Україна в тестовому режимі запустила біометричний контроль на кордоні з Росією

Мобільні комплекси з біометричним контролем буде розміщено на пунктах пропуску з найбільшим трафіком, а місце їхньої дислокації змінюватиметься

З відкритих джерел

В Україні від сьогодні, 27 грудня, у тестовому режимі запрацював біометричний контроль на кордоні з Росією. Це раніше анонсували в Держприкордонслужбі України.

За словами спікера прикордонного відомства Олега Слободяна, мобільні комплекси з біометричним контролем буде розміщено на пунктах пропуску з найбільшим трафіком, а місце їхньої дислокації змінюватиметься.

"Мобільні комплекси зможуть пересуватися з місця на місце. 27 числа в тестовому варіанті ми спробуємо використовувати їх на різних ділянках українсько-російського кордону, щоб протестувати саму систему, подивитися готовність наших робочих місць до більш масштабного старту 1 січня", - сказав Слободян.

Він підкреслив, що прикордонники будуть готові до повноцінного запуску біометричного контролю на кордоні до 1 січня.

За його словами, на пунктах пропуску в районі проведення АТО біометрична перевірка російських громадян відбуватися не буде, вони не зможуть перетнути КПВВ, якщо заїхали з непідконтрольної території.

Також у ДПСУ зазначили, що біоконтроль на адміністративному кордоні з окупованих Росією Кримом не буде стосуватися громадян України, які проживають на півострові.

У коментарі телеканалу "112 Україна" Слободян зазначив, що запровадження, зокрема, біометричного контролю стосується в першу чергу іноземців, представників 70 країн, громадяни яких чи з території яких може виходити та чи інша небезпека саме для українців.

"На напрямку адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом категорія таких громадян мала, але в той же час там будуть встановлені прилади для біометричного контролю на другій лінії для того, щоб у разі необхідності можна було скористатися базою біометричних даних, яку ми будемо накопичувати для перевірки інформації іноземця або людини, яка видає себе за нього", – наголосив він.

Нагадаємо, 1 вересня 2017 року президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО, яким в Україні запроваджується система фіксації біометричних даних осіб на кордоні. В указі йдеться, що уряд має забезпечити початок функціонування з 1 січня 2018 року національної системи біометричної верифікації та ідентифікації.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів