У РФ заявили про затримання в Керченській протоці 24 українських військовиків і намір всіх їх судити

З членами екіпажу проводять "процесуальні дії"

Буксир "Яни Капу", бронекатери "Бердянськ" і "Нікополь" у порту Керчі Керчь.FM

Уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова назвала точну кількість затриманих напередодні українських військовослужбовців - 24. Слова Москалькової цитує російський "Інтерфакс".

"Троє моряків перебувають у першій керченській лікарні, лікарі не ставлять стан важким, але, безумовно, поранення є поранення, і дуже важливо, щоб їм було надано кваліфіковану допомогу, і її надають", - сказала вона.

За її словами, все, що сталося, тісно пов'язано з правами людини "Тому що це могло призвести до більш серйозних наслідків, ніж те, з чим ми зіткнулися. (...) Троє людей, які постраждали внаслідок цієї провокації, це теж викликає, звісно, хвилювання і співчуття родичам", - вважає вона.

Москалькова додала, що з членами екіпажу проводять "процесуальні дії, пов'язані зі встановленням обставин цієї справи". "Якщо в акваторію заходить військове судно, то це, звісно, не просто порушення кордону, це суспільно-небезпечне діяння, яке вимагає особливої кваліфікації і розгляду", - зазначила Москалькова.

Своєю чергою голова комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Віктор Бондарєв заявив, що затримані поблизу Керченської протоки члени екіпажів українських військових катерів постануть перед судом.

"Кораблі (ВМС України, - ред.) доставлено до Керчі. Екіпажі заарештовано і віддано до суду, капітани та особовий склад понесуть відповідне покарання", - заявив Бондарєв.

Відзначимо, в українському Генштабі заявляли, що на бортах захоплених українських судів перебувало не 24, а 23 військовослужбовці.

25 листопада українські малі броньовані катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу" зранку почали плановий перехід з Одеси до Маріуполя, але їх зустріли 4 кораблі РФ, хоча, за даними ВМС України, про перехід російську сторону повідомили заздалегідь.

Російський прикордонний корабель "Дон" пішов на таран українського буксира "Яни Капу". Унаслідок цього обидва кораблі зазнали пошкоджень. У цей же час на допомогу українським військовим суднам з Бердянська було відряджено  два броньовані кораблі класу "Гюрза". Коли вони підійшли до Керченської протоки, Росія оголосила, що блокує прохід через протоку.

Близько 19:00 група українських кораблів, що чекала проходу через Керченську протоку, почала рух на вихід. Російські кораблі почали переслідування і вимагали припинити рух. Пізніше російська сторона відкрила вогонь на ураження і захопила українські кораблі. Відомо про 6 поранених військовослужбовців.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів