"Так" подорожчанню газу для промисловості, "ні" аналоговому телебаченню: Що зміниться в Україні з 1 серпня

Подорожчання природного газу для промисловості, зростання тарифів на житлово-комунальні послуги в Києві, відключення аналогового телебачення — це тільки топ-3 змін, яких варто очікувати українцям з початком нового календарного місяця. Розповідаємо, що ще зміниться з 1 серпня в країні та в чому суть уже згаданих нововведень

Фото з відкритих джерел

Початок нового календарного місяця в Україні традиційно пов'язаний зі змінами звичних правил життя. Це період, коли набувають чинності закони, переглядають тарифи на житлово-комунальні послуги, змінюють соціальні стандарти тощо.

Але чи треба очікувати чогось подібного українцям в останній місяць літа, який славиться своїм розміреним плином і відсутністю значущих подій? Відповідь однозначна: "Звичайно ж, так!"

Подорожчання газу для промисловості

З 1 серпня 2018 року зростає ціна на природний газ для промислових споживачів, які купують "блакитне паливо" на умовах передоплати. Близько тижня тому прес-служба НАК "Нафтогаз України" оприлюднила відповідний прейскурант.

Згідно з документом, порівняно з липнем газ подорожчає на 1,8% (на 177,6 грн). Тобто ціну "блакитного палива" з ПДВ підвищать до 10,130 тис. грн за 1 тис. куб. м.

Такі умови діють для споживачів, які купують газ за передоплатою об'ємом понад 50 тис. куб. м на місяць і за відсутності боргів перед компанією, а також для 100-відсоткових фірм-"дочок" НАК.

Для інших промислових споживачів ціна "блакитного палива" зросте на 1,7% (на 189,6 грн) – до 11,083 тис. грн за 1 тис. куб. м (з ПДВ).

Фото з відкритих джерел

Важливо: також з 1 серпня Україна мала перейти від місячного до добового балансування газу, однак Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), в останній момент переглянула це рішення.

За підсумками перевірки ліцензованої діяльності АТ "Укртрансгаз" регулятор дійшов висновку, що оператор газотранспортної мережі не готовий до нововведення, і відстрочив його реалізацію до 1 жовтня.

Крім того, 1 серпня мала закінчитися дія спецзобов'язань НАК "Нафтогаз України", згідно з яким ціна "блакитного палива" для населення залишалася незмінною і нижче ринкової. Але українці можуть спати спокійно: до осені на ринку газу для них нічого не зміниться, бо 26 липня на своєму черговому засіданні Кабінет міністрів продовжив строк дії відповідного спецзобов'язання до 1 вересня.

Зростання тарифів на житлово-комунальні послуги в Києві

Незважаючи на те, що глобально країною вартість "блакитного палива" для населення поки не змінюють, окремим громадянам все ж слід бути готовими до того, що за житлово-комунальні послуги їм доведеться платити більше.

У першу чергу це стосується киян. Зважаючи на те, що 1 серпня остаточно виконавцем послуг з теплопостачання та подавання гарячої води місту стає комунальне підприємство "Київтеплоенерго", НКРЕКП встановила нові тарифи на надання зазначених послуг.

Фото з відкритих джерел

Зокрема, з 1 серпня по 31 грудня електроенергія для столичних споживачів подорожчає на 4,51% - з 178,32 коп./кВт*год до 182,83 коп./кВт*год (без ПВД).

Тарифи на виробництво теплової енергії, послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води для населення зростуть на 4 коп. - з 783,05 до 783,09 грн/Гкал (без ПВД).

При цьому для релігійних організацій вартість виробництва такої теплової енергії становитиме 476,04 грн/Гкал, для бюджетних організацій - 1185,21 грн/Гкал, для інших споживачів - 1184,57 грн/Гкал.

Старт відключення аналогового телебачення

У середині червня поточного року Кабінет міністрів постановив, що з 31 липня в Україні буде запущено процес відключення аналогового телемовлення. Так, уже 1 серпня всі без винятку жителі Києва та Кіровоградської області, які отримували аналоговий сигнал з ефіру і мають телевізори старого зразка, не зможуть без ТВ-тюнера переглядати телевізійні програми.

Як зазначають у Нацраді з питань телебачення і радіомовлення, зокрема, в столиці буде вимкнено передавачі 12 телекомпаній загальнонаціонального мовлення: "1+1", "Інтер", "Україна", "ПРЯМИЙ", "ICTV", "НТН", "М1", "ТЕТ", "5 канал", "СТБ", "Новий", "К1".

Водночас у відомстві додають, що мовлення Національної громадської телерадіокомпанії та місцевих/регіональних мовників, які не мають ліцензії на цифрове мовлення, буде продовжуватися. Таких мовників у Києві тільки п'ять: ТОВ "Гравіс-Кіно" (логотип "2+2"); ТОВ "ТРК "Академія" (логотип "ПРАВДА ТУТ Київ"); ТРК "Сатурн" у формі ТОВ (логотип "ПРАВДА ТУТ Kyiv"); ТОВ "Гравіс" (логотип "Плюсплюс"); ТОВ "ТРК "Купол" (логотип "ПЕРШИЙ КИЇВСЬКИЙ ТЕЛЕКАНАЛ").

У Кіровоградській області аналогічно припиняють аналоговий сигнал 13 телекомпаній загальнонаціонального мовлення ("1+1", "Інтер", "Україна", "ПРЯМИЙ", "ICTV", "НТН", "М1", "ТЕТ", "5 канал", "СТБ" "Новий", "К1", "МЕГА") та однієї місцевої компанії, яка має ліцензію на цифрове телемовлення, - ТОВ "ТРК "TTV" (логотип "TTV") у Кропивницькому.

При цьому так само, як і в Києві, триватиме мовлення НСТУ і місцевих/регіональних компаній, які не мають ліцензії на цифрове мовлення, а саме: ТРК "Гравіс-кіно" (логотип "2+2") у Гайвороні та ТРК "Стимул" (логотип "2+2 ТБ-Стимул") у Кропивницькому.

Із 1 вересня подібні умови чекають мешканців інших регіонів країни. Але, схоже, з настанням осені аналогове мовлення можуть залишити на територіях Чернігівської, Харківської та Сумської областей, де є "ризики інформаційного впливу з боку Росії". Таке доповнення було внесено на засіданні Нацради з питань телебачення і радіомовлення 26 липня і, як зазначають у відомстві, вже погоджено з урядом.

Списки вступників до ВНЗ

До 1 серпня в Міносвіти обіцяли оприлюднити перелік абітурієнтів, які отримають рекомендації на бюджетні місця за результатами адресного розміщення держзамовлення. Тобто ось-ось в електронних кабінетах буде змінено статус заяв. Зокрема, у разі позитивного рішення абітурієнти побачать повідомлення "рекомендований до зарахування".

Абітурієнти активно реєструють електронні кабінети ukranews.com

Після цього їм треба буде здати оригінали документів до приймальної комісії обраного ВНЗ до 18:00 5 серпня. Саме зарахування на місця буде проводитися не пізніше 7 серпня.

Якщо до цього часу вступник не подасть оригінали документів, то він втратить право в цьому році на зарахування (переведення) на навчання за державним замовленням. Відповідно буде відбуватися переведення на вакантні місця осіб, які були зараховані на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб. Його планують завершити до 18 серпня.

Також у відомстві зазначили, що якщо абітурієнт не пройде на бюджет чи не захоче вчитися там, де отримав рекомендацію на бюджетне місце, то він може вибрати контрактне навчання. При цьому кожен вступник, який не пройшов на бюджет, автоматично бере участь у конкурсі на контракт за усіма своїми заявами.

Транспортні нововведення і дещо ще

Із 1 серпня в Україні розпочинає роботу нова держслужба, а саме Державна служба морського та річкового транспорту, або ж Морська адміністрація. Цей орган буде координувати роботу 13 морських портів і здійснювати безпеку судноплавства.

Крім того, з початком серпня в Україні запрацює електронний кабінет для автомобільних перевізників. У ньому, зокрема, буде записано всі дані про перевізника, його ліцензії та маршрути, а також інформація про штрафи та інші санкції.

Ще одна новинка у сфері транспорту – з 1 серпня поновлюють рейси авіакомпанії Air Moldova між Кишиневом і Києвом.

Международный аэропорт "Одесса"

Так, рейс Київ - Кишинів буде вирушати з України щодня, за винятком суботи, о 17:10. Починаючи з 22 вересня рейси будуть курсувати за маршрутом сім днів на тиждень.

Обслуговуватимуть маршрут Airbus A319 на 134 місця і Embraer E190 на 111 місць. Пасажири зможуть придбати квитки економ- і бізнес-класу, а також отримувати на борту харчування і користуватися безкоштовною реєстрацією.

Важливо для жителів Києва і гостей: з 1 серпня в місцевому метрополітені можна буде обміняти жетони тільки з доплатою. Сині жетони обміняти на зелені без доплати можна до кінця липня 2018 року. Тобто сьогодні останній день.

Але незначні зміни чекають українців не тільки в транспортній сфері: з 1 серпня Нацбанк запроваджує плату за підкріплення кас банків монетами номіналом 10 і 50 коп., Національна служба здоров'я України (НСЗУ) запускає другу хвилю підписання договорів з медичними установами, що надають первинну допомогу, тощо.

Прогноз погоди на серпень

Останній місяць літа принесе українцям кілька погодних сюрпризів. За даними Укргідрометцентру, середня місячна температура в серпні поточного року прогнозується на рівні від +20 до +25 градусів, у гірських районах – від +17 до +18 градусів.

Фото з відкритих джерел

Це, за словами синоптиків, на 2-2,5 градусів вище за середні багаторічні значення.

Місячна кількість опадів наступного місяця очікується на рівні 28-75 мм, у Карпатах - до 110 мм.

Загалом, за словами синоптиків, такі показники для більшості західних і південних областей — норма, але на решті території цей показник є меншим за середні багаторічні значення.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів