Столтенберг підтримав зустріч Трампа і Путіна

Генсекретар НАТО назвав Росію союзником і наголосив на важливості діалогу з нею

Відкриті джерела

Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг підтримав зустріч президента США Дональда Трампа і президента Росії Володимира Путіна. Про це він сказав на прес-конференції перед самітом, який транслював "112 Україна".

"Я вітаю зустріч Трампа і Путіна, це повністю відповідає політиці НАТО. НАТО вірить в те, що називається "подвійний підхід", де поєднуються оборонні питання і діалог. Нам треба бути сильними, твердими, передбачливими, союзники НАТО вклали більше в оборону, в надійність наших сил, і ми показуємо, що ми маємо результат в оборонній системі, і це найкраща платформа для політичного діалогу", - сказав Столтенберг.

Генсекретар НАТО назвав Росію союзником і наголосив на важливості діалогу з нею.

"Ми не хочемо нової "холодної війни", не хочемо гонитви озброєнь. Росія наш союзник, вона залишиться і нікуди не зникне. Нам потрібен діалог з Росією на різних рівнях, щоб забезпечити кращі стосунки. Але якщо у нас кращих стосунків не буде, з нею важливо спілкуватися, щоб уникнути ризиків непорозуміння, помилок, інцидентів, підвищення напруги на наших кордонах. Завдяки діалогу ризик цього знижується", - підкреслив Столтенберг.

Новини за темою: Трамп назвав Путіна суперником

Він відзначає важливість переговорів Трампа і Путіна саме в цей час для зменшення напруги між країнами.

"Кілька лідерів НАТО зустрічалися з президентом Путіним. НАТО протягом двох років не проводило раду НАТО-Росія, таких зустрічей було 7, це була платформа для прямого діалогу Росії та НАТО. Тому я думаю, що це абсолютно нормально, що Трамп зустрінеться з Путіним. Я впевнений, що ця зустріч важлива, тому що важливий діалог під час періоду високої напруги. Нам треба знизити напругу, і ми вітаємо це, але важливо, щоб НАТО залишилося об'єднаним. І я вітаю факт, що ми зможемо провести обговорення з президентом Трампом перед тим, як він зустрінеться з президентом Путіним", - підсумував Столтенберг.

Як повідомлялося, Трамп і Путін зустрінуться в Гельсінкі у понеділок, 16 липня. На час їхнього візиту в Гельсінкі заплановано кілька демонстрацій. Одна з акцій, заявлені теми якої – охорона довкілля, мир, права людини і демократія, – запланована на неділю, коли в місто повинен прибути Трамп.

Новини за темою: У Німеччині побоюються, що на зустрічі з Путіним Трамп дасть "себе провести"

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів