Україна повинна була закрити повітряний простір для запобігання трагедій, - Радбез Нідерландів

"Майже всі повітряні оператори пролітали над цією територією і чому? Тому що ніхто не думав, що цивільна авіація піддається ризику", - заявив Яустра

112.ua

Україна повинна була закрити повітряний простір для запобігання авиакатостроф. Про це заявив глава Ради безпеки Нідерландів Чиббе Яустра, представляючи результати дослідження.

"Чому МН-17 пролітав над територією, де розгорталася збройний конфлікт? Це питання задавали собі багато людей. Відповідь дуже проста і відповідь дуже нас турбує, майже всі повітряні оператори пролітали над цією територією і чому? Тому що ніхто не думав, що цивільна авіація піддається ризику", - заявив Яустра.

"Позиція України з приводу недостатніх причин для закриття повітряних коридорів над Східною частиною країни, однак ми зробили висновок, що розумні заходи могли б бути застосовані українською владою і ризик для цивільної авіації був недооцінений. Ні державою Україна, ні повітряними перевізниками різних держав міжнародних організацій. Наше розслідування показало, що всі сторони, які беруть участь у конфлікті в Східній частині України, з військової точки зору, ніхто не подумав, що може бути загроза для цивільної авіації", - зазначив глава Радбезу.

Як заявив Яустра, у зв'язку з проведенням розслідування, комісія з безпеки виробила кілька рекомендацій спрямованих на підвищення безпеки цивільної авіації в міжнародних масштабах на майбутнє. "Території, де проходять озброєний конфлікти держава повинна докласти більше зусиль з приводу повітряної безпеки всіх держав операторами міжнародних організацій, що мають покращити проведення аналізу ризиків. Крім того, оператори повинні більше проявляти щодо вибраних маршрутів. Для цього необхідно внести зміни в міжнародні правила цивільної авіації", - йдеться у звіті.

Раніше повідомлялося, що завершальний етап розслідування Нідерландами аварії малайзійського Boeing настане у лютому 2016 року.

Також експертно-журналістська група Bellingcat опублікувала доповідь, в якій говориться, що малайзійський Boeing був збитий з комплексу "Бук", привезеного з Курська.

Нагадаємо, малайзійський "Боїнг", який прямував з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 р. в районі міста Тореза Донецької області. На борту перебували 298 осіб, всі вони загинули в результаті катастрофи. Україна та багато західні країни поклали відповідальність на проросійських бойовиків, які контролюють цю територію. Росія ці звинувачення відкидає.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів