Голова РНБО Олександр Турчинов
пресс-центр СНБО

Спільні російсько-білоруські навчання "Захід-2017" можуть бути підготовкою до наступальної операції. Про це в ході свого виступу, який транслював телеканал "112 Україна", заявив секретар РНБО Олександр Турчинов.

"Особливе значення приділяється підготовці та проведенню стратегічних командно-штабних навчань "Захід-2017" у західному військовому окрузі в Білорусі та Калінінградській області в безпосередній близькості від України за участю 100 тис. військовослужбовців. За оцінками військових фахівців, кінцева мета зазначених навчань полягає в перевірці готовності російських військ проводити операції від регіональних до широкомасштабних обмежених воєн в умовах скорочення часу на їх стратегічну підготовку. При їх підготовці до активної фази з підготовки "Захід-2017", а вони мають відбутися у вересні цього року, не можна виключати проведення російською стороною прихованих заходів з підготовки до стратегічної наступальної операції. Є серйозні підстави вважати, що після активної фази навчань російський військовий контингент може залишитися в Білорусі", - заявив Турчинов.

Нагадаємо, що військові навчання "Захід-2017" між Росією і Білоруссю пройдуть з 14 по 20 вересня. Вони стануть завершальним етапом спільної підготовки збройних сил Білорусії і Росії нинішнього навчального року.

Раніше повідомлялося, що спецслужби Литви допускають провокації під час військових навчань Білорусії та Росії, що плануються восени. Спецслужби Литви стверджують, що в сценарій таких навчань може бути закладено збройний конфлікт із НАТО. Як стверджують у Литві, оскільки Росія зміцнює військові потужності в західній частині країни і в Калінінградській області, для неї не складе труднощів розпочати бойові дії проти Балтійських країн протягом 24-48 годин.

Новини за темою: Росія може використовувати військові навчання "Захід-2017" для прямої агресії, - Парубій