У ФСБ заявили, що кораблі ВМС України 25 листопада могли загрожувати Кримському мосту

У ФСБ заявляють, що українські суду нібито могли готувати якусь провокацію

Фото з відкритих джерел

У ФСБ Росії заявили, що закриття Керченської протоки перед інцидентом з військовими судами України 25 листопада було пов'язано з попередженням нібито провокаційної акції, яка могла бути здійснена, у тому числі, щодо Кримського мосту. Про це заявив перший заступник керівника Департаменту берегової охорони Прикордонної служби ФСБ Росії Олексій Вольський, передає "Інтерфакс". 

"У першу чергу, це було пов'язано з попередженням провокації, провокаційної акції, яка могла бути здійснена судами ВМС України як відносно Кримського моста, так і щодо безпеки судноплавства в Керч-Єнікальському каналі", - сказав Вольський.

"Транспортно-технологічна схема в Керч-Єнікальському каналі діє таким чином, що в районах очікування скупчується велика кількість суден, у тому числі суден з небезпечними вантажами. І всяке відхилення від тих правил, які є обов'язковими для всіх судів, що можуть привести до аварій, пригод і техногенних катастроф".

За його словами, в день інциденту переходу через канал очікували 166 цивільних суден.

Крім того, Вольський заявив, що говорити про блокаду українських морських портів на Азовському морі з боку Росії неправильно. "Ніякої упередженості або перевищень повноважень не відбувалося", - заявив він.

Нагадаємо, що українська влада заявляє про регулярне блокування Росією проходу суден до українських портів. Так, станом на вчора, за даними ДПСУ, на якірних стоянках і рейдах в очікуванні проходу через Керченську протоку перебувало понад 140 судів, 98 з яких з боку Чорного моря. 

В кінці листопада Росія захопила українські кораблі та військовослужбовців ВМС ЗС України, які прямували з порту Одеси в порт Маріуполя через Керченську протоку. Захоплених моряків "суд" окупованого Криму заарештував на 2 місяці.

Керченська протока, відповідно до Конвенції ООН по морському праву 1982 року, використовується для міжнародного судноплавства.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів