Спікер МЗС України Мар'яна Беца
МИД Украины

Рішення Міжнародного суду ООН в Гаазі про зобов'язання Росії з припинення протиправних дій проти населення Донбасу та Криму може бути прийнято через 1-2 місяці. Про це повідомила прес-секретар Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца в ефірі "112 Україна".

"Зазначу, що ці слухання дійсно дуже важливі, але це слухання не по суті справи, а слухання щодо запиту України про застосування заходів проти РФ...
Вони (4 дні слухань, - ред.) будуть стосуватися саме необхідності негайного припинення порушення Росією конвенцій, негайного припинення будь-якої шкоди для громадян і громадянського населення і, фактично, не повинно бути жодних перешкод для подальшого розгляду справи. Оскільки справа по суті буде розглядатися по практиці суду кілька років. У ці 4 дні буде прес-реліз суду, що відбулося слухання, а рішення суду про попереджувальні міроприємства, як правило, приймається за один-два місяці. Все залежить від складності справи...", - повідомила Беца.

"У разі, якщо РФ не забезпечить виконання рішення про тимчасові заходи, Україна зможе звернутися до суду для встановлення факту порушення самого наказу суду, це буде мати величезні наслідки, як правові, так і політичні...", - зазначила вона.

При цьому в повідомленні МЗС України зазначається, що рішення можуть винести вже протягом декількох тижнів.

"Міжнародний Суд ООН розглядає запити про введення тимчасових заходів в прискореному порядку. Очікується, що суд винесе рішення протягом декількох тижнів", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Порошенко назвав історичним моментом розгляд у суді ООН справи України проти Росії

Як зазначають у Міністерстві закордонних справ України, запобіжні заходи для РФ дозволять Суду попередити погіршення ситуації і захистити цивільне населення, протягом часу, необхідного для розгляду справи.

При цьому розгляд позову по суті продовжиться незалежно від рішення суду за запитом про застосування заходів, зазначили в МЗС.

В українському зовнішньополітичному відомстві також наголосили, що застосування цих заходів особливо важливо в контексті загострення ситуації в Авдіївці та Криму.

"У запиті про застосування заходів Україна просить Суд зобов'язати Російську Федерацію припинити порушення міжнародного права. Зокрема, Україна звертається до Суду з клопотанням зобов'язати Російську Федерацію забезпечити ефективний контроль за кордоном, припинити поставки зброї в Україні, зупинити підтримку незаконних збройних формувань, які завдають шкоди цивільному населенню України, а також утриматися від будь-яких подальших актів етнічної дискримінації в окупованому Криму", - нагадали в МЗС.

Очікується, що слухання про застосування тимчасових заходів триватимуть чотири дні. Україна представить аргументи в понеділок, 6 березня, і в середу, 8 березня. Російська Федерація представить свої аргументи у вівторок, 7 березня, і в четвер, 9 березня. Слухання будуть починатися кожен день о 10:00 (11:00 за Київським часом).

Нагадаємо, що в понеділок, 6 березня, у Міжнародному суді ООН проходить засідання за позовом про порушення РФ положень Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Нагадаємо, 16 січня Міністерство закордонних справ України подало позов з приводу порушення Росією Конвенції ООН з протидії фінансуванню тероризму та Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Міжнародний суд ООН в Гаазі. Україна вимагає від РФ припинення фінансування незаконних збройних формувань на Донбасі і відновити діяльність Меджлісу в окупованому Криму.

Пізніше у відомстві зазначили, що Україна буде доповнювати позов у Міжнародний суд ООН проти РФ новими фактами порушень прав людини.