У Будапешті проходить сесія ПА НАТО, де розглянуть українське питання

За результатами сесії планується прийняти резолюцію

МИД Украины

Делегація Верховної Ради України бере участь у весняній сесії Парламентської асамблеї НАТО в Будапешті. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України.

Делегацію очолює перший заступник голови комітету Верховної Ради України у закордонних справах Іванна Клімпуш-Цинцадзе. Спеціальним гостем на сесії став перший заступник голови Верховної Ради України Андрій Парубій.

Головними темами сесії стали:

- загроза Євроатлантичній безпеці з боку Росії;

- активізація діяльності терористичної групи "Ісламська держава";

- адаптація Альянсу до загрози гібридної війни, в ході якої застосовуються інформаційні, політичні та економічні прийоми ведення війни замість виключно військових підходів;

- майбутнє Афганістану і його Національних сил безпеки у зв'язку з завершенням бойової місії НАТО і початком її дорадчо-тренувальної місії "Рішуча підтримка";

- досягнення політичної угоди в ядерних переговорах між Іраном і західними державами;

- розвиток подій на Балканах, включаючи нещодавні прояви насильства в Республіці Македонія;

- ситуація на Близькому Сході та у Північній Африці, зокрема, виклики у зв'язку з конфліктами в Сирії, Іраку та Лівії, які призводять до стрімкого збільшення кількості як біженців до сусідніх регіонів, так і мігрантів, які сподіваються потрапити до Європи.

У повідомленні наголошується, що центральне місце на сесії посідає українське питання.

За результатами сесії планується прийняти резолюцію.

На весняну сесію ПА НАТО прибули близько 270 парламентарів з 28 країн-членів Альянсу, а також з 23 країн, які мають статус асоційованих членів і спостерігачів Асамблеї.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів