Стрілянина в міськраді, розлитий кефір і зеленка: Що не поділили в Нікополі місцеві депутати і "Правий сектор"

Розповідаємо все, що відомо на цю хвилину про надзвичайну ситуацію у Нікопольській міській раді

Правый сектор

Стрілянина в сесійній залі, розлитий по підлозі кефір і облитий зеленкою мер, машини з мигалками, купа поліції під міськрадою і всередині будівлі… Ранок почався не так, як завжди, для звичайного в Дніпропетровській області міста Нікополя, і повідомлення про цю надзвичайну подію розлетілися всією країною. Що ж стало причиною конфлікту, хто його фігуранти і, напевно, головне – як будуть розвиватися події надалі?! Спробуємо відповісти на ці та інші запитання, що цікавлять громадськість.

Передісторія

Після перших травневих свят на сайті Нікопольської міської ради з'явилася інформація про скликання 4 травня позачергової 36-ї сесії.

Як виявилося, попередню зірвали: депутати збиралися 27 квітня розглянути низку важливих земельних, господарських і соціальних питань, але не змогли через конфлікт довкола включення до порядку денного питання про затвердження Громадської ради, яку було сформовано тижнем раніше.

За інформацією Nikopol News, перед початком сесії представники громадських організацій розвісили перед трибуною плакати з вимогою до депутатів ухвалити відповідне рішення, питання про внесення цього пункту до порядку денного було винесено на голосування двічі, але не отримало достатньої підтримки, що спричинило обурення людей із залу, які надалі й зовсім заблокували трибуну.

Открытый источник

Як пояснив пізніше мер Андрій Фісак, він особисто, як і депутати міськради, нічого не має проти створення контролюючого органу влади, але все має відбуватися в правовому полі.

"Я вирішив закрити сесію, і це був єдиний шлях, яким я скористався. У цьому випадку було залякування депутатів міськради, їх намагалися взяти нахрапом. Проте кожен з нас, відповідно до закону "Про місцеве самоврядування", голосує так, як вважає за потрібне. До того ж депутати мають право ознайомитися з кожним з кандидатів, які увійшли до наглядової ради. На це в них просто не було часу, тому ухвалювати рішення, яке запропонував Максим Юхно на сесії, що називається "з голосу", вони не стали", — цитує мера "Інформатор".

При цьому Фісак додав, що сам не має права ухвалювати рішення і підписувати документ про створення Громадської ради, тому що цей орган не має жодного відношення до виконавчого комітету міськради.

Що сталося в міськраді Нікополя 4 травня

Ранок п'ятниці 4 травня в Нікопольській міській раді розпочався цілком звичайно: о дев'ятій на роботу до виконкому зійшлися чиновники, о 9:30 розпочалася реєстрація депутатів, рівно о 10:00 міський голова відкрив позачергову сесію, пролунав гімн, було обрано секретаріат, проголосовано основну повістку дня…

Трохи не вписувалися у звичну атмосферу в приміщенні міськради лише кілька десятків людей у камуфляжній формі, які розташувалися на гальорці сесійної зали, серед інших глядачів.

Інформатор Нікополь

Як пізніше з'ясувалося, представників Національно-визвольного руху "Правий сектор".

Після голосування за основний порядок денний стали оголошувати пропозиції депутатів про внесення додаткових питань на розгляд міськради і почергове голосування за кожну з них.

Як зазначає Nikopol News, увесь цей час з піднятою вгору рукою сидів уже згаданий депутат Максим Юхно, який, ймовірно, теж хотів внести з голосу свою пропозицію, і не важко здогадатися, зважаючи на минулі події, яку саме. Але головуючий міський голова Андрій Фісак слово йому все ніяк не давав.

Інформатор Нікополь

З гальорки залу засідання почали доноситися крики з проханнями звернути увагу на Юхна, однак їх також проігнорували. Тоді люди в камуфляжі рушили до мера і зайняли трибуну, той своєю чергою оголосив перерву в роботі сесії та попрямував до виходу.

Інформатор Нікополь

Далі події розвивалися хаотично: частина представників "Правого сектору" стала на шляху в мера і не давала йому вийти, після чого на голову Фісака пролили зеленку, інша частина розпочала перепалку з депутатом "Громадської сили" Олександром Рибаковим і його колегою по партії Вадимом Колесником, обливши їх кефіром і забруднивши борошном.

Інформатор Нікополь

Як зазначає "Інформатор", ця дія була багато в чому символічною, оскільки місцева громадськість підозрює їх у розповсюдженні наркотиків і неякісному харчуванні у школах міста.

Рибаков, не довго думаючи, дістав пістолета, зробив попереджувальний постріл у стелю і направив зброю на кривдників.

Правый сектор

За інформацією Nikopol News, це була не єдина зброя в сесійній залі: пістолет бачили в одного з людей у камуфляжній формі, а також депутата Колесника, останній теж стріляв, куля влучила в стіну.

Правоохоронці кинулися вгамовувати сторони конфлікту, коли це більш або менш було зроблено, була спроба продовжити роботу сесії міськради, але більшість депутатів, як і мер, вже вийшли із залу засідання.

Громадська рада – що це і навіщо вона в Нікополі

Взагалі Громадська рада — це утворення за участю представників громадськості, що має формалізовану внутрішню структуру, за яким державні органи закріплюють певні повноваження і з яким консультуються з питань ухвалення та виконання державних рішень.

Створюватися вони можуть з різних причин, але головна відмінна риса - велика залученість громадян на роботу керівних органів, це можуть бути органи місцевої, законодавчої або виконавчої влади.

У Нікополі ж розглядали питання створення Громадської ради з метою моніторингу за виконанням рішень міською владою.

Згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ, у людей з'явилися підозри, що мер прикриває кримінальну діяльність у місті й розкрадання бюджетних коштів.

Так, у середині квітня відбулося підсумкове засідання, на якому з 95 претендентів з представників громадських та релігійних організацій обрали 35 осіб, які увійдуть терміном на 2 роки до зазначеної структури і будуть спостерігати за діяльністю мерії.

Як уже зазначалося, місцева влада запевняє, що процесу створення наглядової ради не перешкоджають, нікопольці переконані, що це не так, і вимагають негайного затвердження складу структури. Але чому до сесійного залу Нікопольської міської ради прийшли представники "Правого сектору"? До недавна це було загадкою.

За що в місті бореться "Правий сектор"

Спочатку від пояснення журналістам своїх дій у Нікопольській міській раді представники "Правого сектору" відмовлялися, але незабаром після інциденту на сайті організації з'явилася офіційна заява про події у Дніпропетровській області.

"Активісти мали на меті запобігти ухваленню несправедливих рішень, адже голова міста відомий своїми вчинками, спрямованими проти нікопольців і тільки для його власної вигоди", - йдеться в ньому.

Правый сектор

Потім представники організації організували прес-конференцію і додали, що вимагають розслідування дій правоохоронних органів у Нікопольській міськраді, які "належним чином не відреагували на поведінку депутата" Рибакова, а також зняття з посади мера міста - Фісака і низки інших осіб.

"Якщо впродовж найкоротших термінів не буде виконано вимог, то НВР "Правий сектор" буде діяти власними силами. Ми готові захистити громадян від неправомірних дій депутатів, які вважають, що можуть безкарно стріляти в українців", - йдеться в повідомленні за підсумками прес-конференції.

Примітно, "Правий сектор" вимагає відставки мера Нікополя не вперше: роком раніше представники організації вже збирали підписи за це.

Про Фісака і Рибакова коротко

Офіційна біографія мера Нікополя Андрія Фісака є мало примітною. Народився він у Дніпрі в 1971 році. У 1997-му закінчив з відзнакою Київський державний торговельно-економічний університет за спеціальністю "Економіст з маркетингу".

До цього працював в одному з колгоспів Дніпропетровської області, був охоронцем у Нікопольському краєзнавчому музеї, опісля обіймав керівні посади у ВАТ "Агропроммаш", ВАТ "Київводбуд", "Спілці підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України".

Андрій Фісак Открытый источник

У 2010 році його обрали депутатом Нікопольської міської ради (Фісак очолював депутатську групу "Мій Нікополь - Демократи"), а в 2015-му – мером міста.

Найчастіше претензії до нього на посаді градоначальника Нікополя були пов'язані з продажем тепломережі, розгоном Громадської ради та неосвоєнням обласних грошей.

Біографія депутата "Громадської сили" Олександра Рибакова є більш примітною. Народився в 1961 році на території Російської Федерації, переїхав до Нікополя в 1983 році. На той час йому було 22 роки.

Олександр Рибаков Открытый источник

З дитинства цікавився спортом, тому пішов до Інституту фізичної культури. Працював дитячим тренером, у пожежній охороні, машиністом холодильних установок, на керівних посадах промислових підприємств і риболовецького флоту. Потім, здобувши другу вищу юридичну освіту, змінив сферу діяльності.

Як і Фісака, його обрали депутатом Нікопольської міської ради в 2010 році, а в 2015-му його кандидатуру було висунуто на посаду мера міста.

Про Рибакова в місті говорили багато: одні думали, що він має російське громадянство і підтримує країну-агресора, оскільки не приховував того, що був противником Революції гідності, інші, як вже зазначалося, підозрювали його в незаконній діяльності.

У лютому поточного року на Рибакова було скоєно замах: хтось кинув дві гранати в його гараж, коли той був усередині. Депутат дістав безліч осколкових поранень, але вижив.

Який підсумок

Згідно з останньою заявою Головного управління Національної поліції у Дніпропетровській області, за фактом подій у Нікопольській міській раді відкрито кримінальне провадження за ст. 293 (групове порушення громадського порядку), 129 (погроза вбивства), 296 ч. 2 і ч. 4 (хуліганство і хуліганство групою осіб із застосуванням заздалегідь заготовленої зброї та інших предметів).

Зброю було вилучено лише в однієї людини, її особу не уточнюють.

На цю хвилину тривають оперативно-слідчі дії, нікого не затримали і, як наголошується, ніхто в результаті інциденту не постраждав.

Коли знову зберуться на сесію депутати Нікопольської міськради для розгляду питання про затвердження Громадської ради, як і низки інших важливих для міста питань, які переносять з одного засідання до іншого, невідомо. У мерії обіцяють повідомити про це пізніше.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>