Рада ЄС затвердила механізм припинення безвізового режиму для третіх країн

Постанова набуде чинності через 20 днів після її публікації в офіційному журналі ЄС

З відкритих джерел

Рада ЄС 27 лютого 2017 р. ухвалила постанову щодо механізму припинення безвізового режиму для третіх країн. Про це повідомляють у прес-службі Ради ЄС.

"Лібералізація візового режиму приносить великі переваги Євросоюзу та третім країнам. Водночас ЄС повинен бути в змозі ефективно реагувати на випадки недотримання правил. Перегляд механізму припинення, ухвалений сьогодні (27 лютого, - ред.), сприятиме боротьбі зі зловживанням системою", - сказав міністр внутрішніх справ і національної безпеки Мальти Кармело Абела.

Рада та Європарламент тепер повинні підписати ухвалені правила. Підписаний текст буде опубліковано в офіційному журналі ЄС, і він набуде чинності за 20 днів.

Новини за темою: ЄС сподівається на якнайшвидше успішне завершення введення безвізового режиму для українців

За даними журналіста видання "Радіо Свобода" Рікарда Йозвяк, постанова буде підписана в середу, 1 березня. Про це він написав на своїй сторінці в Twitter.


Нагадаємо, 15 грудня 2016 р. Європарламент схвалив механізм призупинення безвізового режиму.

Згідно з документом, країнам буде простіше повідомляти про обставини, які можуть призвести до припинення безвізу і більш простого процесу запуску механізму призупинення безвізу. Комісія при цьому повинна буде скеровувати щорічні доповіді до ЄП та Євроради щодо відповідності третіх країн умовам надання безвізу.

Після звернення країни-члена, отримання запиту від більшості держав або на підставі власного доповіді Єврокомісія матиме місяць для ухвалення рішення щодо призупинення безвізового режиму на 9 місяців. Рішення набере чинності автоматично.

Поки безвізовий режим буде припинено, ЕК та інші зацікавлені країни повинні будуть вирішити ситуацію, яка призвела до призупинення безвізового режиму.

Якщо обставини, за яких було застосовано механізм призупинення, залишаться актуальними, то до ЄК (не пізніше ніж за два місяці до закінчення періоду в 9 місяців) має бути скеровано законодавчий акт, згідно з яким тимчасово призупиняється безвізовий режим для всіх громадян даної країни за межами ЄС на період до 18 місяців.

Також запроваджується механізм моніторингу. Його мета - гарантувати, що громадяни країн, що не входять до ЄС, отримають право безвізових подорожей до Євросоюзу після діалогу щодо візової лібералізації і надалі відповідають критеріям, які служили основою для надання безвізового статусу.

Новини за темою: В Європарламенті прогнозують, що до кінця літа безвіз з ЄС для України набере чинності

Зазначимо, що дати розгляду в Європарламенті питання надання безвізового режиму Україні поки немає, однак у разі позитивного рішення ЄП щодо України до нас також буде застосовано механізм призупинення безвізового режиму.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів