Що відомо про нового президента ПАРЄ Мікеле Ніколетті

Ніколетті у своєму першому виступі після затвердження на посаду заявив про необхідність діалогу з Росією

Мікеле Ніколетті ПАСЕ

Новим головою Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) став італійський політик Мікеле Ніколетті.

Він змінив на цьому посту Стеллу Кіріакідіс, яка тимчасово виконувала обов'язки голови ПАРЄ після скандальної відставки екс-голови Педро Аграмунта на початку жовтня 2017 року.

Кандидатура Ніколетті була єдиною. Як відзначають у ПАРЄ, він став 31-м президентом Асамблеї і другим італійцем, що обіймає цю посаду. Термін повноважень голови ПАРЄ становить один рік з можливістю одноразового продовження на рік.

62-річний Мікеле Ніколетті є членом Парламентської асамблеї з 2013 року.

У серпні 2014 року очолив італійську делегацію в ПАРЄ, входив до складу Спеціального підкомітету ПАРЄ з конфліктів між державами-членами Ради Європи, підкомітету із зовнішніх зв'язків.

Ніколетті родом з італійського міста Тренто. Після закінчення факультету філософії в Болоньї почав викладати.

Він є професором політичної філософії в Університеті Тренто в Італії. Співпрацював з багатьма європейськими університетами, займався науково-дослідницькою діяльністю.

Ніколетті член Демократичної партії Італії. У ПАРЄ він очолює групу соціалістів, демократів і зелених.

Мікеле Ніколетті ПАСЕ

З 2016 по 2017 рік Мікеле Ніколетті був доповідачем Асамблеї з питань корупції. У січні 2016 року політик приїжджав до Києва з візитом у рамках підготовки доповіді, тоді він заявляв, що процес боротьби з корупцією в країні йде в правильному напрямку. При цьому він наголошував, що найбільш небезпечна форма корупції - це та, яка пов'язана з політичним життям.

Втім, Ніколетті є автором резолюції ПАРЄ, яка могла вплинути на зняття санкцій з Росії, введених ще в 2014 році. Мова йшла про можливе відновлення повноважень російської делегації. Проте пізніше комітет ПАРЄ відмовилася розглядати питання повернення делегації РФ.

Сьогодні у своєму вступному слові новий президента ПАРЄ висловив жаль, що Росія не відправила делегацію на зимову сесію ПАРЄ.

"Тим не менш, діалог з російськими парламентаріями, як і з усіма іншими делегаціями, триває при належному дотриманні наших правил і зобов'язань", - сказав він.

Відомо, що 23 січня відбудеться засідання ad-hoc комітету, на якому обговорять можливість повернення делегації РФ до ПАРЄ. Як повідомляють російські ЗМІ, в засіданні візьмуть участь віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой і голова комітету Ради Федерації РФ з міжнародних справ Костянтин Косачов.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів