Турчинов заявив, що подальше звільнення окупованих територій у рамках формату АТО є неможливим

У зв'язку з цим, за його словами, настав час визначити новий формат, який дозволить ефективно захистити Україну від гібридних методів війни, що застосовуються Росією проти нас

Секретар РНБО Олександр Турчинов Обозреватель

Секретар РНБО України Олександр Турчинов вважає, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з РФ. Про це він сказав в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Військові дії тривають на сході нашої країни вже три роки і переросли як за тривалістю, так і за масштабами формат АТО. Водночас потрібно зазначити, що антитерористична операція виконала дуже багато важливих завдань. Саме в межах АТО ми зупинили агресора, змогли провести президентські, парламентські та місцеві вибори, а також звільнили значну частину окупованої території України... Між іншим настав час перейти до нового формату захисту країни", - сказав секретар РНБО.

За його словами, чинне українське законодавство передбачає два основних випадки, за яких дозволено бойове застосування Збройних сил: оголошення війни та антитерористичної операції. "Незважаючи на поширену думку, згідно з нашим законодавством, введення військового положення передбачає лише наявність особливого правового режиму в країні або в окремих регіонах і не надає автоматичного права на використання ЗСУ та інших військових формувань", - пояснив секретар РНБО, додавши, що законодавство формувалося на основі уявлень ХХ століття про класичну війну і не враховує необхідності протистояти гібридній агресії, яку веде проти України РФ.

У зв'язку з цим, за його словами, настав час визначити новий формат, який дозволить ефективно захистити Україну від гібридних методів війни, що застосовуються Росією проти нас. "Настав час не просто визнати окупованими деякі регіони Донецької та Луганської областей, але чітко, на законодавчому рівні визначити засади державної політики щодо їхнього звільнення. Необхідна ефективна технологія захисту країни, а для цього потрібно законодавчо надати президенту право застосовувати ЗСУ та інші військові формування проти гібридної агресії з боку РФ", - підкреслив секретар РНБО.

Він також зазначив, що потрібно створити постійно діючий у зоні протистояння Оперативний штаб з широкими повноваженнями для комплексного управління ЗСУ всіма силовими структурами, а також військово-цивільними адміністраціями.

При цьому секретар РНБО підкреслив, що такий підхід "тільки посилить фундамент Мінських угод, оскільки їхня реалізація неможлива без вирішення питань безпеки і без звільнення окупованої української території".

"Це дуже серйозне питання, яке потребує обговорення в професійному експертному середовищі. Уточнений законопроект "Про відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей" буде представлено президенту, після чого, сподіваюся, він оперативно буде внесений у Верховну Раду", - сказав він.

Зазначимо, саме Турчинов, будучи в.о. президента навесні 2014 року, підписав указ про початок антитерористичної операції на сході України.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...