banner banner banner banner

Трійця, літнє сонцестояння і День Конституції: Що і коли будуть відзначати українці в червні

Коротко про найприємніше: скільки вихідних очікується на початку літа, які свята в цей період будуть відзначати в Україні та світі, а також що підготували церковний і астрономічний календарі

112.ua

Літо розпочалося, ми попрощалися з останнім весняним місяцем травнем і перейшли в прогнозовано жаркий червень. Але що майбутній місяць нам приготував, окрім високих температур? Саме час накреслити детальну карту вихідних, свят та й просто пам'ятних дат.

Скільки будемо відпочивати

З відкритих джерел

Літо почнеться для українців з 18 робочих днів і 12 офіційних вихідних та свят.

Крім того, у червні заплановано один передсвятковий короткий день.

Отже, майже половину майбутнього місяця українці будуть відпочивати.

Чому? Відповідь досить проста: саме на червень припадають два найважливіших для держави свята – День Святої Трійці і День Конституції – надається ще один додатковий вихідний.

У підсумку:

17 червня – вихідний з нагоди Дня Святої Трійці, який цього разу припадає на неділю 16 червня, а відповідно переноситься;

27 червня - передсвятковий робочий день, скорочений на 1 годину;

28 червня - День Конституції України (цьогоріч п'ятниця);

1, 2, 8, 9, 15, 16, 22, 23, 29, 30 – вихідні суботи та неділі.

Топ головних свят

На червень припадає чимало державних та всесвітніх свят, але, як нам здається, основних усього декілька.

День захисту дітей, 1 червня

День захисту дітей Фото з відкритих джерел

Для цього свята традиційною є організація різноманітних розважальних заходів для дітей: з конкурсами, подарунками, атракціонами. Але все ж його головне завдання - нагадування про рівність прав усіх дітей в області виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку, а також захист цих прав.

Примітно, що День захисту дітей не лише державне свято України - він також вважається міжнародним. Крім нашої країни, 1 червня його відзначають ще близько 60 країн. А ось в ООН ця дата пов'язана з Всесвітнім днем батьків.

Більше про традиції та історії "дитячого" дня ви можете прочитати тут.

Всесвітній день донора, 14 червня

Фото з відкритих джерел

Ще одне важливе і відповідно визнане у всьому світі свято, але цього разу на честь людей, які добровільно і безоплатно здають кров заради порятунку чийогось життя. Воно було встановлено відносно недавно - 23 травня 2005 року.

У той день медики з різних куточків планети зібралися на 58-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я в Женеві (Швейцарія) і, проаналізувавши статистику за минулий рік, прийшли до висновку, що сприяння добровільному і безоплатному донорству крові має позитивний ефект, а значить, має продовжуватися.

Дата свята була вибрана не випадково – в цей день народилася людина, без знань якої переливання крові було б навряд чи можливим. Мова про лауреата Нобелівської премії Карла Ландштейнера, вченого, який відкрив групи крові людини і цим поклав початок переливанню крові як звичайній медичній практиці.

Хочете знати, як відзначають День донора, або підготуватися до здачі крові? Вам сюди.

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні, 22 червня

Открытый источник

Це, на жаль, не свято, а пам'ятна дата, але обійти її увагою неможливо.

Справа в тому, що 78 років тому 22 червня розпочався наймасштабніший етап Другої світової війни, який згодом отримав назву Велика вітчизняна. Зокрема, стався напад Німеччини на Радянський Союз, до складу якого входила Україна до 1991 року, і почався сумний відлік кровопролитних днів і ночей, який закінчився лише через чотири роки, в травні 1945 року.

Ми досі не знаємо точних цифр загальних втрат, але вони були великі.

Так, президент Леонід Кучма від 17 листопада 2000 року своїм указом постановив відзначати дату на державному рівні з метою "всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, їх подвигу та жертовності".

День Конституції, 28 червня

Открытый источник

Одне з найважливіших державних свят України. Воно встановлене на честь прийняття основного законодавчого документа країни – Конституції.

Саме цим документом у червні 1996 року було закріплено правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, які, на жаль, сьогодні ми знову змушені захищати.

Крім цього, він став також найважливішим кроком в забезпеченні прав людини і громадянина, що сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Традиційно в столиці у цей день проходять урочисті заходи за участі перших осіб держави. По всій країні він офіційно - вихідний.

Що ще будемо відзначати

Крім цього, на червень припадає більше десятка професійних і не таких популярних міжнародних та всесвітніх свят. Зокрема:

 • 2 червня - День працівників водного господарства і День працівників місцевої промисловості;
 • 4 червня - Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії і День господарських судів;
 • 5 червня - Всесвітній день довкілля;
 • 6 червня - День журналіста;
 • 8 червня - Всесвітній день океанів;
 • 9 червня - Міжнародний день друзів і День працівників легкої промисловості;
 • 12 червня - День працівників фондового ринку та Всесвітній день боротьби з дитячою працею;
 • 16 червня - День медичного працівника та День батька;
 • 17 червня - Всесвітній день боротьби з опустелюванням і посухою;
 • 18 червня - День дільничного інспектора міліції;
 • 20 червня - Всесвітній день біженців;
 • 23 червня - День державної служби ООН;
 • 23 червня - День державної служби України;
 • 25 червня - День митної служби України;
 • 26 червня - Міжнародний день ООН на підтримку жертв катувань;
 • 26 червня - Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу;
 • 30 червня - День молоді.

Чим багатий церковний календар

У православному ж календарі перший місяць літа не менш примітний: на цей період випадає відразу два великих двонадесятих свята та початок одного з чотирьох багатоденних постів.

Так 6 червня православні християни відзначатимуть Вознесіння на Небо Господа Ісуса Христа або ж коротко - Вознесіння Господнє.

Открытый источник

Це свято нерозривно пов'язане з Великоднем (випадає на сороковий день після нього і завжди на четвер) і встановлене в пам'ять про однойменну євангельську подію.

Згідно з біблійним переказом, після земної смерті Ісус сорок днів спілкувався в образі людини зі своїми учнями, даючи їм настанови, а потім разом з ними зійшов на гору Елеон поблизу Єрусалима, де благословив учнів і вознісся вгору в лучезарній хмарі. Від побаченого апостоли прийшли в захват і трепет.

У духовному аспекті це свято надії на зустріч із Господом під час Його другого пришестя, тому, що згідно з Писанням, коли Ісус Христос, підносячись на Небо, зник у височині, апостоли побачили "двох чоловіків у білому одязі". Ангели сказали їм, що буде друге пришестя Спасителя на землю, Він "прийде таким же чином, як ви бачили Його сходження на небо" (Діян. 1:11).

Більше про традиції святкування та головні заборони на Вознесіння в нашому великому матеріалі тут.

Потім, 16 червня, настане інше велике церковне свято – День Святої Трійці.

Открытый источник

Воно також, як і Вознесіння Господнє, перехідне і відзначається на 50-й день після Великодня.

Встановити День Святої Трійці як свято вирішили апостоли – учні Христові. Воно мало не дати забути про подію, що сталася з ними в Сіонській світлиці, яка пізніше стане першим храмом Божим, на п'ятдесятий день молитов після Воскресіння Ісуса Христа.

Згідно з біблійним переказом, саме тоді у променях світла на апостолів зійшов Святий Дух, відкривши їм знання різних мов, дар зцілення та пророцтва, довівши цим триєдність Бога.

У цей же день відбулася перша проповідь, після якої до християнства приєдналося понад 3 тис. осіб, що поклало початок будівництву на землі Царства Божого.

Нині Трійця має не тільки унікальні церковні особливості святкування, але і народні, з нею пов'язано чимало прикмет і вірувань. Про все це ви можете прочитати за посиланням.

Майже наприкінці місяця, 24 червня, почнеться Петрівський піст.

"РИА Новости"

Його початок завжди припадає на понеділок, рівно через тиждень після Дня Святої Трійці, і триває він до 12 липня - Дня святкування пам'яті святих апостолів Петра і Павла.

Піст встановлений на честь святих апостолів, які обмеженнями в їжі і молитвою готувалися до всесвітньої проповіді Євангелія, і вважається несуворим.

Віряни в цей період відмовляються від прийому молочної і м'ясної їжі, проте на відміну від Великого посту можна їсти рибу. Більше про це за посиланням.

Замість бонусу

Открытый источник

Червень вважається не лише календарним початком літа, але й астрономічним. Проте в астрономії його відлік починається не з 1-го, а з 21 числа, тому що саме на 21 червня припадає літнє сонцестояння - найдовший день у році, коли сонце досягає максимально високої позиції.

У прадавні часи вірили, що сонце має божественну владу над усім живим, а літнє сонцестояння означало найвищий розквіт всіх сил природи. Тому досі у багатьох людей свято сонцестояння асоціюється з поклонінням силам природи і ворожіннями.

На території сучасної України здавна цього дня відзначали Івана Купала. В деяких куточках країни його досі відзначають за старим стилем.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>