"Фокус"

У Національному антикорупційному бюро розповіли подробиці затримання і підозр, висунутих екс-нардепу Миколі Мартиненку. Представник НАБУ Оксана Митницька на брифінгу, який транслював телеканал "112 Україна", розповіла, що мова йде про схему закупівлі уранового концентрату за завищеними цінами.

"Як встановило слідство, закупівля відбувалася через компанію-посередника, яка підконтрольна колишньому народному депутату. В результаті цієї схеми державному підприємству було завдано збитків на суму понад 17 млн доларів... Мова йде про ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації) і ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем)", - уточнила вона.

Новини за темою: НАБУ продовжить розслідування незаконних закупок "Енергоатому" в рамках "справи Мартиненка"

У прес-службі Бюро додали, що екс-нардепа затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України в рамках розслідування кримінального провадження за фактом розкрадання коштів ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат". Зараз вирішується питання про повідомлення затриманому про підозру.

Голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький на сторінці в Facebook уточнив, що для Мартиненка погоджено повідомлення про підозру.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що в період з 2013 по 2016 рік злочинною організацією у складі посадових осіб ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" (далі – ДП "Східгзк"), посадових осіб STEUERMANN Investitions und Handelsgesellschaft mbH (далі – компанія STEUERMANN), а також групою осіб, які мали контроль над зазначеними підприємствами, в тому числі Мартиненком М. В. було вчинено розтрату коштів ДП "Східгзк" у розмірі 17,28 млн дол. шляхом неправомірного укладення і подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату ДП "Східгзк" через австрійську компанію-посередника STEUERMANN. У подальшому зазначені кошти перераховані на рахунки компанії STEUERMANN з використанням офшорних компаній WARGRAVE TRADING LLP та DALLAS FUEL SA керівниками та учасниками злочинної організації розгорнуті на власну користь", - написав він, додавши, що вручення повідомлення про підозру доручено здійснити детективам НАБУ.

Новини за темою: САП виграла апеляцію щодо закриття справи проти Мартиненка, - Холодницький

В даний час Мартиненко затриманий в порядку ст. 208 КПК України та доставлений до Національного антикорупційного бюро України для проведення процесуальних та слідчих дій.

Про затримання екс-нардепа стало відомо сьогодні ввечері.