Тиждень у парламенті: Припинення договору про дружбу з Росією та статус учасника бойових дій для бійців УПА

Депутатам довелося вносити зміни до документа, ухваленого "бюджетної ночі"

112.ua

Верховна Рада підтримала припинення договору про дружбу і співробітництво з Росією, а також надала статус учасника бойових дій борцям за незалежність України у XX столітті. Ці та інші рішення ухвалили протягом пленарного тижня з 4 по 7 грудня.

Цього тижня замість призначеної міністром у справах ветеранів Ірини Фріз до парламенту увійшов Володимир Куренний.

Крім іншого, депутатам довелося "усувати неузгодженості" в законі про зміну Податкового кодексу, який ухвалили близько 5-ї ранку "бюджетної ночі". Це зробити вдалося не одразу. Спочатку в залі було менш ніж 200 голосів "за", але через деякий час спікер парламенту Андрій Парубій поставив питання на голосування в блоці включення до порядку денного, і зелені кнопки натиснули 248 нардепів.

Отже, найважливіші рішення депутатів за тиждень.

З 1 квітня 2019 року договір про дружбу з РФ буде припинено

Парламент погодив припинення договору про дружбу і співробітництво з Російською Федерацією. Вже з 1 квітня 2019 року угода не діятиме. За це проголосувало 277 народних депутатів.

Верховная Рада

Представники УПА стануть учасниками бойових дій

Представники Української повстанської армії, Карпатської Січі, Поліської Січі, Організації українських націоналістів, Української народної революційної армії, Української військової організації стануть учасниками бойових дій., За це проголосувало 236 нардепів.

Депутати вирішили, яку інформацію щодо продуктів виробник повинен повідомляти споживачеві

Виробник продуктів повинен повідомляти споживачеві точну, достовірну та зрозумілу інформацію про товар. Заборонено використовувати дані, які можуть ввести споживачів в оману, зокрема в рекламі.

Як мають намір проводити розмінування Донбасу

Верховна Рада затвердить нацпрограму протимінної діяльності. Кабмін встановить національні стандарти очищення територій від мін. Крім того, буде єдиний реєстр потенційно забруднених та забруднених територій. Договори для робіт з очищення територій від мін Укладатимуть з використанням публічних закупівель. Провівши дискусії, депутати вирішили, що протимінна діяльність не вимагатиме ліцензування.

112.ua

Куяльницький лиман буде курортом державного значення

Куяльницький лиман в Одеській області стане курортом державного значення. Кабміну доручили затвердити зони санітарної охорони курорту.

Рада перерозподілила гроші з держбюджету-2018

Депутати перерозподілили частину коштів державного бюджету на 2018 рік. Зокрема, нинішнього року зекономили 7,2 млрд грн, призначених на соцвиплати. Є й інші блоки, які не вимагали виділених сум у повному обсязі. Гроші переспрямують на виплату пенсій, доплати за роботу в зоні відчуження і модернізацію антарктичної станції "Академік Вернадський".

Візочники стануть учасниками дорожнього руху

Люди з інвалідністю, які пересуваються на кріслах колісних, на тротуарах повинні будуть дотримуватися правил, призначених для пішоходів, а на дорогах - правил, призначених для велосипедистів.

112.ua

Продовжено мандат міжнародної місії захисту розслідування катастрофи МН17

Мандат міжнародної місії захисту розслідування катастрофи МН17 продовжили до 1 серпня 2019 року.

Держприкордонслужба зможе контролювати ситуацію на морі на відстані до 24 морських миль

Представники Держприкордонслужби зможуть переслідувати і затримувати судна та екіпажі в разі порушень на відстані до 24 морських миль від ліній, від яких відміряється ширина територіального моря України.

У Бюджетному кодексі закріпили зміни у зв'язку із середньостроковим бюджетним плануванням

Парламент вніс зміни до Бюджетного кодексу у зв'язку із запровадженням середньострокового бюджетного планування. Передбачається введення аналізу витрат як новий інструмент підвищення ефективності і результативності використання бюджетних коштів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів