Сніговий колапс в Україні: Як регіони борються з наслідками негоди (фото, відео)
Центральні та північні регіони країни найбільше постраждали від погіршення погоди
15:38 23.01.2019
Рекордні снігопади, затори та аварії, цілодобова робота комунальників та обмеження руху для вантажівок - все це торкнулося не тільки Києва, а й інших регіонів країни. Найбільшою мірою - центральних і північних.
Харків
"У Харкові почало сніжити близько 9:00. Вночі снігу не було, але температура повітря була близько 15 градусів морозу. Зараз температура близько 7 градусів морозу", - розповів кореспондент в ефірі "112 Україна" близько опівдня.
Вночі дороги розчищали за допомогою 28 снігоприбиральних машин. Вранці кількість техніки збільшили до 108. Відзначили, що при необхідності до прибирання снігу зможуть залучити ще 45 спецавто. Про це повідомила прес-служба Харківської міськради.
У харківському аеропорту рейс до Стамбула скасували, низка рейсів затримуються.
На дорогах міста утворилися затори.
Біля Гідропарку застрягла фура, перегородивши смугу руху. Про це повідомило видання Status Quo.
На тлі погіршення погоди харків'яни відчули незручності у пересуванні через збій у роботі міського метро. З технічних причин потяги рухалися з обмеженням швидкості, за 10-15 хвилин простою на платформах утворювалася велика юрба. На станції "Героїв праці" і "Студентській" поліція закрила прохід для людей на станцію, щоб уникнути стовпотворіння, передає "Весь Харків".
Житомир: обробка доріг з ночі і ДТП за участю автівки поліції
У Житомирі комунальники почали обробляти дороги ще минулої ночі, а з 13:00 дня планували випустити на дороги снігоприбиральну техніку.
Громадський транспорт не дотримується графіка через сніг та ожеледицю.
Подвійна ДТП за участю авто поліцейських сталася близько 9:00 ранку. Внаслідок аварії ніхто не постраждав.
У Вінниці випала рекордна кількість снігу
У Вінниці випало до 30 см снігу, повідомили в міськраді з посиланням на дані обласного центру з гідрометеорології. Комунальники почали обробляти дороги вчора ввечері і працювали всю ніч. Завдяки цьому громадський транспорт почав працювати згідно з графіком.
"Вінницька область сьогодні опинилася в центрі циклону. Він вже почав зміщуватися в бік Кіровоградської області. Очікуємо, що до 22-ї години сніг у Вінницькій області припиниться. Працює 160 одиниць снігоочисної техніки. Коли припиниться сніг, будемо посипати дороги. Зараз обмежено рух на двох ділянках дороги, адже там на спусках-підйомах застрягли вантажівки", - цитує начальника Служби автодоріг у Вінницькій області Ігоря Корольчука Vlasno.info.
За роботою снігоприбиральних машин можна стежити онлайн.
Не обійшлося без складнощів з пересуванням.
Близько 9:15 очевидці повідомляли, що трамваї стояли від Вишеньки до Врожаю.
Також були ДТП на в'їзді до Центрального парку по вулиці Лесі Українки і на вулиці Максимовича.
На півночі Одеської області - снігопад, на півдні - дощі
На півночі Одеської області сніг почав йти ще вночі - і продовжується досі.
У райцентрі Ананьїві утворилися великі снігові замети. На вулицях працює снігоприбиральна техніка, передає "Думская.net".
Балтський район, розташований північніше Ананьєва, теж вкрито снігом.
"За цю ніч випало близько 30 см снігових опадів. Вся комунальна техніка і весь штат працюють з опів на третьої ранку. Найближчим часом, після розчищення державних автодоріг, будемо звільняти від снігових заметів дороги місцевого значення", - розповів балтський міський голова Сергій Мазур, передає видання "Траса Е95".
Що з погодою безпосередньо в Одесі, веб-камери транслюють онлайн. Як чистять трасу Київ - Одеса, розповідає голова Служби автодоріг в Одеській області Олег Варивода на сторінці в Facebook.
Згідно з даними місцевих ЗМІ, на півдні області - дощі.
Кропивницький і Кіровоградська область під снігом
Минулої ночі Кропивницький накрив потужний циклон. Комунальники працювали всю ніч, завдяки їм громадський транспорт вийшов на маршрути.
Мер Кропивницького Андрій Райкович укотре закликав водіїв залишити особисті авто в гаражах на період негоди і не паркуватися на узбіччях, щоб снігоприбиральна техніка могла якісно очистити вулиці, передає 0522.ua.
Замітає не лише Кропивницький, але і всю Кіровоградську область. У зв'язку з цим автовокзали скасовують автобусні рейси по області та країні. Стежити за змінами можна на сторінці Автовокзалу № 1 й Автовокзалу № 2.
"Пожежно-рятувальні підрозділи Кіровоградської області 18 разів виїжджали на буксирування автомобілів із ускладнених ділянок доріг. Було відбуксировано 21 одиницю техніки, з них 19 вантажних автомобілів, один легковик та один рейсовий автобус з людьми. Всього було надано допомогу 38 особам. Також була надана допомога з розчищення доріг від снігу в місті Олександрія", - розповіла прес-секретар управління ДержНС у Кіровоградській обл. Оксана Мачак в ефірі телеканалу "112 Україна".