Україна і Грузія домовилися про взаємний перетин кордону за ID-паспортами

В уряді підкреслюють, що угода дає можливість зберегти і покращити безвізовий режим, який діє нині між Україною і Грузією

Открытый источник

Україна та Грузія спростили процедуру перетину кордонів, що дозволяє громадянам обох країн подорожувати без віз і за внутрішніми документами (ID-паспортами). Відповідну угоду підписали глави урядів Володимир Гройсман та Мамука Бахтадзе в Кишиневі, передає прес-служба уряду.

Відповідно до угоди, громадяни України і Грузії можуть перебувати на території держави іншої сторони без віз протягом 90 днів (щороку) на підставі внутрішніх паспортів у формі картки (ID), яка містить безконтактний електронний носій.

В уряді підкреслюють, що угода дає можливість зберегти і покращити нинішній безвізовий режим між Україною і Грузією на умовах, встановлених угодою про безвізові поїздки громадян від 31 березня 1999 року.

"Кабінет міністрів та уряд Грузії намагаються й надалі розвивати двосторонні відносини, сприяти зміцненню міжлюдських контактів та спрощують порядок в’їзду своїх громадян на територію держави іншої сторони", - йдеться в преамбулі угоди.

Новини за темою: Україна і Уругвай підписали угоду про безвіз

Коментуючи підписання документів, грузинський прем'єр наголосив, що, знімаючи торгові бар’єри, треба знімати і бар’єри у відносинах між людьми.

"Посилення співробітництва – це не тільки економічні рішення, а й загальнолюдські", - додав зі свого боку Гройсман.

Нагадаємо, 14 липня парламент Грузії оголосив вотум довіри оновленому уряду, очолюваному прем'єр-міністром Мамукою Бахтадзе. Оновлений уряд після проведених структурних змін представлено 10 міністерствами замість 13 та апаратом держміністра з питань примирення та громадянського рівноправ'я.

Затвердження кабінету міністрів стало підсумком багатоденних дебатів та слухань у парламентських фракціях. 

19 вересня Кабінет міністрів України схвалив проект угоди з Грузією про поїздки за внутрішніми паспортами у формі ID-карт для громадян обох країн. 

Новини за темою: Найближчим часом безвізу між Україною і Канадою не буде, – посол

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів