"Ситуація критична": Денісова просить направити Сенцова на лікування до Москви

Переговори про обмін Сенцова на росіянина Сєдікова не увінчалися успіхом

Олег Сенцов тсн

Звернення матері українського режисера Олега Сенцова до президента РФ щодо помилування вже передано на розгляд спеціальної комісії. Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова за підсумками розмови з російською колегою Тетяною Москальковою. Однією з тем розмови стало питання переведення Олега Сенцова на лікування до Москви.

За її словами, обговорювали питання обміну Сенцова на росіянина Олексія Сєдікова, однак переговори не увінчалися успіхом - Москалькова заявила, що РФ вважає українського режисера своїм громадянином, тому про обмін не йдеться.

"Втім, ситуація вимагає швидкого реагування. Від перебування у міській лікарні Лабитнангі Олег відмовився. Але там і немає фахівців, які можуть вивести його з процесу голодування. Вихід з голодування значно небезпечніший, ніж сам процес голодування, і будь-яка похибка може стати фатальною. Такі фахівці є в Інституті професора Ніколаєва в Москві і в Київському НДІ геронтології. Тому я попросила Тетяну Москалькову, щоб вона організувала переведення Олега в московський інститут, або ж у лікарню, в якій є фахівці з ендогенного харчування. Я сказала їй, що поїздом/етапом він точно не доїде, необхідний літак санітарної авіації. Потрібно врятувати людині життя", - заявила український омбудсмен.

Вона також додала, що попросила Москалькову прискорити розгляд справи про помилування Сенцова, зважаючи на критичну ситуацію з його здоров'ям.

Через 20 хвилин Денісова повідомила, що отримала дзвінок від Москалькової, під час якого та розповіла про "стабільний стан" Сенцова і його відмову від переведення до міської лікарні в Лабитнагі. "Цитую: "у нас вільна країна, людина сама приймає рішення, в якій лікарні їй перебувати", - уточнила Денісова.

"Втім, я наполягла на тому, щоб уповноважений з прав людини Ямало-Ненецького автономного округу Анатолій Сак відвідав Олега, сфотографував його і зняв відео своєї розмови з ним, щоб ми переконалися, що його стан дійсно стабільний. Зараз вона (Москалькова, - ред.) займеться організацією цього візиту", - зазначила український омбудсмен.

Відзначимо, напередодні Сенцов написав сестрі, що "кінець близький, і це не про звільнення". Він  майже не встає з ліжка. Після цього Денісова заявила, що Україна готова обговорювати будь-які умови обміну Сенцова.

14 травня цього року Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях. Сьогодні, 9 серпня, триває 88-й день голодування.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів