У Держспоживслужбі не пов'язують тяжкий стан дівчинки з табору "Славутич" із харчовим отруєнням

Попередньо в дівчинки енцефаліт

З відкритих джерел

У Державній службі України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів не пов'язують з отруєнням тяжкий стан дівчинки із закладу санаторного типу "Славутич" у с. Циблі Переяслав-Хмельницького району Київської області. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив начальник управління Держспоживслужби в Київській області Арзу Акбетов.

"Наразі в лікарні лежить одна дитина з попереднім діагнозом енцефаліт. Ми це зараз не можемо пов'язати з харчовим отруєнням. Решта 11 дітей удома", - сказав він.

Акбетов також повідомив про те, що про вживання дітьми йогуртів, які зберігали в порушення температурного режиму, стало відомо як від самих дітей, так і від їхніх тренерів.

"Так, ми провели роз'яснювальну роботу з тренерами… Так, з їхніх слів, зі слів дітей (ми отримали цю інформацію, - ред.)" – сказав Акбетов.

Також начальник управління Держспоживслужби розповів, чому дітям довелося вживати зіпсовані йогурти.

"(Тренери) заборонили вживати ці йогурти, забрали їх до себе в кімнату і дали їм аж наступного дня. Оскільки вони зберігали їх у себе в кімнатах, вони порушили температурні режими. Там, де вказано на йогурті, що не більше шести градусів температури, вони його порушили. Після вживання наступного дня проявилися ознаки харчового отруєння. Саме з йогуртом ми пов'язуємо причину отруєння. Йогурт виготовлено 29 червня, строк зберігання 10 днів за умови не більше +6 градусів. Вони мали бути в холодильнику, а їх зберігали в кімнатах, у тренера", - зазначив Акбетов.

За його словами, крім йогуртів, на експертизу було відібрано також їжу, яку вживали діти на вечерю.

"Ми взяли на експертизу йогурти, які залишилися, взяли те, що вони їли на вечерю, - овочеве рагу і котлети. Результати експертизи протягом 5 днів мають бути", - сказав Акбетов.

Як раніше повідомлялося, стан дівчинки, яка потрапила до лікарні разом з дітьми, котрі отруїлися 2 липня в таборі під Києвом, є стабільно тяжким, вона досі на апараті штучної вентиляції.

Нагадаємо, 2 липня в приватному таборі "Славутич" у Переяслав-Хмельницькому районі сталося масове отруєння дітей, які приїхали на підготовку до змагань. Загалом постраждали 12 дітей. Представники табору заперечують, що діти отруїлися в їхній їдальні.

Як повідомили в Державній службі України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, причиною отруєння дітей став зіпсований йогурт, який тренери табору видали дітям.

Прокуратурою Київської області розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 325 КК України (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням).

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів