Сімферопольський "суд" почав арештовувати українських моряків, затриманих у Керченській протоці

Термін арешту - два місяці

Буксир "Яни Капу", бронекатери "Бердянськ" і "Нікополь" у порту Керчі Керчь.FM

Так званий "Київський районний суд" Сімферополя почав обирати запобіжні заходи для затриманих ввечері 25 листопада в Керченській протоці українських військовослужбовців. Про це повідомив у Facebook журналіст Антон Наумлюк.

Вже відомо про арешт Сергія Цибізова і Віктора Варемеза. Їх узято під варту терміном на два місяці - до 25 січня 2019 року.

Зазначимо, Цибізов, за словами журналіста, заявив про тиск на себе, але провину не визнав. "Цибізов сказав адвокатові, що його не катували, однак "тиснули психологічно для дачі необхідних свідчень". Вину він не визнав, заявив, що виконував накази вищого начальства", - написав журналіст.

Пізніше стало відомо про арешт на два місяці старшого матроса з катера "Нікополь" Андрія Оприска та старшого матроса буксиру "Яни Капу" Віктора Беспальченка.

Наумлюку вдалося опублікувати фото одного із затриманих (і вже - заарештованих) моряків - Юрія Будзила. "Суддя Київського райсуду Сімферополя Андрій Долгополов заарештував Юрія Будзила на два місяці. Зараз його етапують до будівлі управління ФСБ для пред'явлення обвинувачення і допиту", - написав він.

Юрій Будзило Facebook Антон Наумлюк

Пізніше "суд" заарештував старшого матроса буксира "Яни Капу" Володимира Терещенка, старшого матроса "Яни Капу" Михайла Власюка і капітана-лейтенанта "Нікополя" Сергія Попова. Про це Наумлюк повідомив у своєму Facebook.

Також "Дождь" повідомляє про арешт до 25 січня Богдана Головаша, Сергія Чуліби, Владислава Костишина, і Романа Мокряка.

Раніше сьогодні Наумлюк повідомив, що судді сьогодні оберуть запобіжний захід для 12 моряків, справи інших суд розгляне завтра. Запобіжний захід для поранених буде обиратися в Керчі, де вони перебувають у медчастині військової частини.

Нагадаємо, вранці 25 листопада українські малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід із порту Одеси до порту Маріуполя. Поблизу Керченської протоки їх перехопили чотири прикордонні кораблі РФ, хоча, за даними ВМС України, про перехід корабельної групи російську сторону повідомили заздалегідь.

Російський прикордонний корабель "Дон" пішов на таран українського буксира "Яни Капу", внаслідок чого останній було пошкоджено. 

Утім, українська корабельна група вирішила продовжити хід, оскільки діяла в межах міжнародного морського права. Коли вона підійшла до Керченської протоки, Росія оголосила, що перехід закрито в обидві сторони через сходження на мілину танкера. Але пізніше виявилося, що рух українських кораблів блокують навмисно.

Близько 19-ї години корабельна група ВМС ЗСУ рушила на вихід з протоки. Російські кораблі почали переслідування, а згодом відкрили вогонь на ураження і захопили українські кораблі. За даними Міноборони, 6 українських моряків зазнали поранень, двоє - тяжких. Загалом захоплено 23 військовослужбовців, однак російський омбудсмен назвала число 24.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів