Сенат США визнав Голодомор геноцидом українського народу

Сенат включив у документ висновки урядової комісії США щодо голоду в Україні від 22 квітня 1988 року

З відкритих джерел

Сенат США визнав Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу. Про це повідомляє прес-служба посольства України в США на своїй сторінці у Facebook.

"Сенат США одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 рр. визнається геноцидом українського народу", - йдеться у повідомленні.

Відзначається, що Сенат включив у документ висновки урядової комісії США щодо голоду в Україні (від 22 квітня 1988 року) про те, що "Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців".

Таким чином, у резолюції засуджуються систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу, висловлюються співчуття жертвам та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії.

Новини за темою: Комітет із закордонних відносин Сенату США затвердив резолюцію про визнання Голодомору геноцидом

"Проект подібної резолюції був також затверджений комітетом із закордонних справ Палати представників Конгресу США і наразі очікує розгляду під час пленарного засідання", - повідомили у посольстві.

Посольство України висловлює вдячність Сенатові США та головним співавторам резолюції.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко під час свого виступу на Генасамблеї ООН закликав прийняти декларацію про визнання Голодомору геноцидом українського народу.

Раніше комітет із закордонних відносин Сенату США затвердив резолюцію, в якій Голодомор 1932-1933 р. визнається геноцидом українського народу. Голодомор визнано геноцидом українського народу в 12 штатах США.

Новини за темою: Американський штат Огайо визнав Голодомор геноцидом українського народу

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів