banner banner banner banner

У Раду внесено законопроект про місцеві вибори

Пропонується провести вибори за пропорційною системою з відкритими списками

Фото з відкритих джерел

У Верховній Раді зареєстрований проект закону №2831 "Про місцеві вибори". Документ оприлюднений на сайті парламенту.

Авторами документа виступили народні депутати від "Батьківщини" Юлія Тимошенко, Іван Кириленко, Сергій Євтушок.

У пояснювальній записці до проекту наголошується, що законопроект передбачає проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад за пропорційною системою з відкритими списками. При цьому законопроект передбачає обов'язковість закріплення відповідними місцевими партійними організаціями кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад за конкретними територіями, а також обов'язковість опублікування в регіональних ЗМІ та на партійних сайтах списки кандидатів. Остаточний порядок розміщення кандидатів у партійних списках визначається зборами (конференціями) відповідної місцевої організації партії за офіційними результатами голосування виборців за кандидатів виборчого списку, що надаються партійної організації відповідною територіальною виборчою комісією.

Новини за темою: Рада проводить засідання, - онлайн-трансляція

Вибори депутатів сільських, селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідно села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища.

Вибори сільських, селищних, міських голів проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в єдиному одномандатному виборчому окрузі, межі якого збігаються з межами відповідно села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у територіальну громаду), селища, міста.

Чергові місцеві вибори призначаються не пізніше ніж за 60 днів до дня виборів, а виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня чергових місцевих виборів.

Крім того, систему виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, за пропонованим проектом закону становлять Центральна виборча комісія, територіальні виборчі комісії (виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласні, районні, міські, районні в містах, селищні, сільські виборчі комісії), дільничні виборчі комісії.

При цьому територіальна виборча комісія адміністративно-територіальної одиниці нижчого рівня буде підкорятися територіальній виборчій комісії адміністративно-територіальної одиниці вищого рівня з відповідних місцевих виборів.

Зокрема проект закону зберігає встановлений порядок формування складу територіальних виборчих комісій, згідно з яким:

- Центральна виборча комісія формує склад обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (міст обласного значення, міст Києва, Севастополя) територіальних виборчих комісій;

- Виборча комісія Автономної Республіки Крим - склад районних (районів у Автономній Республіці Крим), міських (міст республіканського в Автономній Республіці Крим значення) територіальних виборчих комісій;

- Районні територіальні виборчі комісії - склад міських (крім міст республіканського в Автономній Республіці Крим, обласного значення, міст Києва, Севастополя);

- Міські територіальні виборчі комісії (у містах, де утворені районні у місті ради) - склад районних територіальних виборчих комісій.

Суб'єктами подання кандидатур до складу територіальних виборчих комісій є: відповідні місцеві організації партії, про утворення депутатської фракції якої оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, можуть подати до складу відповідної територіальної виборчої комісії не більше двох кандидатур;

Згідно із порядком, запропонованим законопроектом, право висунення кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад реалізовуватиметься виборцями через місцеві організації політичних партій.

Право висунення кандидатів у депутати сільської, селищної ради та на посаду сільського, селищного голови реалізовуватиметься виборцями через місцеві організації політичних партій та шляхом самовисування.

Право висування кандидата на посаду міського голови реалізовуватиметься виборцями через місцеві організації політичних партій.

При цьому законопроектом передбачено, що особа може бути висунута кандидатом у депутати, кандидатом на посаду міського голови шляхом висування місцевою організацією (місцевими організаціями) лише однієї партії.

Пропонований проект закону зберігає закріплені в чинному законі гарантії діяльності місцевих організацій політичних партій - суб'єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови. Так, місцева організація партії, яка висунула список кандидатів у депутати на відповідних місцевих виборах, має представника, уповноважених осіб та офіційних спостерігачів, а кандидат у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови - довірених осіб та офіційних спостерігачів.

Витрати на підготовку і проведення чергових, позачергових та перших місцевих виборів здійснюються за рахунок коштів державного бюджету України, передбачених на здійснення Центральною виборчою комісією керівництва та управління у сфері проведення виборів та референдумів, коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з державного бюджету України, а також коштів власних виборчих фондів місцевих організацій політичних партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатних виборчих округах, кандидатів у депутати в одномандатних, одномандатних мажоритарних виборчих округах, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.

Усі інші види місцевих виборів проводяться за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів та коштів власних виборчих фондів місцевих організацій політичних партій, кандидатів у депутати в одномандатних, одномандатних мажоритарних виборчих округах, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>