Україна не має альтернативи співпраці з МВФ, ми не можемо придумати долари, - Пинзеник

"Важливо не проводити експерименти над долею країни, це дуже важливо - отримати підтримку і відійти від ситуації, коли країна змушена звертатися в швидку допомогу, якою називають МВФ", - заявляє Пинзеник

Україна не має альтернативи співпраці з МВФ, ми не можемо придумати долари. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив народний депутат від БПП, член бюджетного комітету Ради Віктор Пинзеник.

"Цей транш пов'язаний з прогнозованістю обмінного курсу, оскільки країна мала дуже серйозні проблеми при девальвації. Частина проблем зараз вже вирішена, наприклад, в частині торгівлі. Але залишається проблема боргів. Борги українські становлять 117 млрд дол., я маю на увазі зовнішній борг, який має відношення до обмінного курсу. Тому ми можемо любити чи не любити МВФ, але без перепочинку, без перекредитування прогнозувати обмінний курс неможливо. Тому з цієї точки важливо отримати кошти МВФ, тому що інших каналів в України просто немає. І цей кредит, майже не сумніваюся, що буде прийнято рішення ( про виділення траншу, - ред.), відкриває дорогу для отримання нових коштів", - заявив Пинзеник.

Пинзеник зазначив, що МВФ - це "останній кредитор", коли країна не може позичити гроші самостійно.

Новини за темою: МВФ зменшить розмір траншу, щоб стимулювати НБУ самостійно збільшувати ЗВР, - Уманський

"Раніше країна просто не мала таких боргових проблем, яких накоїли за останні 5-6 років, тому, на жаль, альтернативи немає. Ми не можемо придумати долара. Йдеться про іноземну валюту, яка вкрай важлива з точки зору гарантованого забезпечення потреб України в імпорті і важливо з точки зору прогнозованості обмінного курсу. Це перший транш, сподіваюся, робота на цьому не зупиниться, проблема боргів не знята", - зазначив він.

"Важливо не проводити експерименти над долею країни, це дуже важливо - отримати підтримку і відійти від ситуації, коли країна змушена звертатися в швидку допомогу, якою називають МВФ", - заявляє Пинзеник.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) в середу, 14 вересня, розгляне питання виділення Україні чергового траншу в розмірі 1 млрд дол.

Напередодні президент України Петро Порошенко під час візиту в Дніпропетровську область висловив надію, що Україна 14 вересня отримає транш від МВФ.

Новини за темою: Кабмін повинен внести до Ради проект бюджету незалежно від рішення МВФ, - Сироїд

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...