Суд у Гаазі зобов'язав Росію відшкодувати українським компаніям збитки, пов'язані з анексією Криму

Росія повинна виплатити 159 млн доларів

З відкритих джерел

Третейський суд у Гаазі виніс одноголосне рішення про те, що Росія несе відповідальність за порушення прав українських інвесторів і повинна відшкодувати їхнім компаніям збитки за анексію Криму. Про це йдеться в прес-релізі суду.

"2 травня 2018 склад арбітражу виніс одноголосне рішення, що стосується питань відповідальності і збитків", – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що Росія має виплатити українським компаніям 159 млн доларів.

Згідно з повідомленням суду, Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму. Позови проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Після проведення слухань з 5 по 6 жовтня 2017 склад арбітражу запросив сторони надати додаткові пояснення до 11 грудня 2017 року, проте РФ проігнорувала цю можливість.

23 березня 2018 склад арбітражу оголосив про закінчення слухань.

Нагадаємо, в 2017 році Міжнародний арбітражний суд у Гаазі (Permanent Court of Arbitration) прийняв до розгляду позов найбільшої нафтовидобувної компанії "Укрнафта" проти Росії з метою отримання компенсації за незаконне захоплення автозаправних станцій (АЗС) компанії на території тимчасово окупованого Криму. 

Разом з позовом "Укрнафти" суд почав розгляд позову до Росії української компанії Stabil. Компанії заявляють, що Росія порушила умови російсько-українського двостороннього інвестиційного договору.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів