Україна очікує відповіді РФ на ініціативу України обміняти 36 росіян 25 липня на засіданні ТКГ, - Геращенко

Україна ініціювала проведення розширеного засідання ТКГ за участю омбудсменів

Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко З відкритих джерел

На засіданні в Мінську в середу українська сторона в Тристоронній контактній групі порушила питання щодо офіційної відповіді РФ на пропозицію передати 36 росіян в обмін на українських політв'язнів у РФ. Про це повідомила представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Наші представники в ТКГ нагадали про зрив домовленостей президентів України і РФ щодо гуманітарного візиту омбудвумен до утримуваних і невиконання цих домовленостей Росією, також наголосили, що ми очікуємо 25 липня офіційної відповіді представників РФ на конкретну й цілком зрозумілу пропозицію: чи готові вони розморозити питання звільнення незаконно утримуваних, чи збираються забрати 36 громадян РФ, які прагнуть повернутися на Батьківщину, й віддати нам Сущенка, Сенцова, Кольченка, Клиха, Карпюка, Панова, Гриба, інших українців і кримських татар з російських тюрем", - написала вона.

Новини за темою: РФ досі не відповіла на ініціативу України обміняти 36 росіян, - Геращенко

Окрім того, Україна ініціювала проведення розширеного засідання ТКГ за участю омбудсменів з питанням узгодження списків утримуваних для звільнення політичних ув'язнених у РФ, Донбасі і Криму.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна готова розглянути варіант передачі Росії ще 13 її громадян, крім раніше озвучених зі "списку 23-х", для звільнення політичних в'язнів.

До цього Геращенко назвала прізвища 23 росіян, яких Україна готова обміняти на своїх політв'язнів. До слова, Вишинського серед них не було. Нещодавно вона звернулася до директора з операційного управління Міжнародного комітету Червоного Хреста Домініка Стілгарта з проханням перевірити умови тримання та стан здоров'я українських політв'язнів у Росії і на окупованих територіях Донбасу та Криму.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів