Reuters

Рада Європейського союзу ввела санкції проти чотирьох військових чиновників Сирії за їх причетність до використання хімічної зброї проти мирних громадян. Про це йдеться в заяві Ради ЄС на офіційному сайті.

"20 березня 2017 року Рада включила чотирьох військових чиновників у список тих, проти яких здійснюються спеціальні заходи ЄС щодо сирійського режиму. ЄС додав цих чотирьох осіб за їх роль у використанні хімічної зброї проти цивільного населення у відповідності з політикою ЄС по боротьбі з поширенням і використанням хімічної зброї", - йдеться в документі.

На сьогодні в списку таких порушників вже 239 осіб.

Наймасштабніший випадок застосування хімічної зброї в Сирії стався 19 березня 2013 року. У місті Алеппо було застосовано ракету, начинену хімікатами. В результаті застосування зброї постраждав центр міста, внесений у списки ЮНЕСКО, 16 осіб загинули і близько 100 дістали сильне отруєння.

Крім того, як йдеться в заяві, ЄС як і раніше знаходиться в пошуках довгострокового політичного вирішення конфлікту у Сирії в рамках ООН. Також відомо, що Європейський союз виділив понад 9,4 млрд євро як гуманітарну допомогу державі.

Нова стратегія з питань вирішення конфлікту в Сирії буде представлена на засіданні Ради міністрів закордонних справ 3 квітня 2017 року.