Українська корупція "залишила слід" у 41 країні світу, - НАБУ

Детективи Бюро здійснюють досудове розслідування у 319 кримінальних процесах (станом на 31 березня 2017 року), сукупний розмір предмета злочинів, які розслідуються, перевищує 85 млрд грн

Антикор

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) в рамках своєї діяльності направило 61 клопотання про міжнародну правову допомогу в компетентні органи 41 держави, найбільше - у Латвію, Велику Британію, Австрію, Швейцарію та Кіпр. Про це повідомили в прес-службі НАБУ, зазначивши, що географія звернень охоплює майже всі континенти.

У НАБУ підкреслили, що іноземні банки та компанії причетні до завдання більш третини всіх збитків від злочинів, які розслідує НАБУ. "Зараз детективи НАБУ встановили комерційні структури щонайменше з 10 країн світу, за участю яких з України було виведено понад 2,27 млрд грн, 428 млн дол. США, 4,3 млн євро і 825 тис. фунтів стерлінгів", - уточнюється в повідомленні.

Новини за темою: НАБУ продовжить розслідування незаконних закупок "Енергоатому" в рамках "справи Мартиненка"

Зокрема слідством встановлено причетність іноземних суб'єктів до корупційних схем, реалізованих у низці українських державних компаній "Укргазвидобування", "Електроважмаш", "Об'єднана гірничо-хімічна компанія", "Державна продовольчо-зернова корпорація України", "Адміністрація морських портів України", "Одеський припортовий завод" та інші.

Кінцевими бенефіціарами іноземних компаній-учасниць корупційних схем найчастіше є громадяни України, а самі компанії, як правило, виконують роль посередника, який за сприяння топ-менеджменту держпідприємства купує її продукцію за цінами нижче ринкових або навпаки – постачає обладнання чи сировину для потреб ДП за завищеними цінами. "При цьому, доходи, одержані злочинним шляхом, виводяться за кордон і використовуються як з метою створення в Україні нових корупційних схем, так і для фінансування приватних потреб їх організаторів (купівлі нерухомості, оплати за навчання, медичне обслуговування тощо)", - сказано в повідомленні.

Новини за темою: Холодницький дорікнув НАБУ за надмірний піар

"Прописані" такі компанії частіше всього у Великій Британії і на Кіпрі, в цих країнах українських корупціонерів приваблюють низьке оподаткування, спрощена фінансова звітність та високі гарантії конфіденційності. Банківські операції найчастіше здійснюються через фінансові установи у Латвії та Австрії, оскільки місцеві банки працюють швидко та мають жорсткі стандарти дотримання банківської таємниці.

У НАБУ додали, що детективи Бюро здійснюють досудове розслідування у 319 кримінальних процесах (станом на 31 березня 2017 року), сукупний розмір предмета злочинів, які розслідуються, перевищує 85 млрд грн.

Новини за темою: Ситник не виключив, що НАБУ може розпочати розслідування щодо проблеми львівського сміття

Зазначимо, НАБУ було створено 16 квітня 2015 року і днями відзначило другу річницю з цієї дати.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів