У Києві вивчають можливість відмови від централізованого гарячого водопостачання

На думку Кличка, локальна теплогенерація значно вигідніша, особливо з огляду на тепловтрати під час транспортування по застарілих мережах

kievvlast.com.ua

Київ розглядає можливість відмови від централізованого гарячого водопостачання. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко в ефірі ТРК "Київ". 

За словами Кличка, зараз працює відповідна комісія і коли вона завершить вивчення питання, її висновки будуть оприлюднені і тільки після цього можна буде розглядати питання переходу на більш ефективні методи теплогенерації. 

"Київ - єдине місто в Східній Європі, де є централізоване гаряче водопостачання. В європейських країнах, у Сполучених Штатах тепловодопостачання - це котельні і бойлерні, які знаходяться в окремих будинках або квартирах. Можу сказати, що ситуація неоднозначна, зараз експерти прораховують", - сказав Кличко.

Він зазначив, що локальна теплогенерація значно вигідніша, особливо з огляду на тепловтрати під час транспортування по застарілих мережах. 

"Утримання мереж і саме транспортування цієї нагрітої води, під час якої втрачається величезна кількість тепла. Це втрати енергії, це втрати води і, враховуючи стан мереж..., локальна теплогенерація - набагато вигідніше", — сказав Кличко.

Також він зазначив, що гаряча вода в будинках киян має з'явитися вже в найближчі дні. Варто відзначити, що не так давно Кличко розповів, що не відчуває проблем з гарячою водою, тому що у нього вдома встановлений бойлер. 

Вчора, 12 жовтня, НАК "Нафтогаз України" і КП "Київтеплоенерго" підписали договір на постачання газу, який базується на мировій угоді, затвердженій в середу Господарським судом міста Києва. Це означає, що "Київтеплоенерго" буде отримувати газ на пільгових умовах, визначених урядом для виробників тепла, які забезпечують тепловою енергією населення та інших захищених споживачів.

Згідно з мировою угодою, "Київтеплоенерго" стає правонаступником за всіма договорами "Київенерго" з "Нафтогазом" і, відповідно, за борговими зобов'язаннями на суму близько 2,4 млрд грн.

Сторони погодилися, що питання штрафних санкцій, щодо яких ще не завершилися судові процеси, не є предметом регулювання мирової угоди і будуть вирішуватися окремо в судовому порядку.

Нагадаємо, що в квітні 2018 року завершилася майже 17-річна угода з ПАТ "Київенерго": функція постачання гарячої води і тепла перейшла до комунального підприємства "Київтеплоенерго", яке було спеціально створене для цієї роботи. Заборгованість за природний газ, що утворилася за період дії угоди з ПАТ "Київенерго", спричинила відсутність газу на ТЕЦ і котельнях.

У результаті переговорів на рівні уряду України та розгляду питання в суді Києву вдалося досягти більш прийнятних умов для рішення заборгованості за газ: питання штрафів і пені вирішується окремо, а предметом переговорів є лише та заборгованість, що має джерела для компенсації.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів