Рішення про надання автокефалії Україні вже ухвалено, - Порошенко

Його ухвалив Синод Константинопольського патріархату

Адміністрація Президента України

Президент України Петро Порошенко заявив, що рішення про надання автокефалії православній церкві в Україні вже прийнято. Про це він повідомив під час брифінгу, який транслював "112 Україна".

"Господь побачив боротьбу українського народу за свою незалежність, він почув наші молитви і він по достоїнству оцінив наші труди. Йому стало так угодно, щоб його Святість Вселенський патріарх Варфоломій і Синод Константинопольської церкви-матері сказали довгоочікуване і протягом тривалого часу виборюване нами "Так". Помісній автокефальній православній церкві України бути", - заявив глава держави.

Новини за темою: Філарет підтвердив зняття з нього анафеми

Він підкреслив, що рішення Вселенського патріарха та Синоду "остаточно розвіяло імперські ілюзії і шовіністичні фантазії Москви, не підкріплені жодним церковноправовим документом про Україну, як ніби-то канонічну територію Російської Церкви".

"... Світове православ'я, як колись написав його Всесвятість Варфоломій, - "це сузір'я незалежних і рівних національних церков". І, дорогі друзі, нарешті в цьому сузір'ї засяє і наша українська зірка. Рішення про надання автокефалії вже прийнято. Підкреслюю, рішення про надання автокефалії Україні прийнято!" - повідомив Порошенко.

Новини за темою: Боротьба за томос для київської церкви: Екскурс в історію

Нагадаємо, що раніше патріарх Варфоломій заявив, що Українська церква отримає автокефалію, тому що це її право. Він додав, що не боїться погроз Росії щодо надання Томосу Україні. У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір надати автокефалію Українській православній церкві. 

19 квітня Верховна Рада 268 голосами народних депутатів поддержала звернення президента України до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію православній церкві України. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів