Мер Львова Андрій Садовий
Обозреватель

Львівський міський голова прогнозує, що 21 березня йому вручать підозра у справі про пожежу на Грибовицькому сміттєзвалищі. Про це градоначальник заявив в інтерв'ю ZN.ua.

Відповідаючи на питання, чи прийме суд рішення про його відсторонення з посади міського голови, Садовий відповів: "Це треба запитувати у керівників нашої держави: яке рішення вони приймуть, і коли. Тому що кожен день рішення коригуються. Попередньо вони повинні були оголошувати підозра після 21 березня. Але щось змінилося, і повинні зробити це до 21-го. Вони відпрацьовують якийсь медійно-сценарний план. Щоб воно гарно лягло".

Мер зазначив, що не має наміру залишати свій пост, а також "лягати на лікарняний або загортатися в ковдру". "Я працюю, виконую свої обов'язки", - додав він.

Говорячи про свої дії в суді, Садовий повідомив про намір наймати адвокатів для захисту своїх прав.

"Я законослухняний громадянин. Навіть якщо до мене будуть застосовувати незаконні методи, я все одно буду поважати закон", - зазначив він.

Раніше ренпрокурор Юрій Луценко заявив, що мера Львова Андрія Садового можуть відсторонити від посади в разі, якщо йому вручать підозру щодо недбалості зі смертельним результатом. Про це він сказав в ефірі телеканалу ZIK, коментуючи відкриття кримінального провадження щодо посадових осіб Львівської міськради, насамперед міського голови Андрія Садового. За словами Луценка, два тижні тому в Харкові була завершена експертиза, яка встановила, що ніякого підпалу на звалищі "Збиранка" біля Грибовичів не було.

Як повідомлялося, 30 травня минулого року на Грибовицькому сміттєзвалищі стався обвал після того, як там виникла пожежа. Рятувальники знайшли під завалами тіла трьох своїх колег, четвертий пропав без вісті.

Після цього експлуатацію звалища призупинили, а львівський сміття почали вивозити в інші міста України. Жителі цих міст неодноразово висловлювали свій протест проти таких дій.

У прокуратурі повідомили, що горіло сміття не через підпал, а з-за неналежної експлуатації полігону.