Сюрприз на ім'я Бето: Як вибори сенатора в Техасі можуть змінити ВСЕ

Його звуть Бето О'Рурк. І він може змінити всі глобальні політичні розклади в США. Правда, для початку йому потрібно зробити, здавалося б, неможливе

REUTERS/Loren Elliott Reuters

США в очікуванні проміжних виборів до Сенату. І це дуже важливі вибори, оскільки за ними можна буде судити про приблизний розклад сил і рівень підтримки Республіканської і Демократичної партій станом на середину каденції президента Трампа.

Що, в свою чергу, створить попередній плацдарм перед майбутніми президентськими виборами.

Протистоянь в штатах достатньо, деякі з них очікує очевидний результат, деякі ж непередбачувані.

Саме у другій групі є одне протистояння на виборах, яке загрожує стати знаковим і найбільш обговорюваним в США. Мова йде про вибори в штаті Техас.

Стартові позиції в Техасі

Бето О’Рурк і Тед Круз Фото з відкритих джерел

Невеликий відступ.

Штат Техас – давня вотчина Республіканської партії, один із її базових регіонів. Востаннє представник Демократичної партії ставав сенатором від штату Техас 25 років тому.

З тих пір Техас – незмінно "республіканський". Наприклад, на президентських виборах Дональд Трамп, будучи кандидатом від цієї партії, набрав 52,10% підтримки.

Ну так ось. У листопаді в Техасі, як і в інших штатах, відбудуться вибори до Сенату. І Республіканська партія дуже серйозно ризикує програти цей штат демократам. Що, в свою чергу, може викликати воістину тектонічні рухи в американській політиці.

Тепер щодо позицій

У "червоному" кутку рингудуже впливовий представник Республіканської партії, діючий сенатор від Техасу, головний суперник Трампа на праймеріз перед минулими президентськими виборами Тед Круз.

Win McNamee/Pool via REUTERS Reuters

На виборах до Сенату 6 листопада 2012 року Тед Круз взяв 57% голосів проти 40% у його конкурента, демократа Пола Седлера.

У "синьому" кутку рингулюдина, яка загрожує стати сенсацією американської політики, і навязати Крузу боротьбу "ніздря в ніздрю". Його ім'я Бето О’Рурк. Саме О’Рурк максимально близько підібрався до того, щоб "відібрати" Техас у Республіканської партії.

Хто такий Бето ОРурк?

REUTERS/Erich Schlegel Reuters

Повне ім'я: Роберт Френсіс О’Рурк, але всі називають його Бето.

О’Рурк народився 26 вересня 1972 року в Ель-Пасо. У нього ірландське походження. Батько Бето був співробітником колишнього губернатора Техасу Марка Уайта.

Політична кар'єра О'Рурка почалася в муніципалітеті Ель-Пасо. Там він засідав у "депутатському" статусі з червня 2005 року по червень 2011 року.

У 2012 році він пішов на підвищення і був обраний до Палати представників США, перемігши на той момент чинного представника демократів Сільвестра Реєса.

Цікаво: На початку 90-х Бето був басистом в групі Foss. У 1993 році група випустила платівку "El Paso Pussycats".

До речі, Бето вільно говорить іспанською (що, втім, для уродженця Ель-Пасо не дивно).

Бето буянить

Обов'язково варто згадати кілька історій, які також стали частиною біографії О'Рурка. У ході нинішньої передвиборної кампанії ці історії неодноразово згадуються його опонентами.

Історія 1

У 1995 році О’Рурк був заарештований в Техаському університеті в Ель-Пасо за підозрою в крадіжці зі зломом.

Втім, у підсумку поліція вирішила не висувати звинувачення.

Історія 2

У 1998 році О’Рурк був заарештований за водіння в нетверезому стані. Звинувачення були зняті в 1999 році після того, як він завершив спеціальну програму, рекомендовану судом.

Тут варто зазначити, що історія з водінням не так давно отримала своє продовження.

Справа в тому, що О’Рурк в ході дебатів з Крузом стверджував, що після того, що сталося, не намагався покинути місце ДТП. Washinghton Post провів фактчекинг.

Перевірка фактів ґрунтувалася на рапорті поліцейського Річарда Каррери, який був викликаний на місце ДТП. У рапорті було записано, що О’Рурк все ж намагався втекти з місця пригоди.

Ту ж інформацію знайшли і в іншому документі, звіті про події і злочини.

В інтерв'ю Texas Tribune 29 вересня О'Рурк сказав, що "поліцейський звіт невірний".

Історія 3

На початку жовтня О’Рурк вибачився за критичний огляд бродвейського мюзиклу в газеті коледжу. Справа, між іншим, була в 1991 році.

Тоді у своїй статті майбутній кандидат у сенатори написав, що "єдина кваліфікація актрис – це їх феноменально великі груди і щільні сідниці".

"Мені соромно за те, що я написав, і я вибачаюся. Немає ніякого виправдання для того, щоб робити неввічливі і принизливі коментарі про жінок", - через 27 років заявив О’Рурк.

Кампанія

Фото з відкритих джерел

Опитування поки досить різняться, в цілому показуючи перевагу Теда Круза в межах 5% (це при стабільній похибці в 2-3 відсотки).

Якщо Круз проводить класичну для республіканця кампанію, то О’Рурк підійшов до справи більш творчо.

По-перше, він відмовився від "обов'язкової програми" - різних фокус-груп і стратегів.

По-друге, він відмовився від роботи з великими донорами (в першу чергу, мова йде про великі компанії).

По-третє, О’Рурк надзвичайно гіперактивний. Він вже відвідав всі 254 округаив штаті.

Політичні погляди

REUTERS/Loren Elliott Reuters

Тепер детальніше зупинимося на позиції О’Рурка з ключових питань.

- Він підтримує легалізацію марихуани. В цілому, його підхід настільки ліберальний, що був використаний штабом Круза, де взагалі заявили, що О’Рурк нібито "не проти легалізувати героїн" (насправді ні, звичайно ж).

- Він підтримує боротьбу за права ЛГБТ-спільноти.

- Він підтримує зусилля з боротьбі з глобальним потеплінням.

- Він підтримує більш сильні антимонопольні закони, щоб розбити монополії, які, на його думку, "заглушають конкуренцію та інновації".

- Він підтримує всеосяжну імміграційну реформу і критикує політику Трампа щодо іммігрантів.

 "На жаль, цей президент робить ще один крок в темний світ страху, ізоляції та поділу".

- Він підтримує більш жорсткий контроль над зброєю.

- У липні 2018 року О’Рурк одним з перших відреагував на виступ Трампа на саміті Росія – США, заявивши, що проголосував би за його імпічмент.

- О'Рурк назвав "провокацією" перенесення посольства США до Єрусалиму.

- О'Рурк виступає проти расової нерівності. Він підтримав футболістів, які на знак протесту проти расової нерівності під час виконання гімну США ставали на коліно, заявивши, що "немає нічого більш американського".

Чому будуть голосувати за О’Рурка?

Фото з відкритих джерел

З репортажу Guardian:

"Багато на мітингу, такі як 19-річна Кейтлін Уотсон, яка буде вперше брати участь у виборах, бачать в О'Рурку втечу від задушливих реакційних минулих подій. Для неї голосувати за демократа - це акт заколоту, враховуючи, що вона з Бомонта, дуже консервативного міста".

"Подруга Уотсон, 20-річна Еймі Хакеба, теж має ліберальні погляди. Її вчитель висміяв її перед однокласниками за це. Тепер вона витрачає свої вільні години, змушуючи молодих техасців зареєструватися для голосування за О'Рурка".

"Це наш шанс внести зміни", - вважає Хакеба.

Але ось що цікаво, за Бето буде голосувати не тільки молодь

"Республіканці за Бето"

Як розповідають в Guardian, така наклейка помічена на бампері автомобіля 45-річної Дженніфер Харріс. Харріс 20 років голосувала за республіканців. А зараз збирається голосувати за демократа О’Рурка.

Вона критикує політику Круза, згадує про проблеми з медобслуговуванням та нездатність республіканців їх вирішити.

Останньою краплею для Харріс стала підтримка Тедом Крузом висунення Бретта Кавано на посаду судді Верховного суду США.

 "Республіканські жінки обезбашені. Ми дійсно можемо вирішити результат цих виборів", - впевнена Харріс.

Частка скептицизму

На тлі ейфорії багатьох фанатів Бето, які вважають, що у О’Рурка є серйозні шанси перемогти, вистачає і скептиків.

"Бето - це створіння ЗМІ. Він збирається підійти ближче, ніж демократи в останніх гонках? Ймовірно. Він збирається виграти? Мені це здається малоймовірним". Це коментар Guardian одного з політичних стратегів.

Ед Роджерс з Washington Post налаштований вкрай скептично:

"Незважаючи на демократичні фантазії, штат "Одинока зірка" залишається республиканским і протрамівським штатом. Демократи і їх ЗМІ-союзники зроблять все можливе, щоб підтримати О'Рурка, але вони не можуть зробити неможливе".

Роджерс вважає, що демократи дуже багато зусиль витратили на "знищення" судді Бретта Кавано, випустивши з виду справу О’Рурка.

Фактично, багато хто звертає увагу на "запас міцності" Круза з "ядерного" республіканського електорату. О'Рурку ж для перемоги потрібно буде "вистрибувати з штанів", закликаючи на допомогу у тому числі тих, хто не ходить на вибори.

Чому вибори в Техасі критично важливі?

Фото з відкритих джерел

Все просто. Як вже було сказано, Техас – дуже важливий для республіканців штат, який завжди давав необхідний результат.

У Техасу є 38 вибірників, що багато. Для порівняння, найбільша кількість виборників - у штату Каліфорнія (55).

На тлі надій Демократичної партії на реванш і повернення контролю за Конгресом, перемога в цьому штаті може серйозно похитнути позиції республіканців. Тим більше, республіканська більшість і так не дуже стійка.

Самого О'Рурка вже називають мало не кандидатом у президенти на наступних виборах. І, треба визнати, що якщо він переможе Круза, цей варіант не буде здаватися сильно неймовірним.

Плюс. Як би там не було, багато хто сходиться на тому, що республіканці будуть всіма силами захищати позиції Круза. А для цього потрібно буде багато грошей. Що, в свою чергу, може послабити їхні можливості в інших штатах.

Тому так. Ці вибори можуть змінити все. Побачимо, що вийде в підсумку.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів