Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха УПЦ КП Філарета, - джерело

Інформацію щодо визнання канонічного сану Філарета підтверджує прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря

Фото з відкритих джерел

Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха УПЦ КП Філарета. Про це повідомляє грецьке видання Orthodoxia.info, посилаючись на джерела.

Крім того, інформацію щодо визнання канонічного сану Філарета підтверджує прес-секретар УПЦ КП Євстратій Зоря у Facebook.

Також Синод Вселенської Патріархії ухвалив рішення щодо відновлення канонічного статусу предстоятеля УАПЦ Макарія (Малетича).

Раніше Філарет і Макарій скерували до Вселенського Патріарха свої прохання, після чого було ухвалено таке рішення.

Нагадаємо, що після здобуття Україною незалежності в 1991 році Філарет виступив поборником відновлення української церковної самостійності, в 1992 взяв участь у відновленні автокефалії - Української православної церкви Київського патріархату. На архієрейському соборі РПЦ 11 червня 1992 року РПЦ позбавила Філарета всіх ступенів священства.

У 1997 році РПЦ оголосила анафему Філарету, зокрема за політичними мотивами.

У травні 2018 року патріарх Філарет заявив, що після надання томосу не піде на спочинок і готовий очолити помісну православну церкву. Своє рішення він мотивує тим, що має завершити розпочату роботу.

У 1993 році Макарій покинув Російську православну церкву і перейшов до УАПЦ.

4 червня 2015 року Помісним собором Української автокефальної православної церкви Макарія було обрано предстоятелем Української автокефальної православної церкви з титулом митрополита Київського і всієї України.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів