Топ-рішень Ради за тиждень: Антикорупційний суд, звільнення Данилюка і протест проти засудження Сущенка в РФ

Фактично депутати розглядали проекти законів і постанов тільки в четвер

Верховная Рада

Верховна Рада за пленарний тиждень прийняла закон про Вищий антикорупційний суд, звільнила Олександра Данилюка з посади міністра фінансів, а ще вирішила створити тимчасову слідчу комісію, щоб розслідувати розкрадання в оборонній сфері за 13 років - з 2004 року.

І це при тому, що більшу частину тижня нардепи розглядали сотні поправок депутатів до законопроекту про Антикорупційний суд, що вплинуло на підсумок мало - прямо перед голосуванням комітет запропонував фінальні зміни. 

В Україні буде суд спеціально для топ-корупціонерів

Рада прийняла закон про Антикорупційний суд. Суд, який буде розглядати справи, що підслідні Національному антикорупційному бюро (НАБУ). У цьому суді повинні бути самі добропорядні судді. Щоб так і було, Венеціанська комісія і МВФ наполягали на вирішальній ролі міжнародних експертів при доборі суддів. В результаті прийняли закон, за яким якість суддівського складу буде залежати від незалежності і безсторонності як мінімум чотирьох міжнародних експертів з шести.

Ще одне питання, яке всіх цікавить - коли Антикорупційний суд буде створений не на папері, а в реальності. У законі "Про судоустрій і статус суддів" зазначається, що на створення органу буде рік з моменту вступу в силу закону про вимоги до суддів Антикорсуда. Але є ще один момент - безпосередньо про створення Вищого антикорупційного суду президент повинен подати в Раду законопроект.

Рада протестує проти засудження Сущенка в РФ

Депутати звернулися з заявою до міжнародного співтовариства, щоб звернути увагу на українського журналіста, засудженого в Росії на 12 років колонії суворого режиму за політичними мотивами.

Данилюк більше не міністр фінансів

Олександр Данилюк сказав з трибуни Верховної Ради, що він боровся з круговою порукою. Підкреслив свою причетність до звільнення Романа Насірова з посади голови Фіскальної служби, націоналізації "ПриватБанку" і запуску системи автоматичного відшкодування ПДВ. Але не переконав. 254 народних депутатів проголосували за звільнення Алексндра Данилюка з посади голови Мінфіну.

Комітет визнав сумнівними доводи ГПУ за зняття недоторканності з Пономарьова

У регламентному комітеті ВР визнали немотивованим подання генпрокурора на зняття депутатської недоторканності з нардепа від групи "Воля народу" Олександра Пономарьова. А раніше Пономарьов вихопив телефон у парламентського кореспондента.

Володимира Василенка вибрали аудитором НАБУ

Український правознавець-міжнародник Володимир Василенко буде одним з трьох людей, які проведуть аудит роботи Національного антикорупційного бюро (Кабмін вже обрав аудитора, президент - ще ні). 112.ua писав, чим раніше займався Володимир Василенко.

Парламент ратифікував угоду з Францією про кредит на купівлю вертольотів

Україна бере у Франції 555 млн євро в кредит під 4,25% річних на купівлю вертольотів для рятувальників. Раніше повідомлялося, що за ці гроші збираються придбати 55 вертольотів, перші чотири - вже в цьому році.

Деякі порушення стануть "кримінальними проступками"

Депутати хочуть ввести таке поняття, як "кримінальний проступок". Зараз є кримінальні злочини - вони бувають неважкими, середньої тяжкості та тяжкі. Цю систему хочуть змінити - щоб були кримінальні проступки та злочини (неважкі/середньої тяжкості/тяжкі). Хочуть ввести спрощену процедуру розслідування кримінальних проступків. Очікується, що це розвантажить відповідні органи і дозволить їм більш серйозно займатися тяжкими кримінальними злочинами.

У Раді будуть розслідувати розкрадання в оборонній сфері за 2004-2017 роки

Депутати вирішили створити тимчасову слідчу комісію, щоб розслідувати розкрадання у ЗСУ з 2004 по 2017 роки. Головою комісії призначили нардепа від БПП, секретаря комітету з нацбезпеки Івана Вінника.

Рада відклала вступ в силу закону про ЖКГ

Закон про ЖКГ повинен був вступити в силу вже в неділю 10 червня, але уряд досі не прийняв необхідні підзаконні акти, в частині комунальних послуг документ набуде чинності 1 травня 2019 року.

МЗС не буде радитися з комітетом ВР при призначенні послів

Депутати погодилися на те, щоб Міністерство закордонних справ не радилося з парламентським комітетом з іноземних справ при призначенні послів. Щоправда, спікер Ради Андрій Парубій пообіцяв, що він домовився і потім це виправлять указом президента.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів