Смедляєв: Кримські татари будуть вшановувати пам'ять загиблих окремо від офіційних акцій на півострові

Голова ЦВК Курултаю кримськотатарського народу назвав лицемірством офіційні заходи окупаційної влади

112.ua

Кримські татари, які перебувають на окупованому півострові, будуть сьогодні вшановувати пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу окремо, щоб не перетинатися з окупаційною владою. Про це заявив голова ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв в ефірі телеканалу "112 Україна".

Голова ЦВК Курултаю кримськотатарського народу назвав лицемірством офіційні заходи на півострові.

"Є заходи, які офіційно заплановано нинішньою владою. І громадяни індивідуально будуть організовувати свої заходи, покладання, люди підуть і будуть покладати квіти. Для молебню теж не треба жодних узгоджень, люди будуть читати молитви в пам'ять про загиблих. Вони будуть максимально намагатися робити це так, щоб не стикатися з владою, не бути співучасниками тих заходів тих лицемірів, які сьогодні, з одного боку, намагаються знищувати кримськотатарський народ та, з іншого боку, нібито журитися за жертвами геноциду", - заявив Смедляєв.

Новини за темою: Близько 20 учасників акції пам'яті депортації кримських татар було затримано в Сімферополі

Україна сьогодні, 18 травня, вшановує День боротьби за права кримськотатарського народу та пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу.

Це відносно нові для держави меморіальні дати, які було встановлено в країні опісля Революції гідності. Зокрема, День боротьби за права кримськотатарського народу було затверждено в травні 2014 року, а День жертв геноциду кримськотатарського народу - у листопаді 2015 року.

Обидві меморіальні дати пов'язані з річницею депортації кримськотатарського народу 1944 року.

Зауважимо, що примусове переселення кримських татар розпочалося 18 травня 1944 року о 3 годині ранку і тривало до початку червня (перша і найбільша хвиля закінчилася 20 травня).

Новини за темою: Пережила депортацію, але не пережила окупацію: У Криму померла Веджіє Кашка

Офіційною підставою для депортації кримськотатарського народу стала таємна постанова Державного комітету оборони № 5859 сс "Про кримських татар" від 11 травня 1944 року, в якій кримським татарам висували претензії у начебто масовій зраді та масовому колабораціонізмі за часів окупації Криму гітлерівськими військами.

Наразі на державному рівні визнається, що це був акт гено- і етноциду. Зокрема, про це свідчать звинувачення цілого народу в державній зраді та застосування принципу колективної відповідальності.

За офіційними даними (так звані числа Лаврентія Берії), було депортовано 183 144 тис. кримських татар; за татарськими джерелами – 228 500, з яких упродовж перших шести місяців померло близько 110 тис. осіб.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів