НАБУ. Архівне фото.
З відкритих джерел

В рамках розслідування кримінальної справи за фактом заподіяної шкоди ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" ("СхідГЗК") детективами Національного антикорупційного бюро було направлено 16 міжнародних запитів у 8 країн світу. Про це сказано в повідомленні прес-служби НАБУ.

"Справу про заподіяння шкоди ДП "СхідГЗК" є унікальним не тільки з огляду на значущість цього підприємства для країни, як найбільшого урановидобувного підприємства Європи, але і враховуючи обсяг роботи, яку провели детективи НАБУ під час розслідування корупційної схеми, реалізованої на ДП. Виробництво відносно нанесення збитку "Східгзк" є абсолютним рекордсменом за обсягом комунікації з компетентними органами інших країн серед усіх виробництв, розслідуваних НАБУ. Від початку розслідування (у грудні 2015 року), детективи НАБУ направили до 8 країн 16 запитів про міжнародну правову допомогу", - йдеться в повідомленні.

Отримана інформація допомогла детективам не тільки дослідити деталі корупційної схеми, але і встановити, що саме підозрювані у заподіянні збитків, витрачали вкрадені у держави кошти.

Новини за темою: Суд почне обирати запобіжний захід для Мартиненка сьогодні о 15:00

"Як встановило слідство, серед іншого, кошти витрачалися на оренду нерухомості в країнах ЄС для потреб членів сім'ї підозрюваних, сплату медичних послуг і послуг адвокатів по захисту підозрюваного по іншій кримінальній справі, яка відкрила проти нього прокуратура Швейцарії", - відзначають в НАБУ.

Історії успіху: розслідування за фактом заволодіння майном ВАТ "Запоріжжяобленерго" в особливо великому розмірі

Як відомо, в суді САП має намір клопотати про арешт Мартиненко терміном на 60 діб в альтернативою внесення застави в 300 млн грн.

Нагадаємо, екс-депутату вчора, 20 квітня, вручили повідомлення про підозру, він пробуде в слідчому ізоляторі до ранку.

Про затримання екс-нардепа стало відомо вчораввечері. У НАБУ і САП пізніше розповіли деталі справи екс-нардепа, його підозрюють у розтраті коштів ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат". Представник НАБУ Оксана Митницька на брифінгу, який транслював телеканал "112 Україна", розповіла, що йдеться про схему закупівлі уранового концентрату за завищеними цінами. "Як встановило слідство, закупівля відбувалася через компанію-посередника, яка підконтрольна колишньому народному депутату. В результаті цієї схеми державному підприємству було завдано збитків на суму понад 17 млн дол. Йдеться про ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації) і ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем)", - уточнила вона.