banner banner banner banner

Стати президентом: Повний список зареєстрованих кандидатів

Кандидати в президенти, на перший-другий відлічи!

112.ua

До початку голосування в першому турі президентських виборів залишилося кілька днів. Українці відправляться на виборчі дільниці вже цієї неділі, 31 березня.

Як відомо, виборча кампанія офіційно стартувала 31 грудня 2018 року. Реєстрація кандидатів тривала до 4 лютого, а вже 8 лютого в Центрвиборчкомі назвали останніх допущених до виборів кандидатів.

За цей час до ЦВК із заявами про реєстрацію в якості кандидатів у президенти звернулися 93 людини, що є рекордним показником.

В результаті було зареєстровано лише 44 кандидати. З них 24 - кандидати від партій і 20 - самовисуванці.

При цьому, кожен із зареєстрованих кандидатів мав право зняти свою кандидатуру з виборів до 7 березня 2019 року. Цим правом скористалися 5 кандидатів.

Пропонуємо вам повний список кандидатів в президенти України від А до Я, а також нагадаємо імена тих, хто знявся з виборів.

Геннадій Балашов

З відкритих джерел

Геннадій Вікторович Балашов - 57-річний український підприємець, громадський діяч і лідер партії "5.10", яка і висунула його кандидатом у президенти. Одружений, виховує двох дочок і сина.

Балашов народився в Дніпропетровську, але на сьогодні проживає в Києві.

Згідно з декларацією за 2017-й рік, сім'я Балашових має 15 квартир у Києві, десять гаражів у столиці, три земельні ділянки, два житлові будинки і кілька офісів.

З транспортних засобів: на Геннадія Балашова оформлено Mercedes-Benz CL 500 2007 року випуску, його дружина володіє Mercedes GL 350 CDI 2013 року випуску, а на дочку записано Lexus RX 270 2013 року.

Доходи Балашова: дохід від заняття підприємницькою діяльністю - 1 млн 199 тис. 716 грн.

На рахунках у банках у Геннадія Балашова з дружиною 495 тис. дол., 330 тис. євро і 2 млн 400 тис. грн.

Роман Безсмертний

112.ua

Роману Петровичу Безсмертному 53 роки - він колишній народний депутат і посол України в Білорусі, один із авторів Конституції України. На вибори Безсмертний йде як самовисуванець.

Він закінчив Київський педагогічний університет ім. Драгоманова за спеціальністю "вчитель історії". Одружений, має чотирьох дітей.

Згідно з декларацією про доходи за 2017 рік, у власності Безсмертного (повністю або частково) знаходяться три земельні ділянки та житловий будинок у Київській області, а також будинок у Вінницькій області.

Їздить Роман Безсмертний на Mersedes-Benz S 500 2005 року випуску.

Сумарний дохід сім'ї Безсмертного становить 417 тис. грн. На банківських рахунках у сім'ї Романа Безсмертного близько 150 тис. грн і понад 100 доларів. Готівка - 19 тис. доларів і 115 тис. грн.

Ольга Богомолець

112.ua

Ользі Вадимівні Богомолець 52 роки, вона народний депутат від БПП, голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я, Заслужений лікар України. Брати участь у президентських перегонах буде як самовисуванка. Заміжня, виховує трьох дочок і сина. Передвиборча програма Богомолець за посиланням.

Богомолець народилася і проживає в Києві. З відзнакою закінчила Київський медичний інститут ім. Богомольця. Навчалася в США. А також закінчила Національний педагогічний університет ім. Драгоманова за спеціальністю "Психологія".

У декларації за 2017-й рік Богомолець вказала, що володіє (повністю або частково) вісьмома квартирами в Києві, кількома будинками і земельними ділянками в різних областях України. У власності Богомолець також історико-культурний комплекс у Житомирській області, колекція ікон і понад сто картин. Кандидат у президенти також має авторські права на кілька десятків пісень і патенти в галузі медицини.

Їздить Богомолець на Mercedes-Benz ML 350 2012 року випуску.

Сумарний дохід Богомолець та членів її сім'ї становить 8 млн 79 тис. 638 грн. На банківських рахунках Богомолець 430 тис. дол., трохи більше 292 тис. євро і 63 тис. грн.

Інна Богословська

З відкритих джерел

Інні Германівні Богословській 58 років. Вона відомий в країні політик: була народним депутатом України кількох скликань, входила до складу Партії регіонів. Наразі є директором Всеукраїнської громадської організації "Віче України". На вибори президента України йде як самовисуванець.

Народилася Богословська в Харкові, але вже довгий час проживає в Києві.

За освітою юрист - закінчила в 1982-му Національну юридичну академію ім. Я. Мудрого.

Не заміжня.

Згідно з декларацією, у 2017 році Богословська заробила лише 42 тис. грн. Це виключно її зарплата в "Віче України".

При цьому на рахунках політика в банках значиться 440 доларів і 471 євро, готівкою вона зберігає 180 тис. дол., 90 тис. євро і 2,8 млн грн.

Нерухомості не має, проте в декларації вказала, що володіє автомобілем Toyota 2017 року випуску і низкою дорогих прикрас, одягу, творів мистецтва і т.д.

Цікаво: Богословську неодноразово звинувачували в проросійській діяльності. Наприклад, вона була одним з 148 депутатів Верховної Ради, які підписали звернення до Сейму Польщі з проханням визнати геноцидом поляків події національно-визвольної війни України 1942-1944 років. Цей крок перший президент України Леонід Кравчук кваліфікував як державну зраду.

Юрій Бойко

Гордон

Юрію Анатолійовичу Бойку 60 років. Він чинний народний депутат, підприємець, Герой України. Член партії "Опозиційний блок", проте балотується в президенти як самовисуванець.

Одружений, виховує шістьох дітей: трьох синів і трьох дочок. Проживає в місті Рубіжному Луганської області.

Бойко закінчив Московський хіміко-технологічний інститут (спеціальність "Хімік-технолог"), а також має диплом Рубіжанського філіалу Східноукраїнського національного університету ім. Даля за спеціальністю "Інженер-економіст".

Згідно з декларацією за 2017 рік, у власності самого Бойка (частково або повністю) перебуває дві квартири в Рубіжному. Водночас дружина кандидата є власницею квартири в Росії, квартири в Києві та житлового будинку в Київській області.

Їздить Бойко на Mercedes-Benz GL500 2006 року випуску. Також на кандидата зареєстровано автомобіль ВАЗ 2101 1978 року випуску.

Загальний дохід Бойка і членів його родини становить 9 млн 192 тис. 551 грн. На банківських рахунках сім'ї Бойка 957 тис. дол., 17,5 тис. євро, близько 11 млн грн і 3 млн 321 тис. російських рублів.

Віктор Бондар

Віктор Бондар Прес-служба "Відродження"

Віктор Васильович Бондар - 43-річний український політик, колишній міністр транспорту і зв'язку, а також деякий час очолював Дніпропетровську ОДА. Є головою партії "Відродження", яка й висунула його кандидатом у президенти.

У 1992 році Бондар закінчив Київське суворовське військове училище, у 1997 - юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю "Правознавство", у 2004 - Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" за спеціальністю "Інформаційні управляючі системи та технології". Розлучений, має чотирьох дітей.

Згідно з декларацією за 2017 рік, Бондар володіє квартирою в Одесі, житловим будинком і земельною ділянкою в Київській області, а також земельною ділянкою в Хмельницькій області.

Транспортними засобами Бондар не розжився.

Доходи кандидата в президенти склали близько півмільйона гривень. На банківських рахунках Бондар тримає 51 тис. грн, а готівкою зберігає 1,3 млн доларів, 240 тис. євро і 170 тис. грн.

Олександр Ващенко

З відкритих джерел

Олександру Михайловичу Ващенку 56 років, він є головою правління громадської організації "Влада народу". Безпартійний, самовисуванець. Був депутатом Верховної Ради 4-го і 5-го скликань.

Вищу освіту Олександр Михайлович здобув у Дніпропетровському державному університеті. Нині проживає в Києві.

Ващенко одружений, виховує сина.

З декларації Олександра Михайловича можна дізнатися, що у власності у нього одна квартира у Києві. При цьому він є власником Міжнародного центру економіки і права та міжнародної телерадіокомпанії АВІ ТІВІ. Окрім цього, Ващенко володіє 51% будівельно-інвестиційної компанії "ВІК" і 85% "ТНК Української нафтової групи".

Особистого транспорту, як і рахунків у банках, в Олександра Михайловича немає Зате є деякі готівкові заощадження – 5,55 млн грн, 523 тис. дол. і 320 тис. євро.

Олександр Вілкул

Фото з відкритих джерел

Олександр Юрійович Вілкул у минулому був віце-прем'єр-міністром в уряді Азарова, а також головою Дніпропетровської облдержадміністрації.

Зараз йому 44 роки, і він народний депутат України, член політичної партії "Опозиційний блок - Партія миру і розвитку", яка й висунула його кандидатом у президенти.

Народився Вілкул у Кривому Розі Дніпропетровської області, нині проживає в Дніпрі.

За освітою гірничий інженер - закінчив у 1996-му році Криворізький технічний університет.

Одружений, виховує доньку.

Згідно з декларацією за 2017 рік, Вілкул єдиний годувальник у сім'ї. За вказаний період він заробив понад 1 млн грн. Це переважно відсотки за зберігання коштів у банку.

До слова, на рахунках у банку у нього 7,4 млн грн і 3,97 млн ​​дол.

Окрім цього, Вілкул зберігає готівкою 511 тис. дол., 310 тис. євро і 300 тис. грн.

Серед його власності лише автомобіль Chevrolet Express 2008 року випуску, колекції годинників, книг і прикраси.

Квартира в Дніпрі загальною площею 123 кв. м зареєстрована на його батька, інша квартира в Києві - орендована.

Цікаво: На рахунку у Вілкула щонайменше одна гучна бійка. У вересні 2016-го року у нього виник конфлікт з колегою Володимиром Парасюком в ефірі "Вечірнього прайму" в будівлі телеканалу "112 Україна".

Після ефіру Парасюк дочекався під студією свого опонента і вдарив його по голові, той відповів йому декількома ударами в обличчя, перш ніж їх розборонила охорона. Потім Парасюк вибіг у двір і пошкодив автомобіль Вілкула, оскільки його самого вже не застав.

Микола Габер

З відкритих джерел

Микола Олександрович Габер - 58-річний український політичний і громадський діяч болгарського походження, народний депутат України III скликання. Народився в селі Марціянове Одеської області. Одружений, має чотирьох дітей і трьох онуків.

Микола Габер закінчив Одеський державний університет за спеціальністю "хімія і біологія", кандидат біологічних наук Габер є главою Патріотичної партії України, однак на вибори йде як самовисуванець.

Згідно з декларацією за 2017 рік, Габер з дружиною володіють трьома квартирами в Києві, дачним будиночком в столиці і будинком в Одеській області.

Транспортними засобами кандидат в президенти не розжився, зате на його дружину зареєстровано автомобіль Mitsubishi Lancer 2007 року випуску.

Зарплата Габера за рік склала трохи більше 37 тис. грн, зарплата дружини - близько 40 тис. грн. При цьому, в декларації вказано два грошових подарунки загальним розміром близько 4 млн грн.

Грошові активи сімейства Габерів 246 тис. доларів і 76 тис. грн.

Анатолій Гриценко

Анатолій Гриценко Фото з відкритих джерел

Анатолію Степановичу Гриценку 61 рік, він був народним депутатом кількох скликань і міністром оборони в трьох українських урядах.

Гриценко - лідер партії "Громадянська позиція", яка висунула його кандидатом на пост президента. З передвиборчою програмою кандидата можна ознайомитися в нашому матеріалі "Перетворення піраміди корупції в трапецію і принцип" трьох П": Передвиборна програма Анатолія Гриценка".

Народився в с. Багачівка Черкаської області, нині проживає в Києві. У шлюбі з головною редакторкою "Дзеркала тижня" Юлією Мостовою (це його другий шлюб). Від першого шлюбу має двох дітей (сина і дочку), від другого - доньку. У дружини є син від першого чоловіка, Олександра Разумкова.
Освіта - Київське вище військове авіаційне інженерне училище, Інститут іноземних мов Міноборони США, оперативно-стратегічний факультет Університету ВПС США, Академія ЗС України.

З 1984 року Гриценко - кандидат технічних наук.

Кандидат в президенти задекларував шість квартир дружини (всіх їх власниця - Юлія Мостова), автомобілі Volvo XC90 і Toyota RAV4 (власник останнього - дружина), а також гідроцикл Yamaha VX700.

Доходи Гриценка - пенсія 139 620 грн, зарплата від "Києво-Могилянської академії" - 14,8 тис. грн.

На банківських рахунках - трохи більш ніж 130 тис. дол., готівкові кошти - 120 тис. грн і 36 тис. дол.

Олександр Данилюк

З відкритих джерел

Олександр Володимирович Данилюк - 37-річний керівник громадської організації "Центр оборонних реформ", у минулому був радником міністра оборони України Валерія Гелетея.

Входить до складу політичної партії "Громадянський рух "Спільна справа", але на вибори президента йде як самовисуванець.

Народився Данилюк і досі проживає в Києві.

За освітою правознавець, закінчив Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана за спеціальністю "Правознавство". Магістр правового регулювання економіки. Спеціаліст із залучення прямих іноземних інвестицій - сертифікат USAID з 2006 року.

Одружений, виховує сина та доньку.

Згідно з декларацією за 2017 рік, прибутку, крім заробітної плати в "Центрі оборонних реформ", він не має. Його доходи за рік становлять 620 тис. грн.

Водночас доходи його дружини Світлани за цей самий період - понад 1,7 млн ​​грн. Це також тільки зарплата.

Рахунків у банках, враховуючи документ, ні Данилюк, ні члени його сімейства не мають. Готівкою вони зберігають загалом 262 тис. фунтів стерлінгів.

Також у Данилюка немає ні нерухомості, ні будь-якого роду цінного рухомого майна. При цьому його дружина володіє будинком, двома квартирами і декількома ділянками землі в окупованому Криму.

Цікаво: Данилюк був активним учасником найрізноманітніших протестів, які відбувалися в Україні: "Україна без Кучми" та "Україно, вставай" (2000-ні), Податковий майдан (2010-й), "День гніву" (2011-й) тощо.

Під час Євромайдану активісти координованого Данилюком руху "Спільна справа" зайняли, але згодом звільнили будівлю Міненерго на Хрещатику, а також будівлю Мінюсту на вул. Городецького в Києві. За це політика подали в розшук як терориста. Однак уже 28 лютого 2014 року всі звинувачення зняли.

Юрій Дерев'янко

112.ua

Юрію Богдановичу Дерев'янку 45 років, він діючий позафракційний народний депутат, глава підкомітету ВР з питань контролю за дотриманням законодавства в сфері запобігання та протидії корупції.

Дерев'янко виходець з Івано-Франківської області, наразі проживає в Києві. Одружений, виховує доньку та трьох синів.

Закінчив Київський національний економічний університет за спеціальністю "облік і аудит".

Кандидатом в президенти його висунула політична партія "Воля".

Згідно з декларацією про доходи, Дерев'янко (повністю або частково) володіє трьома квартирами в Києві, квартирою в Криму, а також житловим будинком у Київській області.

У Дерев'янка з дружиною значний автопарк. Тут і два Range Rover 2010 року випуску, і Toyota Land Cruiser 200 2011 року, і Mercedes Benz S 500 4 Matic 2007 року, а також Land Rover і Lexus RX 450H 2009 року.

Сумарний дохід сім'ї Дерев'янків склав близько 574 тис. грн. У той же час грошові активи Дерев'янка з дружиною складають близько 13,5 млн доларів, понад 1,4 млн євро і близько 286 тис. грн.

Василь Журавльов

З відкритих джерел

Журавльов Василь Миколайович - 49-річний житель смт Старий Крим Донецької області.

За даними ЦВК, він отримав вищу освіту, є головою громадської організації "Федерація футболу м. Маріуполь", а також членом політичної партії "Стабільність", від якої і висувається на вибори.

Василь Миколайович одружений, у нього дві дочки і син.

Журавльов у своєму володінні має п'ять будинків, всі - в Старому Кримі. Окрім цього, згідно з декларацією, володіє квартирою і двома нежитловими об'єктами в Маріуполі.

Автомобілів Василь Миколайович не має, але задекларував дорогі годинники - свій і дружини, а також її ювелірні прикраси. Доходів за 2017 рік у Журавльова не було, але були готівкові кошти - 23 тис. дол. і 508 тис. грн.

Володимир Зеленський

Фото з відкритих джерел

Володимир Олександрович Зеленський - 41-річний шоумен, актор, сценарист, продюсер і керівник "Студії Квартал-95".

У новорічну ніч на 1 січня 2019 року він заявив про те , що буде балотуватися на пост президента України, і дотримав слова.

За даними ЦВК, на вибори шоумен іде від політичної партії "Слуга народу".

Народився Зеленський в Кривому Розі Дніпропетровської області, наразі проживає в передмісті Кієві.

За освітою юрист - закінчив Криворізький економічний інститут Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана. Але за фахом ніколи не працював.

Одружений, виховує сина і доньку.

Згідно з декларацією, у 2017 році загальні доходи Зеленського склали 4,8 млн грн. Більша частина цієї суми - доходи від бізнесу, яким володіє шоумен. Його дружина в цей же період заробила 805 тис. грн.

На рахунках в банках і готівкою сімейство зберігає 727,5 тис. дол., 50,1 тис. євро і 1,4 млн грн.

Зеленські сумарно володіють будинком і земельною ділянкою в передмісті Києва, трьома квартирами та трьома паркомісцями в Києві і в окупованому Криму.

Їздить шоумен на Land Rovere 2016 року випуску, його дружина - на Mercedes-benz 2014 року випуску.

Цікаво: з 2010-го по сьогоднішній день з ім'ям Зеленського було пов'язано принаймні сім гучних скандалів. Головне, в чому звинувачували шоумена - офшори, бізнес у Росії і поширення російської пропаганди.

Сергій Каплін

Открытый источник

Народний депутат Сергій Миколайович Каплін у свої 39 років розлучений і має трьох дітей. Проживає в с. Опришки Полтавської області, однак, згідно з декларацією, є власником будинку і в Києві.

Каплін - висуванець Соціал-демократичної партії. Передвиборча програма Сергія Капліна доступна за посиланням.

Економічну освіту Сергій Миколайович здобув в Українському державному університеті харчових технологій, юридичну – в Київському національному економічному університеті ім. В. Гетьмана.

У декларації за 2017 рік Каплін зазначив доходи в розмірі 473,4 тис. грн. Все - виключно з місця роботи.

Їздить Каплін на Kia Magentis 2007 року випуску. Ніяких особистих коштів та рахунків у банках не має, дорогих подарунків не отримує, антикваріату не колекціонує.

Юрій Кармазін

З відкритих джерел

Кармазіну Юрію Анатолійовичу 61 рік, він політичний діяч, суддя і доктор філософських наук, член Партії захисників Вітчизни і президент громадської організації "Інститут права і суспільства". На вибори йде як самовисуванець.

Народився Юрій Анатолійович у Черкаській області, в Звенигородці, нині проживає у Києві. Вищу освіту здобув на юридичному факультеті Одеського державного університету.

Кармазін одружений, батько двох дочок.

Особисто Кармазін володіє однією квартирою. Ще одна, згідно з декларацією, належить йому і двом дочкам.

У колекції юриста – четверо золотих годинників і три авто - Volkswagen Passat, Lexus es350 і Hummer h3.

Доходи Юрія Анатолійовича становить виключно його пенсія – 132 тис. грн. На рахунках у Кармазіна 1 тис. дол. і 2,1 тис. євро, готівкою – 20 тис. дол.

У політичному житті Кармазін бере участь з 1990 року. Брав активну участь в акції "Україна без Кучми", виступав проти Януковича, був у добрих стосунках з "Нашою Україною", але на парламентські вибори 2006 року пішов від "Блоку Юрія Кармазіна". У 2014 звинувачував президента Порошенка в незаконному обранні, а Арсенія Яценюка – в корупції. Через два роки він навіть пристав до руху, який намагався організувати "Третій майдан".

У травні цього року Юрій Анатолійович оголосив себе гетьманом козацтва всієї України.

Ілля Кива

З відкритих джерел

Іллі Володимировичу Киві 41 рік. Він голова профспілок Міністерства внутрішніх справ, у минулому був радником міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і керівником департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України.

Окрім цього, є главою благодійного фонду та низки громадських організацій. Входить до складу Соціалістичної партії України, яка й висунула його кандидатом у президенти.

Народився Кива в Полтаві, зараз проживає в Києві.

За освітою педагог-психолог, магістр за фахом "правознавство". Спершу закінчив Полтавський педагогічний університет ім. В. Короленка, а згодом навчався в Національному юридичному університеті ім. Я. Мудрого.

Неодружений.

Згідно з декларацією, у 2017 році Кива заробив 144 тис. грн. Це його заробітна плата в МВС.

Проте він вказав, що зберігає готівкою 1 млн грн.

У власності Киви квартира в Києві загальною площею в 49 кв. м, а також гараж, земельна ділянка та жомова яма в Полтавській області.

Автомобіль й інше цінне майно в своїй декларації він не вказав.

Цікаво: У грудні 2013 року року Жовтневий суд Полтави визнав Киву винним у хабарництві, але в наступному році переглянув вирок і застосував закон про амністію.

У 2014-2015-х роках брав участь в проведенні АТО в Донецькій і Луганській областях, входив до складу "Правого сектору". Нагороджений орденом Данила Галицького.

Аркадій Корнацький

З відкритих джерел

Аркадію Олексійовичу Корнацькому 65 років. Він відомий бізнесмен, співзасновник і засновник підприємств: ТОВ "Агрофірма Корнацьких", ТОВ "Юридична фірма Корнацьких", ТОВ "Будфірма Корнацьких".

Нині є народним депутатом України. Безпартійний. Відповідно на вибори президента йде як самовисуванець.

Народився Корнацький у с. Чаусове Друге Первомайського району Миколаївської області. Там, за даними ЦВК, і проживає донині.

За освітою юрист - закінчив у 1980 році Університет дружби народів імені П. Лумумби.

Розлучений, має трьох дочок і сина.

Згідно з декларацією, у 2017 році його доходи склали 483,6 тис. грн. Це в основному заробітна плата і гроші на здійснення депутатських повноважень.

При цьому на рахунках у банку Корнацький має 36,2 тис. грн. Готівкою він зберігає 30,1 млн грн, 775 тис. дол. і 155 тис. євро.

Власності у нардепа дуже багато: квартира в Києві, 15 будинків у Миколаївській та Київській областях, 48 земельних ділянок у цих же областях і низка нежитлових об'єктів, один з яких ще будується.

У своїй декларації він вказав нематеріальні активи: чотири винаходи і два товарні знаки.

Їздить Корнацький на Mercedes-Benz 2011 випуску.

Цікаво: До 2005 року він був громадянином Російської Федерації.

Руслан Кошулинський

Руслан Кошулинський З відкритих джерел

Руслану Володимировичу Кошулинському 49 років. У минулому він був народним депутатом України і заступником голови Верховної Ради, на цей момент є депутатом Львівської міськради, за сумісництвом заступником голови партії та головою Секретаріату Всеукраїнського об'єднання "Свобода".

На вибори президента в 2019 році проходить як єдиний кандидат від об'єднаних націоналістичних сил.

Народився Кошулинський у Львові та, за даними ЦВК, там живе донині.

За освітою правознавець, у 2006 році закінчив Тернопільський державний економічний університет за напрямом "Право".

Одружений, має двох уже дорослих доньок і сина.

Згідно з декларацією, у 2017 році Кошулинський заробив близько 25 тис. грн. Майже вся ця сума - його заробітна плата в "Свободі".

Дохід його дружини Марії за вказаний період становив 130,6 тис. грн (також зарплата).

При цьому на рахунках сім'ї Кошулинських у банках 16,5 тис. грн, готівкою вони зберігають 134 тис. грн і 7,3 тис. дол.

У власності Руслана Володимировича автівки немає, але йому належать будинок у Львові загальною площею в 235,4 кв. м і земельна ділянка при ньому, на якій він хоче побудувати ще гараж, теплицю та альтанку.

Їздить політик, швидше за все, на машині дружини. В її власності Nissan Leaf 2013 року випуску.

Цікаво: Після того, як "Свобода" не пройшла до парламенту в 2014-му році, Кошулинський вирушив артилеристом до АТО в складі 44-ї артилерійської бригади. Проходив службу на Донбасі у званні старшого сержанта. Нагороджений двома медалями: "За мужність" і "Волонтер. З Україною в серці".

Віктор Кривенко

З відкритих джерел

Віктору Миколайовичу Кривенку 37 років. Він є позафракційним народним депутатом України VIII скликання і головою партії "Народний Рух України", яка й висунула його кандидатом у президенти.

Народився майбутній політик у місті Кам'янському Дніпропетровської області і, за даними ЦВК, нині проживає в смт Курилівка Петриківського району тієї ж області.

За освітою фінансист і правознавець - закінчив одразу кілька вищих навчальних закладів у Дніпрі, Харкові та Києві.

Одружений, виховує двох дочок.

Згідно з декларацією про доходи за 2017 рік, у власності родини Кривенків чотири земельні ділянки в Київській області й там же садовий будиночок загальною площею 158,2 кв. м.

Крім цього, безплатно сім'я користується квартирою в Києві загальною площею 84,5 кв. м. Де ж тоді живуть Кривенки в Дніпропетровській області, в документі не зазначається.

Їздить політик на автомобілі марки Hyunday 2007 року випуску. Його дружина має також два автомобілі: Lexus 2008 року випуску і Mini Cooper 2015 року випуску.

Сумарний дохід сім'ї Кривенків становить близько 885 тис. грн. На рахунках у банках у них зберігається 50 тис. дол., а готівкою - 50 тис. дол., 15 тис. євро і 400 тис. грн.

Цікаво, що Кривенко став депутатом парламенту від партії "Самопоміч" у 2014 році, але був виключений із фракції за голосування всупереч позиції фракції. Після цього він приєднався до фракції "Блоку Петра Порошенка" в парламенті, але пішов з неї в лютому 2018 року через рішення з'їзду НРУ.

До політичної кар'єри працював заступником гендиректора "Південного машинобудівного заводу" і заступником гендиректора Національного космічного агентства України. Був радником керівників "Укроборонпрому" та "Укрспецекспорту".

Віталій Купрій

Віталій Купрій З відкритих джерел

Віталій Миколайович Купрій - 45-річний позафракційний народний депутат, на президентські вибори йде як самовисуванець. Він одружений, виховує сина і пасинка.

Віталій Купрій родом із Кам'янського (екс-Дніпродзержинськ), на сьогодні проживає в Києві.

У кандидата економічна освіта, яку він здобув у Дніпровському національному університеті. Крім того, він випускник Австралійського університету ім. Макуорі за фахом "Магістр ділового адміністрування".

Згідно з декларацією за 2017 рік, Віталій Купрій має дві квартири: одна - в Грузії, інша - в Україні.

Крім цього, ще одну квартиру записано на дружину кандидата, Ірину Купрій.

Транспортних засобів у кандидата декілька: два автомобілі (Chrysler, Renault Logan), а ще - мотоцикл Kawasaki ZX600E і яхта Bavaria 44, якою, згідно з декларацією, він може користуватися за дорученням (і вона в Ліберії).

Їз доходів за минулий рік - зарплата за місцем роботи (у Верховній Раді) 248 997 грн, доходи, пов'язані з виконанням депутатських повноважень, - 252 825 грн, а також дохід від відчуження нерухомого майна - 3 млн грн.

Готівкою Віталій Купрій має 3 млн грн, його дружина - 15 тис. дол.

Юлія Литвиненко 

З відкритих джерел

Юлії Леонідівні Литвиненко – 42 роки, вона ведуча і журналіст. Побачити її у різний час можна було на УТ-1, ICTV, К1, "Інтері", ТВі, NewsOne і "Прямому". Нині Юлія Леонідівна тимчасово безробітна, на виборах – самовисуванець.

Народилася Литвиненко в місті Інгулець, закінчила факультет журналістики Дніпропетровського державного університету, а після цього переїхала до Києва.

Юлія Леонідівна розлучена, виховує двох дочок.

У її декларації – одна квартира, яка належить Юлії Леонідівні та її донькам. З транспортних засобів – Volkswagen Tiguan. Ні картин, ні ювелірних прикрас, ні дизайнерського взуття.

Як доходи вказано зарплати з основного місця роботи (в 2017 році – "Новини 24 години") та роботи за сумісництвом (телеканал "Прямий") на загальну суму 40,5 тис. грн.

Рахунків у банках Литвиненко не має, але є деякі готівкові заощадження – 10 тис. дол. і 100 тис. грн.

Олег Ляшко

Олег Ляшко Пресс-служба Ляшко

Олег Валерійович Ляшко - 46-річний політичний діяч, журналіст і телеведучий. Є народним депутатом України з 2007 року, очолює Радикальну партію Олега Ляшка. Вона ж його і висунула кандидатом у президенти.

Народився Ляшко в Чернігові, але вже довгий час проживає в Києві.

Має дві вищі освіти - в 1998 році закінчив юридичний факультет Харківського державного педагогічного університету ім. Г. Сковороди, а в 2013-му Київський національний університет ім. Т. Шевченка за спеціальністю "Міжнародний бізнес".

Одружений, виховує доньку.

Згідно з декларацією, у 2017 році дохід Ляшка склав понад 20 млн грн. Більша частина цієї суми - прибуток від продажу нерухомості і надання її в оренду.

На рахунках у банках у нього 4,45 млн грн і 713 тис. дол., готівкою він зберігає 839 тис. грн, 484 тис. дол і 70 тис. євро.

Водночас у його дружини Росіти зберігається готівкою 209 тис. грн, 15 тис. дол. та 20 тис. євро. У 2017 році вона мала дохід у 559 тис. грн лише за рахунок продажу майна.

У власності Ляшка вказано будинок у Козині Київської обл. загальною площею 357 кв. м, офіс і квартиру в Києві, а також низку земельних ділянок у Київській області.

Його дружина володіє дачним будиночком загальною площею в 296 кв. м і земельною ділянкою в Києві.

Їздить Ляшко на Toyota Land Cruiser 2004 року випуску, його дружина - на Mercedes-Benz GLE 250 2017 року випуску.

Олександр Мороз

Екс-голова ВРУ Википедия

Олександр Олександрович Мороз - 74-річний політичний і громадський діяч, у минулому двічі обіймав посаду голови Верховної Ради України, зараз перебуває на заслуженій пенсії.

Він є членом політичної партії "Соціалістична партія Олександра Мороза", яка його і висунула кандидатом у президенти.

Народився Мороз у с. Буда Таращанського району Київської області та нині проживає в Києві.

За освітою інженер-механік - у 1965 році закінчив Українську сільськогосподарську академію.

Одружений, має двох уже дорослих доньок.

Згідно з декларацією, у 2017 році доходи Мороза склали 194,5 тис. грн. Це пенсія і соцвиплати.

Доходи його дружини Валентини за відповідний період ще нижчі - 20,8 тис. грн.

При цьому на рахунку Мороза в банку - 24 тис. дол.

У спільній власності родини квартира в Києві загальною площею в 112,6 кв. м. Ні машини, ні іншого цінного рухомого майна у них немає.

Цікаво: Мало хто знає, але Мороз пише поезію. Він є автором принаймні трьох поетичних збірок "З відстані" (2004 г.), "Обличчям до вогню" (2006 р.), "Білий сніг на кам'яній терасі" (2006 р.).

Валентин Наливайченко 

Открытый источник

Валентину Олександровичу Наливайченку 52 роки, він одружений і виховує доньку. Є державним службовцем 1-го рангу.

Валентин Олександрович – висуванець політичної партії "Цивільно-політичний рух Валентина Наливайченка "Справедливість". З передвиборчою програмою кандидата можна ознайомитися тут.

Наливайченко вступив до Харківського університету на факультет філології, проте звідти його забрали до війська після року навчання. Відслуживши, перевівся на філфак Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка. З 1991 року навчався в Інституті розвідки ім. Андропова, через три роки відрахувався і повернувся до України в розпорядження СБУ.

Якщо вірити декларації, Наливайченко живе на зарплату дружини і скромні дивіденди. Дружина Олена заробила за 2017 рік 39,4 тис. грн. Дивіденди Валентина Наливайченка становлять 18 грн.

Навпіл з дружиною Наливайченко є власником трьох квартир, ще одна перебуває у власності тільки Олени, як і три земельні ділянки в Київській області. Самому ж Валентину Наливайченку належить тільки ділянка площею 1 200 кв. м у Київській області.

Транспортним засобом сім'я Наливайченків не розжилася.

Роман Насіров

Українські новини

 Роману Михайловичу Насірову 39 років, він був народним депутатом України VIII скликання від "Блоку Петра Порошенка", а також очолював до 2017-го року Державну фіскальну службу. Є безпартійним, тому на вибори президента іде як самовисуванець.

Народився Насіров у Чернігові, однак нині проживає у місті Києві.

Має економічну та юридичну освіту. У 2000-му році закінчив Чернігівський інститут економіки та управління за спеціальністю "Фінанси", а у 2001-му — Київський економічний університет за спеціальністю "Право".

Окрім цього, у 2003-му він отримав ступінь MBA за напрямом "Фінанси і міжнародний менеджмент" Університету Східного Лондона (University of East London, STM), а у 2015-му став кандидатом юридичних наук при Інституті законодавства Верховної Ради.

Одружений, виховує двох синів та доньку.

За 2017-й рік Насіров задекларував прибуток у розмірі 6 грн, тим часом як його дружина Катерина заробила 9,1 млн грн. Це переважно дохід від передачі прав та обов'язків за договором про участь у Фонді фінансування будівництва.

Варто зауважити, родина зберігає готівкою 175 тис. долл. та 3,4 млн грн, а також 128,9 тис. грн та 30 євро на рахунках у банках.

У власності родини щонайменше чотири автівки, п'ять квартир у Києві, кілька будинків та низка земельних ділянок у Київській та Чернігівській областях.

Також Насіров задекларував низку цінних речей: годинники, прикраси, одяг, картини, тощо.

Новини за темою: Його звільнили, але він обіцяв повернутися. І, схоже, повернувся: Хто такий Насіров і чим він раніше запам'ятався на посаді глави ДФС

Цікаво: у березні 2017-го року Насірова затримали детективи НАБУ у справі "Укргазвидобування". Його звинуватили у діях, які завдали шкоди державі на 2 млрд грн, та звільнили з посади глави ДФС. Але на початку 2018-го суд закрив справу і поновив Насірова на колишній посаді.

Андрій Новак

З відкритих джерел

Новаку Андрію Яремович 46 років. Він кандидат економічних наук, автор книги "Як підняти українську економіку".

Новак - член партії "Патріот", від якої він і висувається кандидатом.

Народився Андрій Яремович у Коломиї Івано-Франківської області. Освіту здобув у Києві, в Європейському університеті, а потім закінчив канадську бізнес-школу Університету Західного Онтаріо. Новак одружений, виховує сина і дочку.

У декларації Андрій Яремович вказав дві земельні ділянки в Київській області і споруджуваний будинок там же.

Транспортних засобів Новак не має. За останній рік кандидат у президенти отримав благодійної допомоги з Центру енергозберігальних технологій на 38,4 тис. грн, а дружина Ольга - зарплату в 275,4 тис. грн.

Але є у сім'ї Новак деякі готівкові заощадження - 18 тис. дол. і 993 тис. грн.

Сергій Носенко

З відкритих джерел

Сергій Михайлович Носенко - 49-річний економіст. У минулому був одним із керівників міжнародного холдингу Coris Group, що надає асистентські послуги страховим компаніям. Нині виконує обов'язки старшого керівного директора ТОВ "Інтернешнл Інвестмент Партнерс Україна", яке займається консалтингом й антикризовим управлінням у різних галузях.

Крім цього, він є одним із керівників партії "Справедливість", проте на вибори президента йде як самовисуванець.

Народився Носенко і живе донині в Києві. У 1992 році закінчив магістратуру в галузі комп'ютерних наук і систем автоматизованого проектування в Національному технічному університеті "Київський політехнічний інститут", а через 9 років після цього, у 2001 році, здобув другий ступінь магістра в галузі управління міжнародними економічними відносинами в Українській академії зовнішньої торгівлі.

Одружений, має двох дітей.

Згідно з декларацією про доходи за 2017 рік, у власності родини дві квартири в Києві, дві земельні ділянки в його передмісті та чотири автомобілі (два Land Rover 2008 і 2014 року, два Porsche 2008 і 2012 року).

Їхній сумарний дохід за рік становить 7,5 млн грн, і це все лише заробітна плата Носенка в "Інтернешнл Інвестмент Партнерс Україна".

На банківських рахунках у сімейства загалому 917 дол., 191 євро і близько 246,7 тис. грн. Готівкою вони зберігають значно більші суми: 50 тис. дол., 40 тис. євро і 1 млн грн.

Цікаво, що протягом понад 25-річної кар'єри Носенко брав участь у створенні та управлінні успішними інвестиційними проектами в 30 країнах світу, що дозволило йому стати одним із перших українців, визнаних за кордоном успішними менеджерами та інвесторами.

Володимир Петров

З відкритих джерел

Володимир Володимирович Петров – 41-річний безпартійний продюсер "Люмпен продакшн", що йде на вибори президента як самовисуванець. Відомий своєю любов'ю до провокацій та епатажу український блогер. Під його "гарячу руку" потрапляли деякі українські політичні та культурні діячі.

Володимир Володимирович – уродженець Кривого Рогу, але живе нині в Києві. За даними ЦВК, у Петрова – вища освіта.

Одружений, виховує доньку.

Згідно з декларацією, блогер-провокатор володіє трьома земельними ділянками під Києвом, будинком у Бучі й квартирою у Києві. З цінного майна Володимир Володимирович задекларував картину, вартістю 160 тис. грн та два автомобілі – Porsche Panamera turbo і Chevrolet Camaro RS.

При цьому доходи Петрова становлять дві зарплати з власних установ на загальну суму 123,8 тис. грн.

Готівкою Володимир Володимирович зберігає 30 тис. дол. і 8,4 тис. грн. На банківських рахунках – 76,4 тис. дол. і майже 26 тис. грн.

Нині Володимир Петров перебуває під домашнім арештом, тому що є підозрюваним у справі про нібито домагання до студентки КПІ Наталії Бурейко.  

Петро Порошенко 

З відкритих джерел

Петро Олексійович Порошенко – 53-річний чинний президент України, підприємець, мільярдер, філантроп. Нині він є безпартійним, тому на вибори йде як самовисуванець.

Народився Петро Олексійович у Болграді Одеської області. Вищу освіту отримав у Київському державному університеті на факультеті міжнародних відносин і міжнародного права. Порошенко – кандидат юридичних наук, дисертацію в 2002 році він захистив з теми "Правове регулювання управління державними корпоративними правами в Україні".

Петро Олексійович одружений, виховує двох синів і двох дочок.

У декларації Порошенко зазначив, що йому належить будинок під Києвом, п'ять земельних ділянок і три квартири. Окрім цього, він – власник 84 картин, колекції з 6 скульптур 19-20 століть, п'яти годинників і дорогоцінних запонок. Чималою колекцією ювелірних виробів і дизайнерських сумок володіє також і дружина Порошенка Марина.

Автопарк у сім'ї Порошенка скромний – по одній машині на Петра Олексійовича, його дружину, двох доньок та сина. Сам президент їздить на Mercedes-benz Vito 116 CDI 2010 року випуску, такі ж авто у дітей Петра Олексійовича – Євгенії, Олександри та Михайла. Марина Порошенко кермує Jaguar XF 4/2 Lv8, 2008 року випуску.

Загальна вартість цінних паперів, якими володіє Порошенко, – 28,8 млн грн. З доходів – зарплата, відсотки і банківський переказ, що в сумі склало 16,6 млн грн. На банківських рахунках у Петра Олексійовича 25,5 млн дол., 4,2 тис. євро і 96 тис. грн. Готівкою – 21 тис. дол. і 60 тис. грн.

Руслан Ригованов

Укринформ

Руслану Олександровичу Ригованову 45 років. Він є виконувачем обов'язків начальника Державного підприємства "Севастопольський морський рибний порт", однак більш відомий як людина, що займається питаннями тимчасових переселенців з окупованих регіонів України. Безпартійний, на вибори йде як самовисуванець.

Народився Ригованов у Донецькій області - його рідне місто Горлівка, нині не підконтрольне українському уряду. Відповідно, тепер він проживає в Києві.

Має вищу освіту - ймовірно, навчався в Московському технологічному університеті, за фахом МВА, вищий менеджмент.

Одружений, є двоє дітей.

Згідно з декларацією про доходи за 2017 рік, сімейство Ригованових володіє квартирою та офісом у Горлівці та двома автомобілями (Сhevrolet 2007 року випуску і 23-річним ГАЗом). Все оформлено на дружину кандидата в президенти.

Сумарний дохід сім'ї за рік становить близько 219,8 тис. грн. Рахунків у банках вони не мають, але готівкою Ригованов зберігає 8 тис. дол., також деякі кошти має і його дружина, але точної суми не зазначено.

Цікаво, що Ригованов деякий час був помічником депутата парламенту Наталії Веселової із фракції "Самопомочі", однак ще у 2015 році вона його звільнила від цих обов'язків і не приховувала, що причиною стала його участь у політичних шоу на російських телеканалах.

Віталій Скоцик

Открытый источник

Віталій Євстафійович Скоцик - 46-річний політик та економіст. Одружений, виховує трьох дітей. Професор кафедри конярства та бджільництва Національного університету біоресурсів і природокористування України.

Віталій Євстафійович - безпартійний, самовисуванець. Що пропонує виборцям кандидат у президенти, можна подивитися в його передвиборчій програмі

Закінчив Українську сільськогосподарську академію, вчився у США в Університеті Пердью.

Як свідчить декларація Скоцика, основним його доходом є підприємницька діяльність, яка принесла йому в 2017 році трохи більш ніж 2 млн грн. Разом із зарплатою професора і голови Аграрної партії Скоцик отримав дохід у розмірі 2,19 млн грн.

Готівкою Віталій Євстафійович тримає 250 тис. дол., на банківських рахунках - 689 тис. грн і 30 тис. дол.

У власності Скоцика є будинок площею 187,5 кв. м та дві земельні ділянки. Його дружині пощастило більше: вона є власницею трьох ділянок і дещо більшого будинку - 1 419,2 кв. м. Їздить кандидат у президенти на Infiniti QX80 2015 року випуску.

Ігор Смешко

З відкритих джерел

Ігор Петрович Смешко - 63-річний військовий, політичний і державний діяч. У минулому очолював Службу безпеки України (2003 - 2005 рр.), а також входив до Ради національної безпеки і оборони. Наразі на пенсії, але продовжує працювати як педагог в Київському національному університеті ім. Т. Шевченка та виконувати обов'язки радника президента з питань розвідки.

Окрім цього, варто відзначити, що Смешко є головою Всеукраїнської громадської організації "Сила і Честь", проте на вибори президента йде як самовисуванець.

Народився політик в Христинівці Черкаської області, але зараз проживає в Києві.

Має дві вищі освіти: військову і юридичну.

Одружений, має двох уже дорослих синів.

Згідно з декларацією, дохід Смешка за 2017 рік склав 356,6 тис. грн. Це в основному його зарплата і пенсія. В цей же період його дружина заробила 331,7 тис. грн.

На рахунках в банку у сімейства 192,5 тис. дол., 116,6 тис. євро і 14,9 тис. грн. Готівкою вони зберігають 270 тис. долл.

При цьому у власності Смешків будинок в Київській області загальною площею в 406,6 кв. м, три квартири в столиці і окупованому Криму, 19 земельних ділянок у Київській і Львівській областях, ряд паркомісць, а також два недобудованих будинки в передмісті Києва.

В автопарку у сім'ї три автомобілі: два Lexus 2011-го і 2016-го років випуску і Nissan 2008 року випуску.

Цікаво: Смешко є автором або співавтором понад 100 наукових праць і численних винаходів в області проектування головок самонаведення керованих ракет і систем управління високоточною зброєю.

Олександр Соловйов 

З відкритих джерел

Соловйов Олександр Миколайович – 45-річний уродженець Покровська Донецької області, заступника директора у "Юридичної компанії "Феб", а також член партії "Розумна сила". Саме ця партія висунула Соловйова на вибори.

Олександр Миколайович закінчив спочатку Селидівський гірничий технікум за спеціальністю "Шахтобудівник", потім Національну Академію МВС України, а слідом і Донецький державний університет управління за спеціальністю "Менеджмент організації".

Одружений, батько двох доньок і сина.

Згідно з декларацією, Соловйову належить тільки будинок у Покровську та земельну ділянку там же. Три квартири в Києві – виключно власністю дружини, як і автомобіль Audi Q7.

Єдине джерело доходу Олександра Миколайовича – юридична компанія. За 2017 рік в якості зарплати звідти він отримав 225,7 тис. грн. На рахунках у банках у Соловйова 172,2 тис. грн.

Соловйову довелося подавати документи двічі. У перший раз Центрвиборчком відмовився реєструвати, тому що в програмі кандидата знайшли ознаки сепаратизму.

Сергій Тарута

Сергій Тарута, архівне фото Зеркало Недели

Сергій Олексійович Тарута - 63-річний український політик і підприємець. Має дві вищі освіти. Одружений, виховує двох дочок. Наразі проживає в Маріуполі Донецької області.

До всього іншого, Тарута - позафракційний народний депутат, однак в кандидати на президентське крісло його висунула партія "Основа". Тарута також є співвласником корпорації "Індустріальний союз Донбасу", президентом футбольного клубу "Металург" з Донецька, а в 2014 близько півроку очолював Донецьку облдержадміністрацію.

Згідно з декларацією за 2017 рік, у власності Тарути знаходяться три квартири в Києві, ще дві - в Криму, а також квартира і житловий будинок в Донецьку, а також квартира в Маріуполі. Тарута також володіє великою колекцією антиквару і картин.

Їздить кандидат в президенти на Lexus GS 430 2006 випуску. Крім цього, у власності Тарути знаходиться мотоцикл Harley Davidson 2013 года.

Суммарний дохід сім'ї Тарути склав трохи більше 3 млн грн. На банківських рахунках у сім'ї Тарути близько 5 млн доларів, 560 тис. євро, 20 тис. фунтів стерлінгів і близько 3,5 млн грн.

Напередодні виборів Сергій Тарута підтримав кандидатуру Юлії Тимошенко.

Юлія Тимошенко

Юлія Тимошенко. Фото з архіву Фото з відкритих джерел

Юлії Володимирівні Тимошенко 58 років. Вона досить досвідчений політик: народний депутат України з 1997 року, двічі очолювала уряд, була віце-прем'єр-міністром України з питань паливно-енергетичного комплексу.

Окрім цього, Тимошенко є одним з лідерів "Помаранчевої революції" 2004 року і чинним керівником партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", яка, до слова, і висунула її кандидатом в президенти.

Народилася Юлія Володимирівна в Дніпрі, але вже довгий час проживає в передмісті Києва.

За освітою інженер-економіст - в 1984-му закінчила економічний факультет ДНУ ім. О. Гончара та отримала диплом з відзнакою за спеціальністю "економіка праці".

Нині є кандидатом економічних наук, її авторство стоїть на понад 50 наукових роботах.

Одружена, має вже дорослу доньку.

Згідно з декларацією, у 2017 році Тимошенко заробила 560 тис. грн. Це переважно її заробітна плата і гроші на виконання депутатських повноважень.

Доходи її чоловіка Олександра в цей же період склали 3,62 млн грн. Велика частина цієї суми - прибуток від сімейного бізнесу.

При цьому на рахунках сім'ї в банках 28 тис. дол. і 636 тис. грн, готівкою вони зберігають 358 тис. дол., 194 тис. євро і 650 тис. грн.

Нерухомості у власності ні у Тимошенко, ні у її чоловіка немає. Будинок у Козині Обухівського району Київської області та чотири земельні ділянки біля нього вони винаймають.

Однак чоловік володіє двома автомобілями: Mercedes-Benz 2014 року випуску і 36-річним ГАЗ-14.

Цікаво: Під час президентства Віктора Януковича проти Тимошенко відкрили низку кримінальних справ. 5 серпня 2011 року вона була заарештована, а 11 жовтня 2011 року засуджена на 7 років тюремного ув'язнення у справі про перевищення влади і службових повноважень при укладанні газових контрактів з Росією в січні 2009 року. Після зміни влади в 2014-му році Верховна Рада звільнила Тимошенко з ув'язнення, вважаючи жертвою режиму, і незабаром Верховний суд закрив її справу.

Юрій Тимошенко

З відкритих джерел

Юрій Володимирович Тимошенко - 54-річний військовослужбовець Нацгвардії, народний депутат України восьмого скликання і член Комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції. Тимошенко - депутат позафракційний і на вибори йде як самовисуванець. Народився Тимошенко в селі Дивне Ставропольського краю, що в Росії.

Однак професійно-технічну освіту за фахом продавець-консультант отримав в івано-франківському училищі.

Одружений, виховує двох дочок і двох синів.

Згідно з декларацією, єдину свою квартиру в Києві Юрій Володимирович орендує. Будинком, що знаходиться в Коломиї, володіє разом зі своїм сином Нестором і дружиною Зоряною.

Ні машин, ні коштовностей з картинами у власності, ні рахунків у банках або наявних заощаджень у Тимошенка і його сім'ї немає.

З доходів - зарплата за місцем роботи (239,95 тис. грн) і зарплата дружини відразу з двох місць роботи - всього майже 32 тис. грн.

Юрій Тимошенко - особистість досить суперечлива. Наприклад, у 2016 році він заявив, що підтримає всі законопроекти Надії Савченко, але вже в 2017 році проголосував проти найгучнішого з них - "закону Савченко". У травні того ж 2017 року він виступив проти зняття з посади Єгора Соболєва. І в грудні поставив підпис під процедурою відкликання Соболєва з посади.

Олександр Шевченко

Олександр Шевченко З відкритих джерел

 Олександр Леонідович Шевченко - 47-річний підприємець, народний депутат, член політичної партії "Українське об'єднання патріотів - УКРОП", яка і висунула його кандидатом у президенти.

Народився Шевченко у м. Коломия Івано-Франківської області та нині, за данними ЦВК, проживає в с. Поляниця міста Яремче, що знаходиться у тому ж регіоні.

За освітою радіоінженер - у 1995 році закінчив фізичний факультет Чернівецького державного університету ім. Ю. Федьковича за спеціальністю "Радіотехніка".

Розлучений, має шестеро дітей: трьох доньок та трьох синів.

Згідно з декларацією за 2017 рік, Шевченко має дохід у 7,8 млн грн. Це в основному кошти, які отримала його співмешканка від підприємницької діяльності, та позики. Власне, сам нардеп у вказаний період заробив 251 тис. грн (зарплатня за основним місцем роботи).

Варто зауважити, родина зберігає готівкою 155 тис. долл. та 4,9 млн грн, а також 365,5 тис. грн на рахунках у банках.

При цьому у Шевченка немає ні нерухомості, ні автівки. Усе нерухоме та рухоме майно він або орендує, або воно перебуває у власності його співмешканки.

Із цінних речей нардеп задекларував колекцію годинників.

Цікаво: попри політичну діяльність, Шевченко більше відомий як засновник та колишній директор гірськолижного курорту "Буковель", а також меценат. 

Ігор Шевченко

Открытый источник

Ігорю Анатолійовичу Шевченку 47 років, не одружений. З 2 грудня 2014 року по 2 липня 2015 року обіймав посаду міністра екології та природних ресурсів України, нині - президент благодійної організації "Успішна Україна".

Шевченко безпартійний, самовисуванець. На сайті ЦВК оприлюднено передвиборчу програму кандидата.

У 1988 році Ігор Шевченко вступив до Київського інституту фізичної культури. Після цього перевівся на історичний факультет Київського університету ім. Т. Шевченка, потім – на юридичний факультет, потім до Інституту міжнародних відносин. Навчався в Академії європейського права Європейського університету в Італії, в Гарвардському та Єльському університетах.

Згідно з декларацією, Шевченко у 2017 році отримав 4,318 млн грн доходів від здачі в оренду своєї нерухомості. Готівки в Ігоря Анатолійовича – 170 тис. грн, 1,77 млн дол. і 850 тис. євро. На рахунках у різних банках – 177 тис. грн та 491 дол.

Шевченко має три автомобілі: Toyota Land Cruiser 200 (2001 року випуску), Mercedes Benz CLK 500 і Range Rover (2018 року випуску). При цьому Ігор Анатолійович – гордий господар 20 гаражів у межах Києва.

Хто знявся з виборів

Дмитро Гнап

З відкритих джерел

Уже екс-кандидат в президенти Дмитро Гнап подав заяву до ЦВК про зняття своєї кандидатури з виборів 7 березня. Центральна виборча комісія (ЦВК) в ході нічного засідання 8 березня прийняла рішення про скасування його реєстрації.

Дмитру Володимировичу Гнапу 41 рік. Він журналіст, активіст та приватний підприємець. Висувався у президенти від партії "Сила людей".

Родом Дмитро Володимирович з Вугледара Донецької області. Вищу освіту здобував на філософському факультеті Київського національного університету ім. Т. Шевченка, зараз, згідно з даними ЦВК, проживає в Києві.

Гнап одружений, виховує трьох дітей – сина і двох дочок.

Декларація у Дмитра Володимировича досить скромна. Однією квартирою площею 35 м2, він володіє навпіл з дружиною, ще одна, трохи побільше, – власність виключно подружжя. Сам Гнап без транспортного засобу, а Hyundai Accent декларує дружина Наталя.

Доходи він отримує від підприємництва і гонорарів. Все – трохи більше 1 млн грн. На банківському рахунку у Гнапа 23,7 тис. грн, у його дружини – 73,6 тис. грн.

Дмитро Володимирович був ведучим, кореспондентом і редактором на каналах СТБ, Перший національний, UBC, шість років був членом "Нашої України", після заснував "Слідство.інфо" і зайнявся журналістськими розслідуваннями.

Дмитро Добродомов

З відкритих джерел

Дмитро Добродомов заявив про зняття своєї кандидатури 7 березня, під час брифінгу. ЦВК скасувала його реєстрацію в ході нічного засідання 8 березня.

Дмитру Євгеновичу Добродомову 42 роки. Він народний депутат України, генеральний директор медіа-холдингу ZIK, автор і ведучий програми журналістських розслідувань "Хто тут живе?" і "Народний контроль".

Також є членом партії "Громадський рух "Народний контроль", яка раніше й висунула його кандидатом у президенти.

Народився Добродомов у Львові і досі проживає там.

За освітою електромеханік, журналіст - закінчив Національний університет "Львівська політехніка" (1999 рік) і Львівський національний університет ім. І. Франка (2004 рік).

Одружений, має двох дітей.

Згідно з декларацією, за 2017 рік Добродомов заробив 728 тис. грн. Більша частина цієї суми - заробітна плата депутата, гроші на депутатську діяльність і компенсація проїзду.

На рахунках у банку у нього є 64 тис. грн, 4,3 тис. євро і 36 тис. грн у дорогоцінних металах. Готівкою він зберігає 170 тис. грн, 20,6 тис. дол. та 8,7 тис. євро.

У власності Добродомова - квартира загальною площею 139 кв. м у Львові, ще одну квартиру в Києві він винаймає.

Власного авто не має, як і іншого цінного рухомого майна.

Сергій Кривонос

З відкритих джерел

Про рішення Сергія Кривоноса зняти свою кандидатуру з виборів стало відомо 6 березня. ЦВК скасувала його реєстрацію на своєму засіданні 7 марта.

Сергій Григорович Кривонос - 49-річний полковник Збройних сил України, раніше був заступником командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ. Дванадцятого березня був призначений заступником секретаря РНБО

За даними ЦВК, безпартійний, проте кандидатом у президенти йде від партії "Воїни АТО".

Де народився Кривонос, в його офіційних біографіях не вказано, але нині він точно проживає в Києві.

Має військову освіту, а також навчався на державного керівника.

Одружений, є дочка.

Кривонос був командиром полку спецпризначення, розташованого в Хмельницькому, а також обіймав керівні посади в командуванні сухопутних та аеромобільних військ. У 2014 році особисто командував обороною аеродрому в Краматорську, за що був нагороджений орденом Богдана Хмельницького 3-го ступеню.

Євгеній Мураєв

"112 Украина"

 Євгеній Мураєв зняв свою кандидатуру з президентських виборів 7 березня.

Євгенію Володимировичу Мураєву 42 роки, він позафракційний народний депутат і лідер партії "Наші", яка й висунула його раніше на посаду президента.

Євгеній Мураєв - уродженець Змієва Харківської області, нині проживає в Харкові.

Закінчив економічний факультет Харківського державного університету за фахом "Фінанси і кредит", другу вищу освіту здобув у Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого.

Євгеній Мураєв розлучений, виховує двох синів - Михаїла та Ігоря.

Згідно з декларацією за 2017 рік, у нього є квартира в Харкові, три годинники марок Breguet, Bovet і Rolex, карабін Blaser Attache, а також автомобіль Lexus LX 570.

Доходи: зарплата за місцем роботи (у Верховній Раді) - 200 627 грн, компенсація з Ради для оренди житла або готельного номера - 191 080 грн, відшкодування витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень, - 252 825 грн.

Крім цього, з готівки Євгеній Мураєв має 10,150 млн грн, 2 млн  дол., 1 млн євро.

Андрій Садовий

Открытый источник

Лідер партії "Самопоміч" Андрій Садовий 4 березня подав заяву до ЦВК про відкликання своєї кандидатури з виборів президента. ЦВК зняла його з виборів на наступний день.

Меру Львова Андрію Івановичу Садовому 50 років. Він одружений, батько п'ятьох синів. Він був висуванцем політичної партії "Об'єднання "Самопоміч". 

Андрій Іванович здобув освіту у Львівському технікумі радіоелектроніки. Згодом - у "Львівській Політехніці", де вивчав прилади та електронні пристрої. Через два роки після випуску вступає до того ж політеху на спеціальність "Фінанси і кредит".

Як доходи за 2017 рік Садовий вказує виключно зарплату за місцем роботи - 491,8 тис. грн. На банківському рахунку мера Львова - 3 957 грн, готівкові заощадження має тільки дружина Садового - 10 тис. дол. і 15 тис. грн.

Нерухомості Андрій Садовий не має. Дві земельні ділянки і два будинки, рівно як і два автомобілі Садових (Merсedes-Benz Viano SDI 2.2 TRE / L 2012 року випуску і Skoda Kodiaq Style 2017 року випуску), належать дружині Садового Катерині.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>