Прокуратура попередньо кваліфікувала дії керівника "РИА Новости Україна" як держзраду

СБУ і покуратура АР Крим провели 5 санкціонованих обшуків

Керівник "РИА Новости-Украина" Кирило Вишинський Відкриті джерела

Дії керівника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського попередньо кваліфікували як державну зраду за ст. 111 ККУ. Про це заявив начальник Управління нагляду за кримінальним провадженням прокуратури АР Крим Ігор Поночовний під час брифінгу, який транслювався телеканалом "112 Україна".

"Після завершення обшуків буде ухвалено рішення і вирішено питання щодо затримання основного фігуранта цього кримінального провадження Кирила Вишинського. Надалі з ним проводитимуть необхідні слідчі та процесуальні дії, такі як застосування до нього запобіжних заходів тощо. Наразі попередня кваліфікація кримінального правопорушення - ч. 1 ст. 111. Це державна зрада. Ті речі, які було пред’явлено сьогодні, ті самі медалі, які отримував Вишинський за свою підривну діяльність проти України, ми виявили і вилучили", - розповів він.

У Вишинського виявили 2 паспорти: російський і український. Про це заявив перший заступник глави СБУ Віктор Кононенко.

"Під час обшуків знайдено паспорт громадянина Росії, тобто особа має подвійне громадянство. Крім процесуальних дій, буде розглядатися питання про позбавлення його громадянства", - повідомив Віктор Кононенко.

Новини за темою: СБУ: Вирішується питання щодо затримання керівника офісу "РИА Новости Украина"

Всього Служба безпеки України і прокуратура АР Крим провели 5 санкціонованих обшуків: у двох офісах і за трьома домашніми адресами.

"Сьогодні ми спільно з прокуратурою в АР Крим проводимо 5 санкціонованих обшуків. Підставою була оперативна інформація щодо цілеспрямованої діяльності РФ із залучення журналістів, громадян України, до проведення підривної інформаційної діяльності проти нашої держави. Тоді ж нами було встановлено громадянина України Вишинськогой Кирила Валерійовича, якого керівництвом міжнародного ІА "Россия Сегодня" було призначено керівником українського представництва цього мас-медіа. Встановлено і задокументовано, що навесні 2014 року Вишинський отримав завдання виїхати до АР Крим для проведення підривних інформаційних акцій. Саме він і підконтрольні йому журналісти виготовляли там матеріали, які виправдовували анексію Криму, а також приєднання Криму до Росії. Саме за цю діяльність закритим указом президента Росії Вишинський отримав державну нагороду РФ - медаль "За повернення Криму"", - заявив Кононенко.

Також заступник голови СБУ заявив, що Вишинський після повернення з Росії до Києва на чолі ще кількох журналістів розгорнув активну діяльність з підтримки терористичних організацій "ЛНР", "ДНР".

Новини за темою: СБУ розкрила діяльність мережі підконтрольних РФ медіаструктур і здійснює обшуки в офісі "РИА Новости"

За свою підривну діяльність Вишинський отримував гроші з Росії.

"За це пан Вишинський отримував стабільне фінансування. На сьогодні ми можемо говорити про 53 тис. євро щомісяця для проведення цієї діяльності. Кошти заходили з території Сербії: з РФ - на Сербію, із Сербії - в Україну і вже тут розподілялися Вишинським між структурами та особами, залученими ним до протиправної діяльності", - заявив Кононенко.

Новини за темою:

Нагадаємо, що співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою АР Крим розкрили діяльність мережі медіаструктур, підконтрольних Російській Федерації, і здійснюють слідчі дії в офісі "РИА Новости Украина" у Києві. Наразі вирішується питання щодо затримання керівника офісу.

У Кремлі вже встигли відреагувати на обшуки: назвали їх обурливими і заявили, що Росія вживатиме "заходи взаємності", але спочатку потрібна більш детальна інформація.

Новини за темою: "РИА Новости" заявляє, що в їх київський офіс увірвалися "радикали"

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів