Регламентний комітет визнав недостатньо обґрунтованими подання на зняття недоторканності й арешт Полякова

Висновок комітету буде спрямовано спікеру Ради

Максим Поляков Депутатський контроль

Регламентний комітет Верховної Ради визнав недостатньо обґрунтованими подання на зняття недоторканності та арешт народного депутата Максима Полякова. Про це заявив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань регламенту Павло Пинзеник.

"Комітет вважає, що подання є законним і вмотивованим, однак недостатньо обґрунтованим з точки зору доказової бази. Комітет висловлює обґрунтовані застереження щодо можливого зловживання владою службовими повноваженнями в частині проведення оперативно-розшукових дій та негласних слідчо-розшукових дій.  Комітет вважає необхідним звернутися до генпрокурора про вчинення працівниками НАБУ діянь, які містять ознаки злочину, передбаченого ст. 370 "Провокація підкупу" ККУ. Враховуючи викладене, пропонується комітету прийняти таке рішення – ухвалити цей висновок про подання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Полякова, підтримане та внесене до ВР генпрокурором від 21 червня 2017 року і направити голові ВР висновок комітету, зазначене подання та пояснення Полякова. Це перше. Друге, звернутися до генпрокурора про вчинення працівниками НАБУ дій, які містять ознаки злочину за ст. 370 "Провокація підкупу" ККУ, внесення відомостей до ЄРДР та початок розслідування", - сказав Пинзеник.

Щодо подання про надання згоди на затримання Полякова комітет вирішив наступне: "Комітет вважає, що таке подання є недостатньо обґрунтованим та вмотивованим, а також не містить обґрунтувань та підстав, які б підтверджували необхідність затримання нардепа Полякова". 

Щодо поданням про дачу згоди на арешт нардепа Полякова комітет заявив таке: "Комітет вважає, що таке подання недостатньо обґрунтоване та вмотивоване, а також не містить обґрунтувань та підстав, які б підтверджували необхідність обрання Полякову запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, арешту. Пропонується комітету прийняти таке рішення – ухвалити висновок щодо згаданого подання і направити його голові ВР, також направити зазначене подання та пояснення Полякова". 

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що задоволений рішенням комітету.

Новини за темою: На регламентному комітеті Ради показали оперативне відео щодо "янтарної справи" Полякова

21 червня генеральний прокурор Юрій Луценко направив в Раду подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й обрання щодо народного депутата України Максима Полякова запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Луценко заявив, що в діях Полякова вбачаються ознаки хабарництва на суму 7500 дол.

Новини за темою: Регламентний комітет позбавив депутата Даніліна права голосу у "справі Полякова" через конфлікт інтересів

Раніше, 19 червня, співробітники НАБУ затримали за підозрою в отриманні хабара охоронця народного депутата Борислава Розенблата. Мова йде про суму в 200 тис. дол. За даними САП, хабар призначався народним депутатам Бориславу Розенблату і Максиму Полякову, вони це заперечують і назвали інцидент "провокацією".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів