Зазначимо, після заяв Кремля і звинувачень РФ України в організації терактів у Криму президент України Петро Порошенко доручив привести в повну бойову готовність сили на админгранице в Криму і на Донбасі. Крім того, президент доручив посилити охорону всіх стратегічних об'єктів для запобігання терактів. МЗС отримав доручення організувати переговори у "нормандському форматі" в тристоронньому режимі і з Путіним. Відповідні силові відомства вживають заходів по проиведению сил у посилену боєготовність. Зокрема на кордоні з Кримом посилена угруповання ВСУ. Громадян України тим часом просять не їздити в Крим. Президент Порошенко заявив, що це його особисте прохання до українців.

10 серпня Росія звинуватила Україну у підготовці теракту в окупованийном Криму. ФСБ РФ також заявила про ліквідацію агентурної мережі української розвідки на півострові. У ФСБ стверджують, що затримали громадян як України, так і Росії, а керував цією мережею нібито Панов Євген Олександрович, 1977 року народження, житель Запорізької області, співробітник ГУР МО України, який також затриманий і дає свідчення. В опублікованому ФСБ відео з боєприпасами, нібито вилучених у українських "диверсантів", Панова показують в наручниках. Його супроводжували співробітники російських спецслужб.

У Генштабі рф вважають, що заяви ФСБ про нібито спробу прориву ВСУ в Крим можуть бути частиною інформаційної антитерористичних навчань РФ. У Міноборони заява ФСБ розцінили як спробу виправдати агресію Росії в Криму. Президент Петро Порошенко назвав цинічними російські звинувачення у підготовці Україною терактів в Криму. У МЗС України засудили російські звинувачення і назвали їх черговою провокацією.