Суд затвердив мирову угоду між "Нафтогазом" і "Київтеплоенерго"

Відповідну угоду компанії підписали вчора, 9 жовтня

Фото з відкритих джерел

Господарський суд Києва 10 жовтня затвердив мирову угоду, що напередодні підписали НАК "Нафтогаз України" і "Київтеплоенерго" по боргах за газ "Київенерго". Про це повідомляє прес-служба "Нафтогазу" у Twitter.

"Суд затвердив мирову, яку вчора "Нафтогаз" підписав з "Київтеплоенерго" і "Київенерго", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, вчора НАК "Нафтогаз" та КП "Київтеплоенерго" підписали мирову угоду, згідно з яким комунальне підприємство визнає, що є правонаступником боргів "Київенерго".

Як повідомлялося, кияни вже кілька місяців залишаються без гарячої води (деякі з травня, а деякі з червня). 4 жовтня в КМДА повідомили, що мирову угоду з "Нафтогазом" підпишуть 10 жовтня і киянам зможуть дати гарячу воду і тепло. За словами заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, гаряча вода з'явиться у квартирах киян тільки після укладення мирової угоди з НАК "Нафтогаз". Текст мирової угоди вже підготовлено, наразі його узгоджують всі зацікавлені сторони.

Також відзначимо, що в 2017 році столична влада вирішила припинити співпрацю з ПАТ "Київенерго", а весь його комплекс 1 травня поточного року було передано новому підприємству "Київтеплоенерго".

Очікувалося, що комунальне підприємство успадкує дебіторську і кредиторську заборгованість компанії. Однак 19 липня Господарський суд Києва відмовився замінити "Київенерго" на "Київтеплоенерго" як відповідача в частині боргових зобов'язань

Тим часом "Нафтогаз" припинив постачання газу Києву через борги "Київенерго", які становлять майже 5 млрд грн, з них 1,2 млрд грн - борги по пені і штрафах, 3,8 млрд - борги населення і юросіб. Через ці борги "Нафтогаз" відмовляється підписувати контракт на постачання газу з "Київтеплоенерго". Внаслідок цього 70% жителів столиці опинилися без гарячої води. З питань спадкування боргів говорили про ризик відключення ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, проте в останній момент підписали контракт на постачання газу з приватною компанією.

У кінці серпня в КМДА повідомили, що було знайдено компроміс. Зазначалося, що у разі виділення з держбюджету 730 млн грн для погашення різниці в тарифах перед "Київенерго" контракт буде підписано, а мешканцям столиці відновлять гаряче водопостачання. Уряд прийняв таке рішення.

5 вересня Апеляційний суд підтвердив, що столична громада і "Київтеплоенерго" не мають платити борг компанії "Київенерго" перед "Нафтогазом".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів