У Генпрокуратурі знову дозволили будівництво музею Революції гідності в Києві

Встановлено, що вказана постанова є незаконною і підлягає скасуванню

Проект музею Революції гідності Фото з відкритих джерел

Заступник генерального прокурора Анжела Стрижевська скасувала постанову прокурора департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України від 27 червня про заборону на будівництво музею Революції гідності на вулиці Інститутській в м. Києві. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури.

Відзначається, що постановою прокурора заборонялося державним та комунальним підприємствам, громадським організаціям змінювати обстановки на вулиці Інститутській (алеї Героїв Небесної Сотні) в м. Києві на ділянці від Майдану Незалежності до перехрестя з вулицею Банковою.

Окрім того, заборонялося надавати дозволи на такі роботи суб’єктам господарювання різних форм власності, а саме: на зміну рельєфу місцевості та будівництво чи знос будь-яких будівель, малих архітектурних форм, інших постійних чи тимчасових конструкцій; висадку дерев, кущів та інших зелених насаджень; зруб та знищення дерев, кущів та інших зелених насаджень; встановлення та демонтаж стовпів, електричних опор та інших споруд; встановлення та демонтаж рекламних конструкцій (сітілайтів).

Встановлено, що вказана постанова є незаконною і підлягає скасуванню з огляду на те, що Кримінальний процесуальний кодекс України не передбачає можливості прокурора або слідчого встановлювати будь-які заборони при проведенні процесуальної дії - слідчого експерименту.

Постанова заступника генерального прокурора Анжели Стрижевської оскарженню не підлягає.

Разом з цим Генеральна прокуратура України повідомляє, що скасування незаконної постанови не перешкоджає проведенню слідчого експерименту у кримінальному провадженні, досудове розслідування у якому триває ще з 2013 року, але у межах та спосіб, визначений законом.

Нагадаємо, як повідомив директор музею Революції гідності Ігор Пошивайло, Генеральна прокуратура заборонила будівництво Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні та музею Революції гідності на вул. Інститутській у Києві.

Глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович прокоментував інформацію про заборону будівництва, зауваживши, що "непокаране зло зростає".

У свою чергу керівник Департаменту спецрозслідувань Сергій Горбатюк стверджував, що будівництво музею Революції гідності на вул. Інститутській у Києві заборонили на 2-3 місяці, до завершення слідчих експериментів. 

Як нещодавно повідомлялося, німецькі архітектори проф. Ян Кляйгус (prof. Jan Kleihues) та Йоганес Кресснер (Johannes Kressner) стали переможцями конкурсу на кращий проект музею Революції гідності і меморіального комплексу Героїв Небесної сотні. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів