Вокзал Маріуполя. Фото з архіву
Фото з відкритих джерел

Служба безпеки України запобігла терактам в Маріуполі, які планували диверсанти "ДНР". Про це на брифінгу, який транслював телеканал "112 Україна", повідомив глава спецслужби Василь Грицак. Затримано двох осіб.

За його словами, в числі планів затриманих був вибух на пероні залізничного вокзалу Маріуполя перед поїздом "Маріуполь-Київ". Жертвами мали стати пасажири потягу.

"Цього разу нам вдалося запобігти низці терактів. Перший з яких повинен був стати теракт на залізничній станції в Маріуполі і планувалося, що теракт планувався по відношенню до пасажирів поїзда "Маріуполь – Київ", точна дата вчинення цього теракту повинна була бути визначена тим, хто організовував цей теракт", - повідомив Грицак.

Організатором диверсійної групи є член НЗФ Дмитро Забуцький, відомий СБУ ще з 2014 року. "Він воював у складі "ДНР" і пізніше він воював під Дебальцевим в лютому 2015 року, був підібраний як один з тих, хто воював у складі групи Вагнера в "МГБ ДНР", - додав голова СБУ.

У затриманих вилучили 2 протипіхотні міни, забезпечені дистанційним приводом. Крім того, зловмисники вже дали перші свідчення. "За завданням кураторів, вони повинні підірвати ще низку соціальних та інфраструктурних об'єктів у мирних регіонах Донеччини", - уточнив Грицак.

Раніше Грицак заявив, що головна "новинка" російських спецслужб – використання колишніх учасників АТО для прикриття своїх операцій.

Зазначимо, пасажирські потяги до Маріуполя не ходили з січня по червень 2015 року через підрив диверсантами залізничних шляхів. Зараз з міста ходять поїзди до Львова, Києва, Харкова та інших міст.