Рада провалила законопроект Кабміну про спецконфіскацію

Парламент відмовився відправляти документ на доопрацювання та повертати його суб'єкту законодавчої ініціативи

Народні депутати на засіданні Верховної Ради Официальный портал Верховной Рады

Верховна Рада України відмовилася прийняти в першому читанні за основу урядовий законопроект №5142 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення стягнення в дохід держави необґрунтованих активів", більш відомий як законопроект про спецконфіскацію. За відповідне рішення проголосували лише 176 народних депутатів при 226 мінімально необхідних. Онлайн-трансляція засідання Ради доступна за посиланням.

Після провалу першого голосування спікер парламенту Андрій Парубій двічі запропонував направити законопроект до профільного комітету на доопрацювання, однак жодного разу пропозиція не набрала необхідного мінімуму в 226 голосів (201 та 212 голосів "за"). А за пропозицію повернути проект закону суб'єкту законодавчої ініціативи - уряду - проголосували лише 212 народних депутатів.

Новини за темою: Петренко закликав Раду до кінця року прийняти закон про спецконфіскацію

У підсумку Парубій за пропозицією лідера фракції "Народний фронт" Максима Бурбака ще раз поставив на голосування підготовку документа у профільному комітеті до повторного першого читання, за що Рада віддала 211 голосів. Після цього спікер оголосив, що законопроект №5142 відхилено.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, метою його прийняття є запровадження інституту стягнення в дохід держави необґрунтованих активів до закінчення кримінального провадження, під час якого були виявлені такі активи, правомірність походження яких не доведена, в той час як підозрюваний у кримінальному провадженні корупційних злочинів фактично може ними користуватися та розпоряджатися. У світовій практиці правозастосування цей інститут має усталену назву "Non-Conviction Asset Based Forfeiture", або "цивільна конфіскація". Стягнення необґрунтованих активів не є альтернативою конфіскації майна та спеціальній конфіскації у кримінальному праві та не може застосовуватися паралельно. Також, на відміну від об'єктів спецконфіскації, об'єктом стягнення необґрунтованих активів є майно, яке не має безпосереднього зв'язку з злочином, в ході розслідування якої воно виявлено. При цьому, на відміну від конфіскації, стягнення необґрунтованих активів не є санкцією за вчинення правопорушення.

Законопроектом пропонувалося застосовувати цей інститут виключно до майна, яке виявлено в ході розслідування корупційних злочинів щодо особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з метою звуження фокусу його дії на найбільш поширені випадки відповідних протиправних дій і попередження зловживань при його застосуванні. Процедуру стягнення необґрунтованих активів проектом пропонувалося встановити у Цивільному процесуальному кодексі України із застосуванням загальних засад цивільного судочинства та особливостей, передбачених окремою главою цього кодексу.

Під час обговорення документа на пленарному засіданні проти його ухвалення висловилися фракції "Батьківщина", "Самопоміч" та "Опозиційний блок", підтримали проект "Народний фронт", Радикальна партія, а також нардепи-мажоритарники від партії "Свобода".

Новини за темою: Барна: Противники спецконфіскації – ті посадові особи, які нажили своє майно незаконно

Зазначимо, що законопроект про спецконфіскацію входить до числа документів, необхідних для ухвалення державного бюджету України на 2017 р.

Як повідомив раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, у проекті держбюджету-2017 закладено 10,5 млрд грн, які планується отримати від спецконфіскації коштів колишніх високопосадовців при загальній їх сумі 40 млрд грн.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів