Україна просить Євросоюз відмовитися від "Північного потоку-2", - Порошенко

За його словами, це загрожує енергетичній безпеці України та ЄС

Порошенко Українське фото

Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна ще раз звернулася до Європейської комісії, держав-членів ЄС з проханням відмовитися від намірів будівництва "Північного потоку-2". Про це Порошенко заявив на спільному брифінгу з віце-президентом Єврокомісії Федерікою Могеріні, який транслював телеканал "112 Україна".

"Україна ще раз звернулась до Європейської комісії та держав-членів ЄС відмовитися від намірів будівництва "Північного потоку-2" як проекту, який загрожує енергетичній безпеці як України, так і ЄС", - заявив Порошенко.

Новини за темою: П'ять країн Європи підписали відкритий лист про небезпеку "Північного потоку-2"

Як відомо, реалізацію проекту "Північний потік-2" вартістю майже 10 млрд євро "Газпром" і його партнери мають намір розпочати в квітні 2018 року. Передбачається, що 1200-кілометровий газопровід буде прокладено через Балтійське море і він з'єднає Росію та Німеччину, оминаючи Україну, Польщу та Балтійські країни. Потужність газопроводу буде вдвічі більшою, ніж у першого "Північного потоку", а будівництво планується завершити до кінця 2019 року.

Новини за темою: Прем'єр-міністр Польщі: "Північний потік-2" - це дуже небезпечний проект для цієї частини Європи

Будівництво газопроводу "Північний потік-2" не передбачає припинення транзиту російського газу через Україну, але його збереження можливе лише за умови конкурентоспроможних тарифів і скасування Києвом позовів щодо "Газпрому".

Нагадаємо, більше десяти всесвітньо відомих компаній заявили про своє бажання брати участь в управлінні газотранспортною системою України.

Новини за темою: Газовий конфлікт між Україною і РФ не вплине на реалізацію "Північного потоку-2", - оператор проекту


 
Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів