rian.com.ua

Шевченківський районний суд Києва надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування в кримінальному провадженні стосовно лідера "Народного ополчення Донбасу" і так званого "народного губернатора Донеччини" Павла Губарєва. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України (ГПУ).

"Встановлено, що громадянин України П. Губарєв, перебуваючи в м. Донецьк, протягом лютого - березня 2014 р. з метою повалення конституційного ладу і зміни меж території України вступив у злочинну змову з іншими особами, разом з якими в ході масових заворушень здійснив захоплення приміщень органів державної влади та місцевого самоврядування, що супроводжувалися опором представникам правоохоронних органів", - йдеться в повідомленні.

У ГПУ наголошують, що такі дії паралізували роботу органів влади і управління на цій території, що унеможливило відновлення законності і зумовило появу на території Донецької області терористичної організації "ДНР".

Новини за темою: "Русская весна" в Україні продовжиться тільки із "залученням сили ззовні", - Губарєв

Нагадаємо, "екс-губернатор" Донецької області підозрюється у скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч. 1 ст. 109 КК України ("Публічні заклики до зміни повалення конституційного ладу або захоплення державної влади"), ч. 2 ст. 110 КК України ("Умисні дії з метою зміни меж території та державного кордону України"), ч. 1 ст. 258-3 КК України ("Створення і управління терористичною організацією") і ч. 1 ст. 294 КК України ("Організація масових заворушень").

Нагадаємо, що в розшук Губарєв був оголошений в травні 2014 р., також розвідка повідомляла про те, що Губарєва призначили "мером" окупованої Ясинуватої.