У США обговорюють можливість припинення фінансування ЮНЕСКО через антиізраїльську резолюцію Радбезу ООН, - джерело

Подібні заходи спричинять зміни у законодавство США

ЮНЕСКО DPA

Голосування Ради безпеки ООН щодо законності єврейських поселень у Палестині може призвести до відмови США від участі в організаціях, що входять до ООН. Як повідомляє Washington Post, одним із варіантів таких дій може стати відмова від участі у фінансуванні ЮНЕСКО.

Як відзначає видання, до подібних заходів закликають деякі сенатори Конгресу США. "Майже кожен республіканець буде відчувати, що це зрада Ізраїлю, і єдина відповідь, яка у нас є – це сила гаманця", - передає Washington Post слова голови підкомітету Сенату з питань асигнувань Держдепартаменту і зарубіжних операцій Ліндсі Грема.

При цьому у виданні зазначають, що США є однією з основних країн-донорів ООН, їхні внески становлять 22% від річного бюджету Організації Об'єднаних Націй. Проте участь Вашингтона у фінансуванні ООН є обов'язковою і регулюється ратифікованими раніше міжнародними договорами. У зв'язку з цим відмова від них може вимагати перегляду законодавства.

Нагадаємо, 23 грудня Рада безпеки ООН прийняла резолюцію №2334, яка засуджує наявність 140 єврейських поселень на Західному березі річки Йордан і в Східному Єрусалимі. Резолюцію підтримали 15 країн Ради безпеки ООН, у тому числі й Україна.

У відповідь прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу дав вказівки всім головам міністерств протягом найближчих трьох тижнів не здійснювати візитів до країн, які проголосували проти Ізраїлю. Він також попросив міністрів утриматися від розмов про анексію територій до тих пір, поки Дональд Трамп не вступить на посаду президента США, у зв'язку з можливістю нових антиізраїльських кроків міжнародної громадськості до зміни влади в Америці.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів