СБУ: Об'єкти українських держструктур знову атакували хакери

Хакери використовували ПЗ, яке дозволяє стежити за користувачами, копіювати файли і перехоплювати паролі

Фото з відкритих джерел

Служба безпеки України зафіксувала нову хакерську атаку на об'єкти державних структур України. Про це повідомили в прес-центрі СБУ.

"Фахівці спецслужби зафіксували нову цілеспрямовану атаку на інформаційно-телекомунікаційні системи державних органів України. Хакери використовували нові зразки шкідливого програмного забезпечення, функціональні можливості якого передбачають віддалене адміністрування процесів операційної системи та копіювання файлів, спостереження за діями користувачів, перехоплення паролів", – йдеться  у повідомленні.

За результатами розслідування, проведеного фахівцями СБУ у взаємодії з відомою антивірусною компанією, встановлено, що ці комп'ютерні віруси є оновленими версіями бекдор Industoyer.

"Вони мають ряд схожих характерних ознак, зокрема, використовують подібні фрагменти програмного коду, процедури розгортання, використання обчислювальних можливостей заражених систем тощо. Крім того зафіксовано використання окремих інструментів, що належать цьому хакерському угрупованню, які було виявлено в ході розслідування попередніх кібератак", – додали силовики.

Повідомляється, що СБУ встановила об'єкти зазначеної кібератаки, також надано допомогу в локалізації та мінімізації її наслідків і кіберзагроз ІТ-інфраструктур органам державної влади.

Нагадаємо, найбільша кібератака на Україну була здійснена рік тому, 27 червня 2017 року. Тоді невідомий вірус вразив мережі низки великих компаній, у тому числі й великих державних. Атака почалася практично одночасно близько 11:30. Вірус поширився дуже швидко і проявлявся у відмові роботи комп'ютерів на платформі Windows. 

У зв'язку з цим Рада нацбезпеки прийняла рішення про посилення заходів контртерористичного і контррозвідувального режиму в Києві та регіонах України. Пізніше виявилося, що мова йшла про вірус Petya.

Влітку 2018 року в кіберполіції України повідомляли, що країна вже краще підготовлена до того, щоб протистояти таким нападам завдяки співпраці з іноземними союзниками. При цьому зазначалося, що деякі українські компанії не потрудилися очистити свої комп'ютери після атаки NotPetya, їх машини все ще заражені вірусом і можуть бути використані для нового удару.  

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів