Суд Швеції скасував призупинення рішення Стокгольмського арбітражу в суперечці "Нафтогазу" з "Газпромом"

Суд стверджує, що "підстав для зупинення примусового виконання більше не існує"

112.ua

Апеляційний суд округу Свеа (Швеція) скасував призупинення рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору Національної акціонерної компанії "Нафтогаз" з російським "Газпромом". Про це йдеться в повідомленні прес-служби "Нафтогазу".

Наголошується, що стокгольмський суд на засіданні 13 вересня скасував своє рішення про тимчасове зупинення примусового виконання в Швеції рішення арбітражу, згідно з яким "Газпром" зобов'язаний виплатити Україні 2,6 млрд доларів.

"Суд стверджує, що "підстав для зупинення примусового виконання більше не існує"… Це рішення не може бути оскаржено згідно з постановою", - відзначили в прес-службі.

На своїй сторінці в Facebook комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко наголосив, що  Україна ще раз довела, що "Газпром" невідкладно повинен виконати рішення арбітражу.

"Апеляційний суд у Швеції розглянув наші аргументи і скасував своє рішення про тимчасове зупинення примусового виконання в Швеції рішення арбітражу, за яким "Газпром" повинен нам заплатити вже більше 2,6 млрд доларів", - написав він.

фото из соцсетей

Нагадаємо, 18 червня НАК "Нафтогаз України" звернувся до Апеляційного суду Швеції, який 13 червня видав наказ про призупинення процедури виконання рішення Стокгольмського арбітражу за клопотанням ВАТ "Газпром". 

Раніше повідомлялося, що клопотання "Газпрому" про припинення стягнення коштів на користь "Нафтогазу" було задоволено апеляційним судом округу Свеа (Швеція). Крім зниження ймовірності нових арештів, це рішення дозволяє звертатися до судів Швейцарії та Нідерландів з метою зняти вже накладені на місцеві активи "Газпрому" арешти.

Нагадаємо, 28 лютого Стокгольмський арбітраж, розглядаючи позов "Нафтогазу" до "Газпрому", постановив стягнути з російської компанії компенсації на користь України на суму 4,63 млрд дол. за недопостачання узгоджених транзитних обсягів газу.

Крім того, "Газпром" зобов'язали виплатити на користь "Нафтогазу" 2,56 млрд дол.

"Газпром" у відповідь на рішення заявив, що починає розірвання газових контрактів з Україною. Після цього Україна конфіскувала всі активи россійської компанії, які перебувають у межах країни.

На початку травня "Нафтогаз" повідомив про накладення арешту на активи "Газпрому" в Нідерландах в межах стягнення 2,6 млрд дол. за рішенням арбітражу. "Газпром" відповів скаргою до швейцарського суду, вимагаючи призупинити виконання рішення арбітражу.

У червні Апеляційний суд округу Свеа (Швеція) залишив у силі своє рішення щодо зупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року у суперечці між "Газпромом" і НАК "Нафтогаз України" в рамках контракту на транзит газу через територію України.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів