Україна перевіряє наявність сальмонели в яйцях, які експортуються до Ізраїлю

На даний час до Ізраїлю експортує яйця тільки одна українська компанія

112.ua

Україна перевіряє інформацію про наявність сальмонели в яйцях, які експортуються до Ізраїлю. Про це повідомив перший заступник голови Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа.

Він повідомив, що 6 січня з Ізраїлю надійшло повідомлення про те, що в партії яєць, поставлених з України, знайшли Salmonella enteritidis. На підставі цього ізраїльська сторона експорт українських яєць призупинила.

Цього ж дня було прийнято рішення про проведення протиепізоотичного розслідування на підприємстві, яке здійснює експорт яєць до Ізраїлю.

"Паралельно було відібрано біологічні матеріали для дослідження у відповідній регіональній державній лабораторії ветеринарної медицини та Державному науково-дослідному інституті лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи Києва. На даний момент дослідження тривають. За результатами дослідження буде поінформовано як ізраїльську сторону, так і українське суспільство", - сказав Лапа.

Також повідомляється, що представники Держветфітослужби і Держпродспоживслужби здійснить робочий візит до Ізраїлю, де буде з'ясовано питання, пов'язане з можливим виявленням Salmonella enteritidis в українських яйцях, й обговорено заходи щодо відновлення експорту яєць.

Новини за темою: Майже тисяча українських експортерів у ЄС отримали сертифікати EUR.1 з початку року

На даний час до Ізраїлю експортує яйця тільки одна українська компанія. За минулий рік ця компанія експортувала 32 млн харчових яєць до чотирьох країн. Усього за 2015 рік українські компанії експортували 900 млн яєць до різних країн світу.

Новини за темою: На початку 2016 р. Україна стала світовим лідером у користуванні Службою підтримки експорту ЄС

"Для нас це питання є пріоритетним, оскільки йдеться про безпеку харчової продукції, що є важливим не тільки з точки зору експорту, але й з точки зору забезпечення якісною продукцією українського споживача. Тому ми вживемо всіх необхідних заходів, для того щоб це завдання виконати", - додав Лапа.

Новини за темою: У Чернівцях у двох отруєних вихованців дитсадка виявлено сальмонельоз

Раніше Міністерство охорони здоров'я і Міністерство сільського господарства Ізраїлю закликав громадськість не використовувати яйця, країною походження яких є Україна. Дана рекомендація пов'язана з виявленням в українських яйцях сальмонели.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів